Помощ при избор на лаптоп

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Аватар
z3us
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 15:48 pm

Помощ при избор на лаптоп

Мнение от z3us »

Колеги, по принцип съм привърженик на настолните компютри и цял живот съм бил с такива, но наскоро се преместих да живея в София и няма как, ще се прежалвам да си купувам лаптоп. Лошото е, че не разбирам кой знае колко от лаптопи(не че за компютрите знам всичко де), така че ще имам нужда от вашата помощ.
Лаптопа няма да се ползва за нищо кой знае колко натоварващо - браузване, игри почти не играя но може да ми се доиграе някоя стара(и съответно лека) игрица, филми гледам на телевизора но все пак ако се наложи искам да подкарва без проблем full hd видеа(най-вече клипчета в тубата например).
С оглед на това си мисля, че някой лаптоп нисък клас ще ми свърши работа - примерно на цена до към 550-600. Вие вече ще кажете дали лаптопите на тези цени са боклуци. Ако ме убедите, че еди кой си лаптоп си заслужава тоооолкова много, мога да отделя и някой лев отгоре.
Ясно ми е, че най-важното нещо е какви компоненти има в лаптопа, но все пак предполагам има и немалко фактори, които зависят от производителя(дисплей, качество на изработката и на вложените материали, батерия и т.н.), така че предлагам първо да ме консултирате към коя марка да се ориентирам.
Нека всеки, който разбира да си изкаже мнението, може и дискусия да заформите, всяко нещо би ми било от полза :)
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от nike718 »

Към избора на лаптоп трябва да се подходи , точно от това за какво ще се ползва.
Според мен Леново към момента дават доста добри оферти в твоя ценови клас.

http://laptop.bg/laptops-lenovo-G50_70- ... 0_59422519

http://laptop.bg/laptops-lenovo-G50_70- ... 0_59422519

http://laptop.bg/laptops-hp-250_G3-hp_250_g3_J4T52EA
Аватар
GeRgY
Потребител
Потребител
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 21:28 pm

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от GeRgY »

За нисък/среден клас лаптоп Леново е добър избор, но лично мен дизайна направо ме разбива!
Лесни за поддръжка както hardware така и software(bios).
За HP лично не искам да коментирам. Имат още много време докато се научат да правят компютри.
Цена/качество аз предлагам една ТОШИБА :
https://www.technomarket.bg/products/09 ... -c50-b-12w
Това е изключително здраво "копеле" :).
Или Тошибата или някой ДЕЛЛ. Ако се спреш на Леново гледай да не е с точно този тип двуядрен Intel Pentium ....U защото телефона ми е по-умен от тях!!!
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от realprofesora »

+1
Последно промяна от realprofesora на Пет Юни 12, 2015 7:25 am, променено общо 1 път.
Popopopopo
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от nike718 »

GeRgY написа: Цена/качество аз предлагам една ТОШИБА :
https://www.technomarket.bg/products/09 ... -c50-b-12w

Това много добро в класа си.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от didka »

Тошибите са с келява сглобка и слаби пластмаси, който се занимава с ремонти знае. Но ако няма да се разнася много и да се сгъва по 10 пъти на ден не е особен проблем. То и пълно щастие няма де... :)
Dog drags - no tracks...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от realprofesora »

didka написа:Тошибите са с келява сглобка и слаби пластмаси, който се занимава с ремонти знае. Но ако няма да се разнася много и да се сгъва по 10 пъти на ден не е особен проблем. То и пълно щастие няма де... :)
Може и да има такива тошиби, но за 3 години на 4 тошиби нищо не им стана ...пък може на добра сглобка да сме случили.
http://prikachi.com/images.php?images/426/8157426x.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/427/8157427a.jpg
Popopopopo
Аватар
GeRgY
Потребител
Потребител
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 21:28 pm

