Толерантни ли сме?

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Da Edd »

Bul-Dog написа:Е, кое да сплоти едно семейство, един народ, ако не обща вяра, ценности
Ето, сам си отговаряш на въпроса! Идеята е, че в бъдеще хората ще сме обединени под общи ценности, а именно свобода, равенство, мир, хуманизъм - това са ценностите от бъдещето! Явно ти искаш да се върнеш в Средновековието с яростен монотеизъм и монархизъм! Но за твое съжаление човечеството е еволюирало значително оттогава...
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Bul-Dog »

Да, в традицията няма нищо лошо! Това всъщност прави хората единни-общи спомени, обща вяра... А еволюцията? Или революцията-свобода, равенство, братство-това са само химери!
Глобализъм,много време се насажда това на младите-но то не е нищо ново, нищо ново под слънцето-от Френската революция, че до днес. Но пропагандата е много мощна в наши дни. Идеите на Кашей Мордохай. Е, бяхме толкова години "братя" и живяхме с общи "ценности" и без вяра, не знам дали ти го помниш това време-аз не желая да си го спомням. Резултатът е всичко случващо се днес-обезверени, отчуждени...На каква база я виждаш ти тая еволюция, не разбирам. Човек трябва да се придържа към корените си, към рода си-това е истината. Другото-суета!
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от nasenceto »

Bul-Dog написа:А кога България е била силна? Когато е била единна, монолита и цяла! Един Бог, един Цар, едно Отечество! Нали?!
А планът за глобализация, е план за разбиване на тия неща. Груб материализъм, консуматорство... И всичко това тръгва от разбиване на семейството-убие ли се градивната клетка на обществото-рухва целият организъм. Е, кое да сплоти едно семейство, един народ, ако не обща вяра, ценности . Да няма, казваш, религия, да няма граници-нищо да няма. Е, кво да има? ООН, Световна банка ???
Да и е била силна заедно със същите цигани и същите мюсюлмани в нея. Професоре, за виенето вече го коментирахме - гадно е (много), ама е решение на софийска община. И аз съм против това, но не е това начина да бъде спряно. Никой не казва да забравяме миналото си. Напротив, народ без минало не е народ. За мен казвате че съм продукт на западните глобалистки медии, а вие пък сте продукт на нашите комунистически учебници по история, които 11-12 години ни набиват колко са зли тея наще комшии. Пак ще се повторя за кой ли път. Ако така ще си пазим омразата от миналото, нека не забравяме как огромна част от София е била срината от американски, английски и френски самолети, 200 години сме били под гръцко робство и т.н... Не забравяйте че света се променя и не трябва да мразим народите заради техните управници в някой период от историята си. Запада що не мрази германците избили милиони и измъчвали още толкова? Щото го е израстнал. Ние май скоро няма да го израстем обаче...
Da Edd написа:... Паднат ли бариерите на етническа/религиозна/полова/сексуална омраза, човешкото развитие ще премине в нов етап. Защото ще съдят за теб не по цвета на кожата ти, а по това какво имаш в главата... и в сърцето си!
Радвам се че има поне още един с широко сърце, който не дели хората. :cheers:

PS: Да му е жив и здрав на професора абитуриента и дано се реализира успешно в живота. И дано омразата в неговото и следващите поколения е по малко и да бъде заменен от по приятни чуства.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от nasenceto »

Da Edd написа:
Bul-Dog написа:Е, кое да сплоти едно семейство, един народ, ако не обща вяра, ценности
Ето, сам си отговаряш на въпроса! Идеята е, че в бъдеще хората ще сме обединени под общи ценности, а именно свобода, равенство, мир, хуманизъм - това са ценностите от бъдещето! Явно ти искаш да се върнеш в Средновековието с яростен монотеизъм и монархизъм! Но за твое съжаление човечеството е еволюирало значително оттогава...
Омразата към другия, по различния не сплотява. Напротив.
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Bul-Dog »

