Инсталация за звънец на входна врата.

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Публикувай отговор
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Инсталация за звънец на входна врата.

Мнение от admin »

Някой да разбира от това нещо на какъв принцип работи. Значи в къщи преди години някой беше пипал тази инсталация тъй като я преправя за 220 волтов ток. Беше на един руски званец, от едната страна се връзва звънеца, от другата за ел инсталацията на 220 волта и свири. Сега го отскубнах този звънец, купих си нов стандартен от баумакс пише че е за 8 волта. Свързах му жиците с външния звънец ама не бачка ... някой да даде някакъв съвет :?:
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
ksdh
Потребител
Потребител
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 20:28 pm

Re: Инсталация за звънец на входна врата.

Мнение от ksdh »

Що не сложиш един безжичен звънец,много по-удобен е!
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Инсталация за звънец на входна врата.

Мнение от fantamaniaka »

Аз ли не мога да разбера точно.Но за този звънец 8 волтовия от къде ти е захранването?от къде идва?
От звънчев траф?Надявам се не направо от 220в :)
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Инсталация за звънец на входна врата.

Мнение от stivans »

Руския звънец тип гонг или камбанка, се захранва директно с 220 волта от ел. мрежа,като бутона се извежда на входната врата с кабел.Най-добрия вариант при използване на звънец в къща или апартамент при липса или повредена звънчева инсталация е безжичен звънец,който може да се закупи от всички магазини за 1 лев ,Бриколаж,Баумакс, Практикер,като цените са от 12,00 до 25,00 лв.Има модели на които звънеца се включва директно в контакта и може да се мести навсякъде където има контакт 220 волта,а самия бутон е с 1 или 2 батерии по 1,5 волта и има обхват до 30 метра от звънеца.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Инсталация за звънец на входна врата.

Мнение от realprofesora »

admin написа:Някой да разбира от това нещо на какъв принцип работи. Значи в къщи преди години някой беше пипал тази инсталация тъй като я преправя за 220 волтов ток. Беше на един руски званец, от едната страна се връзва звънеца, от другата за ел инсталацията на 220 волта и свири. Сега го отскубнах този звънец, купих си нов стандартен от баумакс пише че е за 8 волта. Свързах му жиците с външния звънец ама не бачка ... някой да даде някакъв съвет :?:
Аз съм човека дето разбира.Ще ти замеря къде връзваш и как връзваш.Трябва да проверим звънеца на прав ток ли е или на променлив,защото трафа на входа е на променлив.И в крайна сметка имам звънец на 220В, ако твоя не стане този ще ти го подаря.
За всичко господ е измислил мобилни телефони-0877046889
Popopopopo
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Инсталация за звънец на входна врата.

Мнение от admin »

Стария звънец беше такъв както го казва stivans, аз обаче искам да си възтановя по стария звънец, не руския, а този преди него който си беше най-обикновен от този с намотките ... сещате се. Въпроса ми е по скоро на какъв принцип работи тази инсталация и от къде се взема захранването по нея т.е. за по стария звънец (този преди руския) защото нямам спомен да е имало някакъв траф за него, а той си свиркаше. Аз този който го взех от баумакс е горе долу същия като тези най-старите звънци, тъй като и звънчевата инсталацията от вънка на коридора си спомням, че беше бърникана не ми е ясно от къде би трябвало да дойде захранването.

Тези безжичните за сега съм ги оставил като последен вариант. Брат ми имаше такъв и комшията под него, като звъннат на единия - звънеше и в другия и най на края и двамата си махнаха звънците.
"There is no 'patch' for stupidity."
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Инсталация за звънец на входна врата.

Мнение от niggaz_nature »

admin написа:Стария звънец беше такъв както го казва stivans, аз обаче искам да си възтановя по стария звънец, не руския, а този преди него който си беше най-обикновен от този с намотките ... сещате се. Въпроса ми е по скоро на какъв принцип работи тази инсталация и от къде се взема захранването по нея т.е. за по стария звънец (този преди руския) защото нямам спомен да е имало някакъв траф за него, а той си свиркаше. Аз този който го взех от баумакс е горе долу същия като тези най-старите звънци, тъй като и звънчевата инсталацията от вънка на коридора си спомням, че беше бърникана не ми е ясно от къде би трябвало да дойде захранването.

Тези безжичните за сега съм ги оставил като последен вариант. Брат ми имаше такъв и комшията под него, като звъннат на единия - звънеше и в другия и най на края и двамата си махнаха звънците.
е за това не бях помислил :D
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
Lexx
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 16:41 pm
Местоположение: Града на ЛИПИТЕ и красивите жени
Обратна връзка:

Re: Инсталация за звънец на входна врата.

Мнение от Lexx »

В повечето случаи тази старата звънчева инсталация която е обща за всички апартаменти е на 36 волта.Цялата инсталация ползва общ звънчев трансформатор за захранването който най често се намира в главното табло на блока, там където се намира електромера за стълбището и асансьора ако има такъв.Схемата е проста - Захранването от трафа идва до общото табло на звънците отвън което е на входа и има кабели прекарани до всеки апартамент.Копчето просто затваря веригата до съответния звънец.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Инсталация за звънец на входна врата.

Мнение от admin »

С realprofesora я оправихме. Той работише, а аз го наблюдавах :) Звънчевата инсталация в блока е 8 волта.
"There is no 'patch' for stupidity."
Публикувай отговор