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от GeRgY »

didka написа:Тошибите са с келява сглобка и слаби пластмаси, който се занимава с ремонти знае. Но ако няма да се разнася много и да се сгъва по 10 пъти на ден не е особен проблем. То и пълно щастие няма де... :)
Чак да са келяви не съм съгласен. Здрав лаптоп няма... ние просто разграничаваме това което ще свърши работа на момчето :)
Имам възможност дори да ида с момчето и да помогна :wink:
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от didka »

Цитирания модел тошиба е с добро съотношение цена/параметри. Писах за недостатък, който не само аз, но и много други хора познават. Но със сигурност има и модели със здрави конструкции, не слагам всички под едим знаменател. :cheers:
Dog drags - no tracks...
Аватар
z3us
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 15:48 pm

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от z3us »

GeRgY написа:За нисък/среден клас лаптоп Леново е добър избор, но лично мен дизайна направо ме разбива!
Лесни за поддръжка както hardware така и software(bios).
За HP лично не искам да коментирам. Имат още много време докато се научат да правят компютри.
Цена/качество аз предлагам една ТОШИБА :
https://www.technomarket.bg/products/09 ... -c50-b-12w
Това е изключително здраво "копеле" :).
Или Тошибата или някой ДЕЛЛ. Ако се спреш на Леново гледай да не е с точно този тип двуядрен Intel Pentium ....U защото телефона ми е по-умен от тях!!!
Ако можеш кажи няколко думи за НР-тата. И други хора съм чувал да са недоволни от тях, но ще е добре да знам какво точно им има на тях.
Иначе засега се обединявате за Тошиба, взимам го под внимание. А какво ще кажете и за Acer, Asus, Dell?
Аватар
GeRgY
Потребител
Потребител
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 21:28 pm

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от GeRgY »

z3us написа:
GeRgY написа:За нисък/среден клас лаптоп Леново е добър избор, но лично мен дизайна направо ме разбива!
Лесни за поддръжка както hardware така и software(bios).
За HP лично не искам да коментирам. Имат още много време докато се научат да правят компютри.
Цена/качество аз предлагам една ТОШИБА :
https://www.technomarket.bg/products/09 ... -c50-b-12w
Това е изключително здраво "копеле" :).
Или Тошибата или някой ДЕЛЛ. Ако се спреш на Леново гледай да не е с точно този тип двуядрен Intel Pentium ....U защото телефона ми е по-умен от тях!!!
Ако можеш кажи няколко думи за НР-тата. И други хора съм чувал да са недоволни от тях, но ще е добре да знам какво точно им има на тях.
Иначе засега се обединявате за Тошиба, взимам го под внимание. А какво ще кажете и за Acer, Asus, Dell?
Ще изкажа само две от главните причини поради които не препоръчвам HP.
1) Греят като акумулираща печка и до момента не са ги оправили (това може да доведе до ГОЛЕМИ повреди)
2) Абсолютен дисбаланс в частите... или казано по-точно слагат каквото си искат и или работи или не работи!
Няма да навлизам в по-големи подробности за марката.
Аватар
z3us
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 15:48 pm

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от z3us »

Добре, отписваме ги :)
Сега ме посъветвайте за компонентите, които ми трябват, и които да гледам да има в лаптопа:
- Процесора - предполагам Интелските са по-добри, въпроса е двуядрен дали е достатъчен или четириядрените правят голяма разлика и си струва да се потърси такъв(но съм чувал, че повече греели). Също така двуядрените са доста модели, кои са по-читави и от кои да бягам?
- РАМ-та ще е 4 ГБ май, като гледам в този ценови клас няма как да е повече
- Харда не ми трябва да е огромен, на настолния съм с 320 ГБ и пак не мога да ги запълня
- Видеокартата - гледам огромна част от лаптопите са с вградена Intel HD Graphics. До къде й стигат възможностите(например какви игри могат да се играят на нея и ще има ли проблеми с тежки видеа или тежки сайтове и много отворени прозорци/табове). Бях чел, че за нисък клас лаптоп е по-добре да е с вградена, защото външните много греят. За непретенциозна употреба като моята и аз си мисля, че ще ми свърши работа тази карта, но все пак кажете вие.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от realprofesora »