Не мога да разбера, що все въртиш-сучеш, ама все на противопоставяне я избиваш? Ако съм казал някъде, че мразя, че се страхувам или квото и да е подобно, от нашите съседи-айде да ми покажеш къде е било. Казвам ти само, че не трябва да забравяме и не трябва да прощаваме. Щото иначе изпадаме в ролята на жени, нали! Обичаме всички, прощаваме, забравяме-сега е нов ден, ний сме нови-бизнеса да върви-и в един момент... А, пак ни е отзад!
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от nasenceto »

Погрешно си ме разбрал явно или аз не съм се изказал правилно. Защо да ме избива на противопоставяне? От къде тоя извод? Никой не казва че трябва да забравяме. Виж за прощаването не съм съгласен. С какво е виновен някой днешен турчин, че прадядо му е зверствал с прабаба ми. Сигурен съм че ако силите бяха обратни и нашия бакланец нямаше да прости на някоя кадъна. Най не ми харесва това, че омразата е наш двигател и това ни затваря повече врати отколкото ни отваря.
Аватар
ksdh
Потребител
Потребител
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 20:28 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от ksdh »

Прав си, той никъде не говори за противопоставяне, напротив! Насенцето е на тезата, ако му кажат да се надупи, той ще попита - колко? Сега обаче, по модерному, се казвало - глобализация! Е, видяхме я вече тая прословута глобализация, освен беди и нищета, нищо друго не ни донесе! Дори западняците взеха да се дърпат от Шенген, Дания вече възстановява границите си!

Лъжеха ни и с НАТО - как след като се присъединим, ще потекат инвестиции, ще има бази, които ще се обслужват изцяло от наши фирми и хора, и прочие глупости! А какво стана? Нищо, даже и по-зле, понеже сега и арабите вече ще ни държат под око, заради кефа на американците, и техните бази!


Лъжеха ни и с ЕС - как за година-две ще цъфнем и вържем, голямото инвестиране пак ще почне, изобщо, ще станем шейховете на Балканите! И отново - среден пръст! Пак сме си най-бедната страна, и то не само в ЕС, корупцията се увеличи още повече, инвестиции йок, или ако има някакви такива наченки, са на някакви сурогати, изгонени отвсякъде, заради мафиотския си произход и подход! Истината е, че прехваления Запад няма нужда от просперираща България, нужни сме им заради евтината и квалифицирана работна сила, и природата ни! Другото си го разправяйте за приказки за лека нощ!
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Da Edd »

Пак си играеш с думите, пак използваш манипулативния си стил на писане.
Говорим за толерантност и отношение към и между хората. Не намесваи иституциите - те са тема на друг спор...
Аватар
ksdh
Потребител
Потребител
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 20:28 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от ksdh »

Da Edd написа:Пак си играеш с думите, пак използваш манипулативния си стил на писане.
Говорим за толерантност и отношение към и между хората. Не намесваи иституциите - те са тема на друг спор...


Нищо не манипулирам, всичко е взаимосвързано, който има акъл, ще разбере!



Смятам също така, че толерантността ни трябва да е нула, че и под нулата! Като един малък народ, който е непрекъснато атакуван отвсякъде, по всякакви начини, да се прави на толерантен, е равносилно на смърт! Защото, не можеш да бъдеш толерантен към хора, които не знаят български, имат само права, без да си знаят задълженията! Не можем да сме толерантни към хора, които, се пишат по паспорт българи, отивайки в чужбина, а тук се правят на по-турци и от турците! И разбира се, също не знаят български! Не можем да сме толерантни към хора, които изповядват религия, в която, един от основните постулати е - убий неверника, сиреч - християнина! Не можем да сме толерантни към тези, които вече приравняват религията с етноса, тоест, ако си мюсюлманин, задължително си и турчин! Не можем да сме толерантни към хора, които ще те карат да говориш на турски в смесените райони, сякаш там не е България! Има и още много примери, но ще спра дотук!


