Телевизор Sunny от Кауфланд

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Телевизор Sunny от Кауфланд

Мнение от Nirvana »

Колеги,
преди 2 дни пак ги бяха напускали Sunny 32" та си взех един с идеята, че има вграден тунер.
Когато пуснах настройките за авто търсене на сигнал не ми откри нито един канал. Най-вероятно има нужда от антенка допълнително. Появи ми се стандарт DVB/C, а не DVB/T, който е за страната, но щом се продава на наша територия, значи има покритие на цифров сигнал, ще го видим това нещо.

Както и да е, аз вече го направих Smart с TV android box и смятам да си гледам през приложението на Булсатком (вече го правя дори).
Като цяло, телевизорчето не е лошо, за момента ми харесва. Дано няма дефекти за в бъдеще.
Просто споделям впечатление :)

Цената му на промоция беше 279 лв, но ако търсите и няма по веригите, има вариант NEO за същите пари и с възможност да се купи по всяко време.

:cheers:
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Телевизор Sunny от Кауфланд

Мнение от stivans »

За ефирна телевизия (DVB-T – )задължително ти трябва антена. Досега не съм срещал телевизор който да хваща ефирен сигнал без антена.

DVB/T-(Digital Video Broadcasting – Terrestrial – Цифрово наземно видеорадиоразпръскване тунер за ефирна цифрова телевизия)DVB-T лови сигнала освен с външна и с вътрешна антена /някой тунери имат в комплекта си малка антенка/ и като цяло е с най-големи предимства пред останалите - можеш да гледаш TВ без да се връзваш към кабелен оператор или сателитен приемник .Гледаш 5-10 програми,зависи в кой град си )

DVB/C-(DVB-Cable) тунер за кабелна цифрова телевизия, необходим е кабелен оператор .
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Телевизор Sunny от Кауфланд

Мнение от Nirvana »

stivans написа:За ефирна телевизия (DVB-T – )задължително ти трябва антена. Досега не съм срещал телевизор който да хваща ефирен сигнал без антена.

DVB/T-(Digital Video Broadcasting – Terrestrial – Цифрово наземно видеорадиоразпръскване тунер за ефирна цифрова телевизия)DVB-T лови сигнала освен с външна и с вътрешна антена /някой тунери имат в комплекта си малка антенка/ и като цяло е с най-големи предимства пред останалите - можеш да гледаш TВ без да се връзваш към кабелен оператор или сателитен приемник .Гледаш 5-10 програми,зависи в кой град си )

DVB/C-(DVB-Cable) тунер за кабелна цифрова телевизия, необходим е кабелен оператор .
Може ли да ми покажеш каква точно антена да си взема? Поне снимка да се ориентирам.
Това дали ще помогне? http://www.banggood.com/High-Gain-Signa ... reateTmp=1

или http://www.banggood.com/5ft-In-Car-Radi ... reateTmp=1
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Телевизор Sunny от Кауфланд

Мнение от nike718 »

Ако имаш вграден DVB-T тунер не ти трябва никаква специална антена. В града и една педя кабел да забучиш в антенният вход, трябва да хваща цифровите канали, за извън града, става и със старата телевизионна антена ама трябва да я обърнеш вертикално, защото цифровата е с вертикална поляризация.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Телевизор Sunny от Кауфланд

Мнение от didka »

За да не те боли главата си купи тази, или подобна:
http://www.technopolis.bg/bg/TV-ACC-Oth ... 30/p/17114
Бих си спестил доста псувни и нерви за 20-25 лева, особено за места без пряка видимост към предавател.
Dog drags - no tracks...
Публикувай отговор