Модата? Накаде отиваме подяволите!

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.

За или против сегашната модата?

Твърдо против!
16
25%
Твърдо ЗА!
8
12%
Не ме интересува.
12
18%
Е*ал съм им майката! Да праят кот си искат аз съм си газар и не се влиая от модата!
29
45%
 
Общо гласове: 65

Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

http://antichalga.bg.tf/ - Разпространете този сайт.

Аман от ботове/фешани/, пед*ли/фешани/, глупаци/фешани/, хора без мнение/фешани/... не ми се продължава, че смятам днеска да го напиша това мнение! Старах се да не им обръщам внимание но немога... много ме дразнят! Да им... и модата! Разбирам има прости хора, разбирам има идиоти, разбирам има дебили, разбирам има много проти хора с дебилски черти които междо другото са идиоти, но тея немога да ги разбера... от много време се мъча и немога да проумея как може да са толкова прости!

Изображение
Аватар
Soby
Сутеньор
Мнения: 437
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 23:16 pm
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от Soby »

Абе хора я се осъзнайте малко, че почвате да ме нервите вече с подобни изказвания отностно "Фешъните". Първо КАКВО Е ТОВА ФЕШЪН ??? @ jerry искам да ти кажа че разгледах малко сайта който си постнал и той е съставен изцяло от хора от точно противоположното общество на метълалистите! Просто като видях някой снимки и ми се доповръща, извинявай ама тва си е мега смешно, някви идиоти дето се къпят 1 път в седмицата, носят абсолютно безвкусни дрехи, който перът 2 пъти в годината, хора които не знаят какво е това фризиорски салон,прическа,лак, гел и така нататък, а като видях и черния лак просто.... NO COMMENT!
Само да поясня защото явно повечето хора тук не са на ясно със значението на думата Фешън, буквално означава мода, а това понятие в българия(и в частност Стара Загора), не съществува! Я иди в някой по-голям град като София, Варна и виж за кво става въпрос там. Неможе да ми кажеш само че и ти не се заглеждаш по намазаните каки, щото в такъв случай ще си помисля че или си лишен от какъвто и да е вкус или си обратен девственик,чекиджия... Лошото е че всички говорят едно, а немогат да се погледнат отстрани...
Аватар
Montella
Модератор
Модератор
Мнения: 315
Регистриран на: Нед Дек 14, 2003 20:58 pm
Местоположение: Italy
Обратна връзка:

Мнение от Montella »

Аиде да не почвам с коментарите и аз. Всеки си има вкус и това е неможе да казваш на някого как да се облича фешън ли бил къв бил.Всеки да се облича както си иска
House Music Underground !!!!!!
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Кои пък са тея дето перат дрехите си един път в годината...Тва за мене са някакви комплекси на хора които са се вманиачили на тема чистота и облекло и като видят някой дето не е като тях и почват точно тея приказки.
Така наречените "фешъни" нямат абсолютно никакъв вкус и носят 'това което е на мода' пък било то и за момичета или за който и да е.От опит го твърдя защото се познавам с такива индивиди и съм разговарял не веднъж с тях.Един елементарен пример - идва въпросния пич със розова блуза и гривна с шипове и го питам ти луд ли си как може да се облечеш така той отговаря тва било на мода.Питам го ако да си пед*л стане мода ти ще станеш ли такъв?Той отговаря "Ще стана ами, щом е на мода"
Всякакъв коментар е излишен от моя страна ще кажа само че според мен да си 'фешан' e всичко друго но не и проява на вкус.
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

Soby написа:Първо КАКВО Е ТОВА ФЕШЪН
В случая това е название за хора без какъвто и да е вкус относно музика, облекло и каквото и да е.
Soby написа:@ jerry искам да ти кажа че разгледах малко сайта който си постнал и той е съставен изцяло от хора от точно противоположното общество на метълалистите!
Какво общо имат метълалистите с цялата работа? Металите, също както и рапарите, пънкарите, скейтарите, дори и хипитата и т.н. са мислещи хора, хора които знаят какво харесват, знаят какво искат, знаят как искат да се обличат. Те са точно противоположно на коментираните "фешъни" които не знаят какво харесват... те харесват това което се харесва от обществото, това което го дават по телевизията, това което го има на руския пазар и в модерните магазини на центара/които всъщност са единствените без определен стил/.