И като за накрая, ще ви дам един красноречив пример, от един стар репортаж на тв СКАТ, в един смесените райони, за един обикновен турчин(или правещ се на такъв,все тая)! На въпроса на репортерката, какви права иска, той отговаря само - още права(без да конкретизира) Тогава му казват - ето, избирате си сами имената, имате си куп джамии, никой не ви пречи да се молите, изравнени сте по закон с всички останали, и т.н., какво още ви трябва? И турчина пак отговаря - още права трябват, още...! Такъв, да го залупаш с някоя неокастрена гьостерица, че да му покажеш всичките права наведнъж! Може би правото да трепят неверниците безнаказано, както го пише в корана им? На такива, руснаците хубавичко им "прочетоха" правата в Чечня, още им държи влага! Май и ние няма да се разминем с такъв вариант, натам отиват нещата! Всичко друго са шменти-капели, както казва вожда и учителя ББ! :D
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Da Edd »

ksdh написа: всичко е взаимосвързано, който има акъл, ще разбере!
О, да, забравих за "плана" Ран-Ът и юдео-масоно-ционисткия заговор за унищожението на България. Изпускаш да споменеш за Сорос и МОСАД - тогава картинката щеше да е пълна.

Общо взето ми е ясно какви доводи можеш да "изкараш". Затова те моля - отговори ми на един простичък, но основен въпрос! Трябва ли да сме толерантни в отношението ни към индивида? За да стане по-ясно, си представи следната хипотетична ситуация. Ти си работодател и за дадена позиция кандидатстват турчин и българин. Не знаеш нищо за религията на нито един от двамата. Турчинът е с повече опит и отговаря на изискванията ти в по-голяма степен от българина. Кого ще избереш? Обоснови си отговора!
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от nasenceto »

ksdh написа: Лъжеха ни и с НАТО - как след като се присъединим, ще потекат инвестиции, ще има бази, които ще се обслужват изцяло от наши фирми и хора, и прочие глупости! А какво стана? Нищо, даже и по-зле, понеже сега и арабите вече ще ни държат под око, заради кефа на американците, и техните бази!
Kaкто обикновено, не си информиран. НАТО строи баш бая база - полигон "Ново Село". Аз лично съм там през ден и до момента имаме монтирани почти 400 тона метални конструкции, като това е една нищожна част от целия обект. Всъщност това е един цял град със обща столова, пречиствателна, кино, театър, бензиностанция и квото още можеш да се сетиш. Тва ако не е инвестиция, не знам. Главен инвеститор на обекта е Американската армия, а главен изпълнител Билфингер-Бергер. Всички фирми които релно са заети с изграждането са български.
Ако това не е инвестиция, не знам!??!?

И на мен ми е интересно кво ще отговориш на DaEdd...
PS: Не очаквах че има още нормални хора, които гледат "телевизия" СКАТ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (...всъщност, сам си отговорих на учудването с думата "нормални")
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Bul-Dog »

Значи, насенце, съвсем не искам да се заяждам, но начина ти на мислене направо ме втрещява! Тоест искаш да кажеш, че строейки базите си/окупационни по своя смисъл/ и като пада килепир, ние всички трябва да сме доволни и да цункаме дупетата на американците?!
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от nasenceto »

В общи линии...да. При положение че имаме 30 хилядна армия, не сме супер-сила, нямаме петрол или някакъв друг важен ресурс, който да ни гарантира някво стратегическо предимство- все нечие дупе трябва да целуваме. За съжаление тва е закона на джунглата. Не виждам как може да е по друг начин. Все някоя страна трябва да вземем и по разумна от тази позиция в настоящето за мен няма. Така като се замисля последните големи инвестиции в нашия край на страната са все американски - от AES и NATO. А главните изпълнители все Европейски - Аlstom (Фр.) и Bilfinger Berger (Гер.). За съжаление не сме ние в позицията да определяме правилата на играта и играем по тези дадени ни от по - големите батковци.
Аватар
ksdh
Потребител
Потребител
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 20:28 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от ksdh »

Da Edd написа:
ksdh написа: всичко е взаимосвързано, който има акъл, ще разбере!
О, да, забравих за "плана" Ран-Ът и юдео-масоно-ционисткия заговор за унищожението на България. Изпускаш да споменеш за Сорос и МОСАД - тогава картинката щеше да е пълна.

