стар модем

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
plamen389
Новак
Новак
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 19:56 pm

стар модем

Мнение от plamen389 »

Като дългогодишен потребител на blizoo ми е ясно че няма да видя тия магически 150 мб/с и съм си доволен от 89-95-те (накратно били сме на края на кабела и заради няколкото сплитера в къщата и тн), но отскоро го забелямвам когато тегли (utorent max скорост 11 мб/с като при от 50 до 1000 сийдъра няма разлика) връзката за всичко останало умира. Youtube забива и отварянето на какъвто и да е сайт става много по-бавно. Да не говорим като работят и останалите компютри/лаптопи/телефони накачени на него.
За устройствата - компютъра точно погледнах дъното е до 1000 мб/с :D
рутер TL-WR841N до 300 мб/с
модем cisco ЕPC3208
Търсих доста за параметрите на този модем от 2011, но никъде не успях да видя точна цифра - има EuroDOCSIS 3.0 но до там.
Може ли това старо модемче да ми прецаква работата и ако не къде се губи останалата скорост?
Всякакви съвети за настройка или нов модем са добре дошли само моля БЕЗ коментари от рода на с 50 устройства как да е бързо или WIFI е просто по-бавен - знам това - горе описаната ситуация е само за 1 компютър свързан с кабел!
Не ми се занимава и с blizoo защото най-много да поговоря отново с някоя операторка дет си намя хабер за кво става дума 10-15 минути или да дойде техник и пак да ми каже същото - туй е най-доброто което може така........
fruitcake
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Пет Дек 03, 2010 0:51 am

Re: стар модем

Мнение от fruitcake »

Доста глупости си написал, та не знам откъде да почна.Ако компютърът ти е наред и го закачиш директно към модема ще получиш приблизително 145-150 Mbps.Входа и изходите на рутера ти поддържат ДО 100Мbps, така че през рутера няма как да получиш повече от 100 Mbps :) Сплитерите и кабелите ако са направени както трябва от техниците нямат отношение към скоростта, а по-скоро към прекъсвания на модема.Нормално е когато теглиш нещо с 11 Мbps на останалите устройства да забавя интернета - просто към тях почти няма трафик.Или си ограничи торента да не тегли с повече от 5-6 Мbps или като свалиш нещо си спирай торент-клиента :)
Ако все пак те съмнява нещо обади се на телефона на Близу/Мтел и поискай посещение от техници без да ти се обясняват много по телефона - все пак не всеки абонат е длъжен да разбира от всичко.
Въпросния модем може да поддържа и 400Mbps, така че не е никак стар :)
plamen389
Новак
Новак
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 19:56 pm

Re: стар модем

Мнение от plamen389 »

Мерси пич - сега знам какво да пенсионирам. :D
Публикувай отговор