z3us написа:Добре, отписваме ги :)
Сега ме посъветвайте за компонентите, които ми трябват, и които да гледам да има в лаптопа:
- Процесора - предполагам Интелските са по-добри, въпроса е двуядрен дали е достатъчен или четириядрените правят голяма разлика и си струва да се потърси такъв(но съм чувал, че повече греели). Също така двуядрените са доста модели, кои са по-читави и от кои да бягам?
- РАМ-та ще е 4 ГБ май, като гледам в този ценови клас няма как да е повече
- Харда не ми трябва да е огромен, на настолния съм с 320 ГБ и пак не мога да ги запълня
- Видеокартата - гледам огромна част от лаптопите са с вградена Intel HD Graphics. До къде й стигат възможностите(например какви игри могат да се играят на нея и ще има ли проблеми с тежки видеа или тежки сайтове и много отворени прозорци/табове). Бях чел, че за нисък клас лаптоп е по-добре да е с вградена, защото външните много греят. За непретенциозна употреба като моята и аз си мисля, че ще ми свърши работа тази карта, но все пак кажете вие.
Офффф, абе човеко още ли не си купил тошибата!!!
https://www.technomarket.bg/products/09 ... -c50-b-12w
Popopopopo
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от didka »

Ако решиш да вземеш прословутата тошиба от техномаркет, направи го онлайн, за да спестиш едни 70 лева. (най-отгоре в червено).
Dog drags - no tracks...
Аватар
GeRgY
Потребител
Потребител
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 21:28 pm

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от GeRgY »

z3us написа:Добре, отписваме ги :)
Сега ме посъветвайте за компонентите, които ми трябват, и които да гледам да има в лаптопа:
- Процесора - предполагам Интелските са по-добри, въпроса е двуядрен дали е достатъчен или четириядрените правят голяма разлика и си струва да се потърси такъв(но съм чувал, че повече греели). Също така двуядрените са доста модели, кои са по-читави и от кои да бягам?
- РАМ-та ще е 4 ГБ май, като гледам в този ценови клас няма как да е повече
- Харда не ми трябва да е огромен, на настолния съм с 320 ГБ и пак не мога да ги запълня
- Видеокартата - гледам огромна част от лаптопите са с вградена Intel HD Graphics. До къде й стигат възможностите(например какви игри могат да се играят на нея и ще има ли проблеми с тежки видеа или тежки сайтове и много отворени прозорци/табове). Бях чел, че за нисък клас лаптоп е по-добре да е с вградена, защото външните много греят. За непретенциозна употреба като моята и аз си мисля, че ще ми свърши работа тази карта, но все пак кажете вие.
греят, греят, греят... не греят! Ако имаш 850-900лев ще си вземеш лаптоп с Intel i3,5 + nVidia GPU + 8gb ram но уви разполагаш с други ресурси.
1) - Процесора - предполагам Интелските са по-добри, въпроса е двуядрен дали е достатъчен или четириядрените правят голяма разлика и си струва да се потърси такъв(но съм чувал, че повече греели) ГЛУПОСТИ.
2) -Бях чел, че за нисък клас лаптоп е по-добре да е с вградена, защото външните много греят... ГЛУПОСТИ.

Зависи от марката и от частите които са сложени. Не може да кажем, че лаптоп за 1000долара (Asus ROG примерно) където е с i5 + 16gb ram + GPU GTX960 греят.

Грабвай тая тошиба докато е в промоция! Ако искаш да даваш повече пари за компютър, ще съберем части (имай на предвид, че това не е настолен компютър където може да сложиш каквото искаш... изключение прави поръчков лаптоп но цените са абсурдни).
Публикувай отговор