Soby написа:Просто като видях някой снимки и ми се доповръща, извинявай ама тва си е мега смешно, някви идиоти дето се къпят 1 път в седмицата, носят абсолютно безвкусни дрехи, който перът 2 пъти в годината, хора които не знаят какво е това фризиорски салон,прическа,лак, гел и така нататък, а като видях и черния лак просто.... NO COMMENT!
От 10 снимки и им разбра автобиографията...
Soby написа:Само да поясня защото явно повечето хора тук не са на ясно със значението на думата Фешън, буквално означава мода
Така е, но тези индивиди сами се нарекоха така. "Виж как се барнах! Фешън ли съм а?"
Неможе да ми кажеш само че и ти не се заглеждаш по намазаните каки, щото в такъв случай ще си помисля че или си лишен от какъвто и да е вкус или си обратен девственик,чекиджия...
Намазаните каки нямат нищо общо със фешаните и фешанките.


Montella написа:Аиде да не почвам с коментарите и аз. Всеки си има вкус и това е неможе да казваш на някого как да се облича фешън ли бил къв бил.Всеки да се облича както си иска
Абсолютно си прав! Всеки има вкус. Но фешаните нямат, те се обличат така както е модерно според евтините магазинчета и както се обличат идолите им по телевизията, демек те нямат вкус.




Защо зачекнах отново тази тема ли? Ами защото ми писна вече! Ходя си по центъра и какво виждам? Ботове... Вчера срещнах едни приятели и им показах новото си яке и точните им думи бяха "Абе луд ли си бе, тва беше модерно миналата година ся други неща са яки". Как да не се издразня?

Soby и Montella мисля, че вече разбрахте какво имам в предвид :) И съм сигорен, че и вие сте на това мнение :wink:

Аз повече няма да пиша в тази тема... казах каквото иксах.
Аватар
HoCuS
Потребител
Потребител
Мнения: 238
Регистриран на: Вто Окт 01, 2002 12:17 pm
Местоположение: on the edge!!!
Обратна връзка:

Мнение от HoCuS »

jerry и всички останали, кои сте вие и кой ви дава право да съдите хората как се обличат. Какво толкова ви бъркат в здравето? Всеки се облича по собствен вкус, всеки слуша музиката която му допада, всеки яде каквото му харесва. Продавали еднотипни дрехи по магазините. Ами въпрос на търсене бре народе, икономика, пазари

Енергията която изразходвате да мразите и плюете, обикновените не толкова интелигентни маси от народа, може да вложите в някаква креативна дейност.
Don't drink and drive!!!
Don't drive and drink!!!
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Че защо пък да не ги съдя?Както самия ти каза всеки има право да се облича по собствен вкус и т.н не ми харесва това че те нямат никакъв вкус и на всичкото отгоре се опитват да налагат цялата тази простотия.
Аватар
Lexx
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 16:41 pm
Местоположение: Града на ЛИПИТЕ и красивите жени
Обратна връзка:

Мнение от Lexx »

