forum.stz-bg.com

Форум на потребителите от Стара Загора
Дата и час: Съб Окт 25, 2014 23:08 pm

Часовете са според зоната UTC + 1 час [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Дек 01, 2010 18:37 pm 
Site Admin
Site Admin
Аватар

Някой да разбира от това нещо на какъв принцип работи. Значи в къщи преди години някой беше пипал тази инсталация тъй като я преправя за 220 волтов ток. Беше на един руски званец, от едната страна се връзва звънеца, от другата за ел инсталацията на 220 волта и свири. Сега го отскубнах този звънец, купих си нов стандартен от баумакс пише че е за 8 волта. Свързах му жиците с външния звънец ама не бачка ... някой да даде някакъв съвет :?:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 01, 2010 21:01 pm 
Потребител
Потребител
Аватар

Що не сложиш един безжичен звънец,много по-удобен е!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 01, 2010 22:49 pm 
Модератор
Модератор
Аватар

Аз ли не мога да разбера точно.Но за този звънец 8 волтовия от къде ти е захранването?от къде идва?
От звънчев траф?Надявам се не направо от 220в :)

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 01, 2010 23:17 pm 
Потребител
Потребител
Аватар

Руския звънец тип гонг или камбанка, се захранва директно с 220 волта от ел. мрежа,като бутона се извежда на входната врата с кабел.Най-добрия вариант при използване на звънец в къща или апартамент при липса или повредена звънчева инсталация е безжичен звънец,който може да се закупи от всички магазини за 1 лев ,Бриколаж,Баумакс, Практикер,като цените са от 12,00 до 25,00 лв.Има модели на които звънеца се включва директно в контакта и може да се мести навсякъде където има контакт 220 волта,а самия бутон е с 1 или 2 батерии по 1,5 волта и има обхват до 30 метра от звънеца.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 01, 2010 23:56 pm 
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Аватар

admin написа:
Някой да разбира от това нещо на какъв принцип работи. Значи в къщи преди години някой беше пипал тази инсталация тъй като я преправя за 220 волтов ток. Беше на един руски званец, от едната страна се връзва звънеца, от другата за ел инсталацията на 220 волта и свири. Сега го отскубнах този звънец, купих си нов стандартен от баумакс пише че е за 8 волта. Свързах му жиците с външния звънец ама не бачка ... някой да даде някакъв съвет :?:

Аз съм човека дето разбира.Ще ти замеря къде връзваш и как връзваш.Трябва да проверим звънеца на прав ток ли е или на променлив,защото трафа на входа е на променлив.И в крайна сметка имам звънец на 220В, ако твоя не стане този ще ти го подаря.
За всичко господ е измислил мобилни телефони-0877046889

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Дек 02, 2010 0:56 am 
Site Admin
Site Admin
Аватар

Стария звънец беше такъв както го казва stivans, аз обаче искам да си възтановя по стария звънец, не руския, а този преди него който си беше най-обикновен от този с намотките ... сещате се. Въпроса ми е по скоро на какъв принцип работи тази инсталация и от къде се взема захранването по нея т.е. за по стария звънец (този преди руския) защото нямам спомен да е имало някакъв траф за него, а той си свиркаше. Аз този който го взех от баумакс е горе долу същия като тези най-старите звънци, тъй като и звънчевата инсталацията от вънка на коридора си спомням, че беше бърникана не ми е ясно от къде би трябвало да дойде захранването.

Тези безжичните за сега съм ги оставил като последен вариант. Брат ми имаше такъв и комшията под него, като звъннат на единия - звънеше и в другия и най на края и двамата си махнаха звънците.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Дек 02, 2010 8:42 am 
Старо куче медалист
Старо куче медалист

admin написа:
Стария звънец беше такъв както го казва stivans, аз обаче искам да си възтановя по стария звънец, не руския, а този преди него който си беше най-обикновен от този с намотките ... сещате се. Въпроса ми е по скоро на какъв принцип работи тази инсталация и от къде се взема захранването по нея т.е. за по стария звънец (този преди руския) защото нямам спомен да е имало някакъв траф за него, а той си свиркаше. Аз този който го взех от баумакс е горе долу същия като тези най-старите звънци, тъй като и звънчевата инсталацията от вънка на коридора си спомням, че беше бърникана не ми е ясно от къде би трябвало да дойде захранването.

Тези безжичните за сега съм ги оставил като последен вариант. Брат ми имаше такъв и комшията под него, като звъннат на единия - звънеше и в другия и най на края и двамата си махнаха звънците.

е за това не бях помислил :D

http://forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381
http://niggaz-nature.olx.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Дек 02, 2010 9:31 am 
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Аватар

В повечето случаи тази старата звънчева инсталация която е обща за всички апартаменти е на 36 волта.Цялата инсталация ползва общ звънчев трансформатор за захранването който най често се намира в главното табло на блока, там където се намира електромера за стълбището и асансьора ако има такъв.Схемата е проста - Захранването от трафа идва до общото табло на звънците отвън което е на входа и има кабели прекарани до всеки апартамент.Копчето просто затваря веригата до съответния звънец.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Дек 02, 2010 23:14 pm 
Site Admin
Site Admin
Аватар

С realprofesora я оправихме. Той работише, а аз го наблюдавах :) Звънчевата инсталация в блока е 8 волта.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 1 час [ DST ]