Общо взето ми е ясно какви доводи можеш да "изкараш". Затова те моля - отговори ми на един простичък, но основен въпрос! Трябва ли да сме толерантни в отношението ни към индивида? За да стане по-ясно, си представи следната хипотетична ситуация. Ти си работодател и за дадена позиция кандидатстват турчин и българин. Не знаеш нищо за религията на нито един от двамата. Турчинът е с повече опит и отговаря на изискванията ти в по-голяма степен от българина. Кого ще избереш? Обоснови си отговора!


Планът Ран-Ът е факт, и ако ще се правиш на кьорав, или че живееш на друга планета, твоя си работа, това обаче не променя положението, а то е все по-лошо!



На въпроса ти за хипотетичната ситуация, ще ти върна друг въпрос, за съвсем нехипотетична, напълно реална ситуация! Фирмата "Стандарт-профил" знаеш ли я? Знаеш ли там как набират работниците си? Втори случай - печалноизвестната фирма "Шише-джам"? Известна ли ти е? Там, как мислиш, на какъв признак набират хората си? Ами "Мапа-Дженгиз", тия, дето правиха прословутата АМ "Люлин"? Колко пъти беше разликата в заплащането, по етнически признак, за една и съща работа? И т.н., примери има много!



Между другото, и сега в Ст.Загора има малки фирми, в които няма, и няма да видите циганин или турчин, просто политика на фирмата! Така че, това вече съвсем не е хипотетична ситуация, а живата реалност! Лично аз, бих търсил човек дотогава, докато се появи подходящ, за предпочитане, с българско самосъзнание! А ти, ако си толкова толерантен, колкото се пишеш, вземи се ожени за циганка, така най-ярко ще докажеш толерантността си! За туркиня не ти предлагам, те самите няма да те искат, ако не си от техния етнос и вяра! Надявам се, че си доволен от отговора ми!
Аватар
ksdh
Потребител
Потребител
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 20:28 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от ksdh »

nasenceto написа:
ksdh написа: Лъжеха ни и с НАТО - как след като се присъединим, ще потекат инвестиции, ще има бази, които ще се обслужват изцяло от наши фирми и хора, и прочие глупости! А какво стана? Нищо, даже и по-зле, понеже сега и арабите вече ще ни държат под око, заради кефа на американците, и техните бази!
Kaкто обикновено, не си информиран. НАТО строи баш бая база - полигон "Ново Село". Аз лично съм там през ден и до момента имаме монтирани почти 400 тона метални конструкции, като това е една нищожна част от целия обект. Всъщност това е един цял град със обща столова, пречиствателна, кино, театър, бензиностанция и квото още можеш да се сетиш. Тва ако не е инвестиция, не знам. Главен инвеститор на обекта е Американската армия, а главен изпълнител Билфингер-Бергер. Всички фирми които релно са заети с изграждането са български.
Ако това не е инвестиция, не знам!??!?

И на мен ми е интересно кво ще отговориш на DaEdd...
PS: Не очаквах че има още нормални хора, които гледат "телевизия" СКАТ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (...всъщност, сам си отговорих на учудването с думата "нормални")


Ти обаче наистина си голям безродник, ама дотам, че вече нищо не виждаш! Хората на Запад вече гонят американските бази, ние обаче ги подслоняваме! Такива като тебе ахкат и охкат пред всичко американско, докато светът вече го отрича! И добре - като построят този полигон, какво? Ще вложат една камара желязо и други материали, и какво от това? И дори да е инвестиция, тя е еднократна, къде е възвращаемостта? Довчера плюехме руснаците, но дори и те не си позволиха да правят бази у нас, защо ли? А сега си имаме нов "освободител", и знаеш ли защо? Защото американците имаха бази в една ОКУПИРАНА Германия, не и в свободните страни! А дали е обществена тайна, че цялото оборудване и снабдяване на тези бази ще се прави от Америка? И на нас какво ще остане? Едни американски, миризливи, ай да не казвам кво...



И накрая, за твоето учудване - точно по СКАТ ще научиш неща, където не казват никъде другаде, под страх от уволнение, каквито случаи е имало вече! И един съвет от мен - престани да се дупиш на американци, турци, цигани, и на който още свариш, а се изправи и огледай, ще видиш неща, които иначе никога не би видял!
Публикувай отговор