sawo написа:Че защо пък да не ги съдя?Както самия ти каза всеки има право да се облича по собствен вкус и т.н не ми харесва това че те нямат никакъв вкус и на всичкото отгоре се опитват да налагат цялата тази простотия.
Че пък откъде знаеш и си сигурен че нямат вкус.Щом се обличат така хората и се пускат така по улицата значи им харесва и от там следва че имат все пак някъв вкус.Това че ти не го разбираш и не го приемаш за нормално не ти дава право да слагаш хората под някъв знаменател "фешани" или "не фешъни".Тва става като думата "селянин".Не знам защо повечето българи си мислят че таз дума е едва ли не обидна.А до това че някой се опитвал да ти налага нещо , нали претендираш че имаш вкус значи никой по никакъв начин не може да ти наложи по какъв начин ще се обличаш.Тогава не виждам какъв е проблема
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Lexx написа:
sawo написа:Че защо пък да не ги съдя?Както самия ти каза всеки има право да се облича по собствен вкус и т.н не ми харесва това че те нямат никакъв вкус и на всичкото отгоре се опитват да налагат цялата тази простотия.
Че пък откъде знаеш и си сигурен че нямат вкус.Щом се обличат така хората и се пускат така по улицата значи им харесва и от там следва че имат все пак някъв вкус.Това че ти не го разбираш и не го приемаш за нормално не ти дава право да слагаш хората под някъв знаменател "фешани" или "не фешъни".Тва става като думата "селянин".Не знам защо повечето българи си мислят че таз дума е едва ли не обидна.А до това че някой се опитвал да ти налага нещо , нали претендираш че имаш вкус значи никой по никакъв начин не може да ти наложи по какъв начин ще се обличаш.Тогава не виждам какъв е проблема
Не съм казвал никъде че съм сигурен просто изразявам мнение защо нямат вкус според мен.

Защо не ги харесвам... според мен тази мода води до чиста простащина и зомбиране на подрастващите, не защото се обличат по конкретен начин - аз нямам нищо против метали рапъри и всякакви там, но не ми харесва да се обличаш по начин който някой друг е сметнал за добър без да използваш собственото си мислене и да заклеймяваш всеки който е различен като "тъп" (брей колко малко хора знаят значението на тази дума също като "селянин")

Аз никога не съм ги слагал под такъв знаменател това го знам от тях и те самите се наричат така.Според мен това че 'не го разбирам' са празни приказки всички гледат да се обличат по един и същ начин - така както е модерно ако питаш някой точно това ще ти каже не виждам какво има за разбиране както написах човека си беше казал съвсем точно - 'нося каквото е на мода ако ще пед*лско ако ще каквото и да е'
За мен това си е липса на всякакъв вкус и стил но тва си е лично мое мнение не съл ангажирал никой с него.
Относно налагането на мнение - самия факт че се опитват да го правят говори зле за тях, не че се плаша че ще ми наложат техния "стил" по някакъв начин :lol:
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

фешън е тоя с кичето с розовата блузка където слуша сити с обувчици до ушите без грам мозък .. единствената му цел в живота е да седне на най централното кафе и с парите които цял живот е сабирал да си купи една минерална вода за 5 лв така че всеки смотаняк да го види какъв е гъзар (фешън) ... педали мрете бе !

АКО ТОВА Е КУЛТУРА ДА И ПИКАЯ В УСТАТА
Аватар
HoCuS
Потребител
Потребител
Мнения: 238
Регистриран на: Вто Окт 01, 2002 12:17 pm
Местоположение: on the edge!!!
Обратна връзка:

Мнение от HoCuS »

Лошото е, че повечето субобщества гледат лошо на различното от тях.


Погледнато от положителната страна, така некачественото семе бива отсято :)
Don't drink and drive!!!
Don't drive and drink!!!
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

Изображение
http://www.anti-fashion.org
Портала възкръсна под ново име :!:
Аватар
DMXDMX
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 553
Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 23:47 pm

Мнение от DMXDMX »

jerry написа: Аз повече няма да пиша в тази тема... казах каквото иксах.
Пак пишеш ей не се спря :lol:
Аватар
DMXDMX
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 553
Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 23:47 pm

Re: Модата? Накаде отиваме подяволите!

Мнение от DMXDMX »

Ей тука има един туториал Как да бъдем фьешън ? :lol:
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Re: Модата? Накаде отиваме подяволите!

Мнение от jerry »

В тоя Анти-Фешън сайт всички са големи шматки, само това мога да ви кажа. Против фешъните са, а те са още по зле от фешъните.

Представляват една група метъли с определени обеждения и ако не си с тяхното мнение не си равностоен човек за тях, въпреки, че те твърдят обратното. Ако не слушаш групите, които те спушат то тогава според тях ти не разбираш от музика. Ако не гледаш японски анимации, манга филмчета, аниме или както искате го наречете, то тогава ти нямаш вкус според тях. Преди ги мислех за сериозни, но много ми паднаха в очите.
Публикувай отговор