Съвет за избор на лаптоп

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от realprofesora »

nenoneno написа:Toshiba Satellite C50-B - Compal LA-B301P
Acer Aspire E1-532G - Compal LA-9531P
В случая и двата нямат нищо общо с Toshiba и Acer. Нямат нищо общо и с фирмената софтуерна и драйверна поддръжка. Това са продукти на друга компания, за които е платено на тайванския подизпълнител да произведе на минимална цена, за да се покрие съответна пазарна ниша.Никой умишлено не произвежда боклуци. Качеството и преди и сега струва пари, струва много пари. Като се почне от изработката, компонентите, материалите и се стигне до пълноценната фирмена софтуерна и драйверна поддръжка.
Човека пише че ще го ползва само за интернет. Така, че предложи нещо свясно според тебе за тези пари за които може да отдели. Няма да отваря фирма за софтуери, няма да го тормози изобщо само за интернет го иска . Останалото е неоправдано налети пари. Все едно аз да ходя на работа на 3 км с AMG.
Ako пък не стават тези "боклуци" , да си отвори една бира и да клекне да чака влака....няма значение в каква посока. :heat:
Popopopopo
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от nenoneno »

Детска ти работа Динко...
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от realprofesora »

nenoneno написа:Детска ти работа Динко...
Прав си , даже ще те цитирам от темата за акумулатори:
nenoneno написа:Ей, ама не може без да се скарате тука... 10 човека = 10 различни мнения...
Колегата си писа - Ксара 1,9ТД , не му се дават много пари а иска да е спокоен че не ги е хвърлил на вятъра.
Сега тука стана - моята кола най, моя акумулатор най... ми пишем си тука, той си решава какво ще си вземе.
20тина човека останаха активни във тоя форум, нека да си помагаме, не като пита някой да почнем кой колко и от какво не разбира...
Трябва да си помагаме а не да се изтъкваме кой колко и от какво не разбира....
Вземам си бележка!
Popopopopo
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от nenoneno »

Хайде и аз да те цитирам от темата за акумулатори
realprofesora написа:
eleena написа:
realprofesora написа:Лелее колко професори имало тука, разбирачи по акумулаторите.

За сведение на едно палене, трябва да се измине поне 13км за да се възвърне изчерпания ток при стартирането.....аз изминавам 2,5км. :Alvarin:
Това си е доста относително- може да ти трябват 2 км., а може и 20... зависи от много неща като състоянието на акумулатора, генератора, колата, дали е загрял двигателя, каква е колата...
Къв си т ида ме цитираш......относително било, ти в ред ли си ве. Аз ти казвам нещо което е доказвано в годините, ти ми репликираш някви , айде моля.
28 години се знимавам само с такива.........ей не ме репликирайте. Просто не сте го доживели.
При което колегата ти е отговорил точно и ясно.

Твоите 3 лаптопа и на колегите ти 2та не могат да бъдат критерий. Толкова ли е сложно да разбереш, че който и от описаните да вземеш - все е правен в един и същи завод, вероятно на една и съща поточна линия и партида елементи? Разликата е в надписа на капака - на фирмата поръчител. И толкова. Само толкова. На работа, като си на 3км може да ходиш и пеш или с автобус, ама не го правиш.
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от realprofesora »

Toз разговор вече стана за бира и другия път като се видим не можеш ми отказа. :cheers:
Popopopopo
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от admin »

Че те всички лаптопи и домашни компютри всъщност съдържат едни и същи компоненти със свойства.
Дънна платка която има северен и южен мост. Към северният мост се закачат процесора, часовника, паметта и видеото, а към южния мост всички останали компоненти от които повечето са на самата дънна платка, юсб, ио-то, звуковата карта, вграденото видео, управлението на дисковете, лан картата и т.н. и т.н. На цялото това нещо има една пластмаса и един лед за монитор по избор от модела. Компонентите и цените са почти едни и същи като изключим някои допълнителни екстри които всъщност са спецификацията на модела, повече процесор, външно видео, разни бързи бутони и т.н. До тук всяко едно нещо в общия клас има една и съща цена приблизително. Чипа за управлението на лана, уарлеса, блу тута и звука е 5$ на дребно 10 000 бройки, а ако поръчаш 1 000 000 бройки сигурно ще ти го свалят на 2.50 цента. Не зависимо дали звуковата карта на чипа е реалтек или интел .. класът и възможностите са едни и същи, другото е въпрос на фърмуер. Как се създава цената на евтините модели ? Със скъпа реклама, маркетинг и т.н. На всеки му се е случвало да си закупи нещо лъскаво, а като го отвори и използва малко си казва ебати недодяланата работа. Също така и цената зависи колко ненужен софтуер е написала фирмата производител за въпросния лаптоп. Примерно бързо изключване, лента за натоварване, следене отдалечено на лаптопа и т.н. и т.н. Да, те ти ги дават с лаптопа и ти казват, че са безплатни, но всъщност цената им е включена в крайната цена.

Та за тези 600 лв които си приготвил за лаптоп си вземи мой съвет такъв с повече рам памет и добър диск ако може ссд. Другото не е от значение за този клас. Няма да играеш игри на него.
"There is no 'patch' for stupidity."
georgi_1986
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 10:12 am

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от georgi_1986 »

Взех ето този: http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad ... 0_59443914
това което ми хареса в него са цената, 4гб рам и матовия дисплей. Мерси на всички в включили се в темата. :cheers:
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от nike718 »

В крайна сметка, стана ясно че няма значение марката, взимай това което те устройва по цена. За това за което ще го ползваш, последният посочен е добър избор. Както казах, имам го съшият от година и половина, до сега не съм имал проблем с него.
Публикувай отговор