Толерантни ли сме?

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Толерантни ли сме?

Мнение от Bul-Dog »

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=875504" onclick="window.open(this.href);return false;

Това е статията, дала ми повод да ви попитам това? Как мислите, толерантни ли сме? Или се навеждаме повече дори и от необходимото?
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
BazilVenceslas
Потребител
Потребител
Мнения: 150
Регистриран на: Вто Фев 23, 2010 13:19 pm
skype: bravo191
Местоположение: Стара Загора

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от BazilVenceslas »

Сега лапаме пишки на чужди народи повече от всякога в нашата история.
skype: bravo191
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от nasenceto »

Eвала на бабето. Имала е смелост, изразила е позиция. И много точно е коментирала случката.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от niggaz_nature »

Като искат да си се молят да си отиват в тяхната страна. Не сме длъжни да ни се молят на сред центъра на столицата. Тая каквато иска да е като не и харесва да не стои в България .На мястото на повечето джамии могат да се построят сгради които ще вършат работа не някакви си цигани/турци да ми пищят там.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от nasenceto »

niggaz_nature написа:Като искат да си се молят да си отиват в тяхната страна. Не сме длъжни да ни се молят на сред центъра на столицата. Тая каквато иска да е като не и харесва да не стои в България .На мястото на повечето джамии могат да се построят сгради които ще вършат работа не някакви си цигани/турци да ми пищят там.
Eто ТОЧНО колко сме толерантни.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от niggaz_nature »

nasenceto написа:
niggaz_nature написа:Като искат да си се молят да си отиват в тяхната страна. Не сме длъжни да ни се молят на сред центъра на столицата. Тая каквато иска да е като не и харесва да не стои в България .На мястото на повечето джамии могат да се построят сгради които ще вършат работа не някакви си цигани/турци да ми пищят там.
Eто ТОЧНО колко сме толерантни.
И не го крия Аз исках да кажа че не съм .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от admin »

Не са им забранили да се молят, просто следва да го правят вътре в джамийката си, а не от вън на улицата. Ако ще го правят на улицата да идат да се молят у тях си, то е същото. Идеята е да си вътре, а не вън.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от nasenceto »

admin написа:Не са им забранили да се молят, просто следва да го правят вътре в джамийката си, а не от вън на улицата. Ако ще го правят на улицата да идат да се молят у тях си, то е същото. Идеята е да си вътре, а не вън.
Виж, това също е вариянт. Съгласен съм.
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от besniaa »

за пример ще посоча педалите от преди няколко дни в центъра на София, дето се натискаха публично - няма лошо като са решили да са педали, ама да не го натрапват на хората.. аз като обичам жени да не ходя демонстративно и публично да ги натискам и да искам да съм център на внимание.. хубаво е да има някаква толерантност, но и да не се прекалява...
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Bul-Dog »

nasenceto, никога не съм мислил, че толерантността може, трябва, или бива да граничи с безгръбначността! В столицата на европейска, християнска държава, излиза по пет пъти на ден някъв коч и вие като чакал от минаре за да призове хората си да си тункват манерките в земята! Това не е присъщо, не е познато и не е характерно за нашия народ. Но ние сме толерантни, нали така?! Лошо няма. Само дето тез манафи са предупреждавани многократно да намалят децибелите на високоговорителите си, че пречат на хората живущи в близост, но интересно защо те не се съобразяват. И когато отиват БЪЛГАРИ и в знак на протест пускат запис на КАМБАНИ, ето намира се един олигофрен-тая другарка, завършилата в Москва безродница/интересно защо ли се подчертава в статията къде и какво е завършила/. Интересно ми е защо и какво прави в РОДИНАТА си тяа другарка, защо не е избрала да живее в някой"космополитен"център на света, и как ли ще се почувства, ако утре същите тия, които защитава, пожелаят да поноси фередже. Така, в знак на своята толерантност само!
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
root
Потребител
Потребител
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Фев 15, 2009 19:10 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от root »

Моят отговор на въпроса: толерантни сме само привидно. Ще ни се, ама не ни се получава нещо.
Този конкретен случай не става за онагледяване на толерантността ни, защото си е една отявлена предизборна партийна акция. В следващите месеци ще се нагледаме на подобни изцепки на лумпен-пролетариата на Атака и на ретро-националистите на ВМРО. Такива партии, градящи политиките си яхнали омразата, нема к'во да ги коментираме.
Толерантността ни в момента е показна, спомнете си новините на турски език... Ненавиждаме ги, но си затрайваме всеки ден за по 5 минути. Повече се страхуваме, отколкото мразим и това е специфичното на нашата толерантност и на гражданското ни общество като цяло. Толерантни по неволя, защото така се налага и защото така е модерно сега...
Life is Short. Have an Affair.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от nasenceto »

