Смяна дъно лаптоп

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
georgi_1986
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 10:12 am

Смяна дъно лаптоп

Мнение от georgi_1986 »

Здравейте, не съм много в час с хардуера на преносимите компютри затова се обръщам към Вас да кажете ще стане ли това което съм наумил. Имам лаптоп НР g56 амд процесор с дефектен(разлепен чипсет) на дъното и лаптоп Asrock m15 незнам процесора с повредена матрица, та може ли здравото дъно от Асрок-а да го сложа на НР-то. Мерси предварително
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Смяна дъно лаптоп

Мнение от sawo »

Най-вероятно не можеш. Дъната по принцип са физически различни и няма стандарт по който се правят.
georgi_1986
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 10:12 am

Re: Смяна дъно лаптоп

Мнение от georgi_1986 »

Благодаря!
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Смяна дъно лаптоп

Мнение от stivans »

Смяната на дъното(ново) с труда ще ти струват от 300 до 400 лв.Втора употреба от 100 до 200 лв.
По-добре помисли за някой нов лаптоп.Или нещо втора употреба.Ето и един като твоя с интел процесор.Цена 266,00 лв.
http://computri.net/компютърни-части-ла ... нент-4466/
skype: stivans
Стара Загора
georgi_1986
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 10:12 am

Re: Смяна дъно лаптоп

Мнение от georgi_1986 »

Ужас и на другия лаптоп му се пречука дъното. Къде в града може да изкупят на горе долу добра цена, че не ми се занимава на части да ги давам:
1. hp g56, amd v140, 2gb ram, 250gb хард- изгоряло дъно
2. compaq cq56, amd v160,2gb ram, 250gb хард- изгоряло дъно
AtanasP
Новак
Новак
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Окт 18, 2015 1:33 am
skype: atanas.pachov
Местоположение: Свиленград
Обратна връзка:

Re: Смяна дъно лаптоп

Мнение от AtanasP »

Не знам дали проблема на дъното наистина е в разлепен чипсет, кажи симптомите, може пък да е нещо друго, а някой слабоквалифициран гаражен майстор да те е излъгал.
Ако дръгела е при тебе - разглоби го, огледай му хубаво дъното. По фолийната хартия някъде трябва да пише какъв модел е и от кой е произведено. Не съм разглеждал въпросният лаптоп, но ако е стар модел, на стара платформа от преди повече от 5 години, и е в ниския клас, най-вероятно е от HannStar/GCW. Ако е по-нов, то е почти сигурно Compal.
aisikterix
Новак
Новак
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 16:55 pm

Re: Смяна дъно лаптоп

Мнение от aisikterix »

Ако не си го затрил лаптопа ми пиши на лично ,мога да ти го спася.Имам професионална станция с три зони на подгрев за реболване и подмяна на чипсети .
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Смяна дъно лаптоп

Мнение от niggaz_nature »

aisikterix написа:Ако не си го затрил лаптопа ми пиши на лично ,мога да ти го спася.Имам професионална станция с три зони на подгрев за реболване и подмяна на чипсети .
от Стара Загор ли си. Гаранция за ремонта даваш ли ?
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
aisikterix
Новак
Новак
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 16:55 pm

Re: Смяна дъно лаптоп

Мнение от aisikterix »

niggaz_nature написа:
aisikterix написа:Ако не си го затрил лаптопа ми пиши на лично ,мога да ти го спася.Имам професионална станция с три зони на подгрев за реболване и подмяна на чипсети .
от Стара Загор ли си. Гаранция за ремонта даваш ли ?
Нещата са относителни при тези ремонти.Предполагам знаеш че на повечето хора не им се дават пари за нови чипове и искат само да се реболва стария което само по себе си не може да гарантира дълга употреба.Друг е въпроса когато чипа се подмени с нов (говорим за чипове с ревизия след 2011г.)закупен от точното място ,тогава мога да дам гаранция поне една година .Удължава се срока за ремонт защото чиповете си ги купувам от китайците.За повече няма смисъл защото повечето клиенти не правят почистване на охлаждането и чипа го очаква съдбата на предшественика му.Чипове на Nvidia не реболвам защото са боклуци(повечето дават дефект в кристала) и не подлежат на този вид манипулация.Иначе става дума за ето тази станция Изображение

Долната сника е реална на на моята станция
Изображение


от Казанлък съм .Skype:aisikterix
Публикувай отговор