Bul-Dog написа:nasenceto, никога не съм мислил, че толерантността може, трябва, или бива да граничи с безгръбначността! В столицата на европейска, християнска държава, излиза по пет пъти на ден някъв коч и вие като чакал от минаре за да призове хората си да си тункват манерките в земята! Това не е присъщо, не е познато и не е характерно за нашия народ. Но ние сме толерантни, нали така?! Лошо няма. Само дето тез манафи са предупреждавани многократно да намалят децибелите на високоговорителите си, че пречат на хората живущи в близост, но интересно защо те не се съобразяват. И когато отиват БЪЛГАРИ и в знак на протест пускат запис на КАМБАНИ, ето намира се един олигофрен-тая другарка, завършилата в Москва безродница/интересно защо ли се подчертава в статията къде и какво е завършила/. Интересно ми е защо и какво прави в РОДИНАТА си тяа другарка, защо не е избрала да живее в някой"космополитен"център на света, и как ли ще се почувства, ако утре същите тия, които защитава, пожелаят да поноси фередже. Така, в знак на своята толерантност само!
Mислиш ли че само в София има джамии. Ами Париж - залети са с емигранти от бившите си колонии, като огромната част от тях са мюсюлмани. Същото важи и за Лондон. За децибелите съм съгласен.
root написа:Моят отговор на въпроса: толерантни сме само привидно. Ще ни се, ама не ни се получава нещо.
Този конкретен случай не става за онагледяване на толерантността ни, защото си е една отявлена предизборна партийна акция. В следващите месеци ще се нагледаме на подобни изцепки на лумпен-пролетариата на Атака и на ретро-националистите на ВМРО. Такива партии, градящи политиките си яхнали омразата, нема к'во да ги коментираме.
Толерантността ни в момента е показна, спомнете си новините на турски език... Ненавиждаме ги, но си затрайваме всеки ден за по 5 минути. Повече се страхуваме, отколкото мразим и това е специфичното на нашата толерантност и на гражданското ни общество като цяло. Толерантни по неволя, защото така се налага и защото така е модерно сега...
Напълно съм съгласен с първата част на поста. Не съм съгласен с това, че нашата "толерантност" е плод на някакъв страх.

Много неприятно смесвате етноса с религията. Мислите ли че няма чисти българи, които са мюсюлмани и чисти турци в Турця (държавата е без значение), които са християни. За това не мисля че сме прекалили с толерантността.
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Princo »

Толерантен съм,ама що се отнася до цигани,турци,натискащи се педали,свидетели на Йахова и тем подобни глупости,хич не съм толерантен.Всеки ден се моля бомба да падне в Лозенец,белким ги изтрепе тез мангали. :cheers:
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
root
Потребител
Потребител
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Фев 15, 2009 19:10 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от root »

nasenceto написа:
Много неприятно смесвате етноса с религията. Мислите ли че няма чисти българи, които са мюсюлмани и чисти турци в Турця (държавата е без значение), които са християни. За това не мисля че сме прекалили с толерантността.
Опасявам се, че в държави като Иран, Афганистан и Саудитска Арабия етническата принадлежност се препокрива с вероизповедание. Това са общества, които не са толерантни към иноверците. Шериата рулира, както се казва :D

А проблемът с ромите ако знаете какви пари носи на някои професионални писачи на проекти, просто няма друг такъв законен доход. Усвоиха десетки, дори стотици милиони, а проблемът си е същият - едни хора все на социални помощи, все без контрацептиви и все неграмотни.
Има една поредица вицове по този повод. Ето един:

Един младеж се изучил и станал адвокат - като баща си - и още на първото дело спечелил безапелационно. Когато се похвалил на тате, че е разрешил "оня случай, дето ти се тормозеше с него години наред", бащата казал:
"Сине, сине - зелен си още, аз с това дело те отгледах и изучих, а ти го приключи на първата година от адвокатстването си".
Life is Short. Have an Affair.
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Da Edd »

besniaa написа:за пример ще посоча педалите от преди няколко дни в центъра на София, дето се натискаха публично - няма лошо като са решили да са педали, ама да не го натрапват на хората.. аз като обичам жени да не ходя демонстративно и публично да ги натискам и да искам да съм център на внимание.. хубаво е да има някаква толерантност, но и да не се прекалява...
Нека да погледнем нещата от различна гледна точка? Хетеросексуалните не парадират ли и не демонстрират ли своята сексуалност?!? .... със сватбите-шествия?
Bul-Dog написа:В столицата на европейска, християнска държава, излиза по пет пъти на ден някъв коч и вие като чакал от минаре за да призове хората си да си тункват манерките в земята!
Никъде в конституцията ни не е записана официална религия!
Европейска?!??!?!!?!?!?! МОЛЯ? Самата статия, която си споделил, е доказателство, че все още сме ориенталска държава. И не, не заради постъпката на жената, а заради малоумната ПР-акцийка на АТАКА
Публикувай отговор