Мини слушалка за преписване

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: Мини слушалка за преписване

Мнение от zvezda »

Аз си мислех, че се надяваш да си знаеш нещата, ама... дано те хванат, макар да се съмнявам.
Аватар
ronaldo7
Потребител
Потребител
Мнения: 232
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 9:09 am

Re: Мини слушалка за преписване

Мнение от ronaldo7 »

Тези двамата само си рекламират разни сайтове във форума.
Аватар
michi69
Новак
Новак
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 1:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мини слушалка за преписване

Мнение от michi69 »

Bul-Dog написа:ей с тва преписване ще ми завършите, и пътища ще строите...а че и хора ще лекувате.
нямам думи :heat:
По принцип си прав на 100%. Но ако трябва да задълбаем, например в университет (да кажем X университета ) в който не трябва да се преписва по никакъв начин, има обявени цени за изпит 2000евро за анатомия например.... Обявена цена от 100 000 / 150 000 лв/EURO да завършиш без да ходиш на изпит.... и това да го знае всеки 2ри студент да не кажа всеки 1ви.... Преписване е имало и винаги ще има.... <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/hsjS_Xd7gCg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

По принцип студент за да успее да препише на сериозен изпит в сериозен университет, трябва поне малко да е прочел и да се е потрудил, все нещо ще му е влязло в главата. Както знам положителна оценка се дава не се изкарва. Има хора които са например с малки деца останал им е един изпит на който ги късат за 3-4ти път например заради , което не могат да завършат и какво да се откажат ли? Ами да по-добре да си научат... да така е но понякога не винаги човек може да изяде материя която е учена 4 години на изуст с всичките остарели методи и терминология. Ами не знам, понякога ги оправдавам такива хора на 100%. Естествено тъпо е да учиш.. да кажем обществено значима специалност и да преписваш на всеки изпит, но да те късат за да си платиш 2000к това какво е.. Смятам, че ако човек е кадърен и амбициозен и да е преписал на някой изпит пак ще стане нещо от него. Ако няма интерес към това, което учи не е достатъчно кадърен дори да наизустява нещата на изуст да ки copy / paste не значи, че е специалист дори да копира всичко в главата си, човек трябва преди всичко да мисли. За съжаление образователната ни система в повечето случай.
Много мой любим цитат от "Граф Монте Кристо" е следния:
"Да научиш, не значи да знаеш, Има знаещи и учени-паметта създава едните, философията другите"
В много малко изключения в лицето на единици преподаватели, които вече трябва да са червената книга това не важи, но това са хора, за които не всичко е пари и не са смазани от системата те работят не за хронорар, а за студентите и за свой кеф най-вече.
....Едно лирическо отклонение :) ще си позволя да спомена един много як филм който е точно на тази тематика можете да гледате тук: http://www.filmi2k.com/3-idiots-trimata-idioti-2009/ филма се казва тримата идиоти страхотен филм, който показва, какво е образованието в днешно време, невероятно е но това е индийски филм... ха ха, който по неволя гледах до 10 та минута, но след това филма го помних дълго.... и сега смятам, че е страхотен за темата.


Смятам, че не трябва да оценяваме хората по оценките а по креативноста, мотивацията и желанието да учат (не на изуст) нови и нови неща и да разберат, къде са най-добри и да се фокусират там. Не да учиш ядрена физика и защото са те скъсали по "свободно" избираем предмет философия да зарежеш текущите ти много по- съществени за теб предмети и да учиш на изуст възникване на античната философия например. Да не остане някой грешно впечатление че не харесвам или нещо подобно философията, като предмет напротив.. просто съм я дал за пример.
Леле колко написах...
Най-накратко и просто написано: не одобрявам преписването на изпити особено когато те са тясно свързани със специалността, преписването би било безсмислено и отлагане на неизбежното, но
според мен, ако човек учи специалност математика например и не желае да бъде скъсан за 3 път по антропология (например), няма желание да специализира в този предмет и не мисли, че това един ден ще му се отрази в математиката може да направи изключение и да си помогне с микрослушалка, часовник и тн.
... Сега сигурно някой ще каже да ама този пример не е правилен, защото антропологията например е наука за човека и малко или много студента ще научи и нещо за себе си което от своя страна ще му помогне в живота и от там косвено ще му помогне и с метематиката. Ами аз ще отговоря да вероятно, както е казал създателя на apple Steve Jobs на лекцията си през 2005 на дипломирането на студенти в Stanford за "Свързването на точките".
Момента можете да го видите тук: https://www.vbox7.com/play:457eef73&p=p ... order=date
Много странен факт е и че, той дори не е завършил университет, а е един от най-успелите хора на планетата, не чрез някакъв комерсиален спорт например, а чрез интелектуален труд.

Най-накратко и просто написано: не одобрявам преписването на изпити особено когато те са тясно свързани със специалността, преписването би било безсмислено и отлагане на неизбежното, но
според мен, ако човек учи специалност математика например и не желае да бъде скъсан за 3 път по антропология (например), няма желание да специализира в този предмет и не мисли, че това един ден ще му се отрази в математиката може да направи изключение и да си помогне с микрослушалка, часовник и тн.
... Сега сигурно някой ще каже да ама този пример не е правилен, защото антропологията например е наука за човека и малко или много студента ще научи и нещо за себе си което от своя страна ще му помогне в живота и от там косвено ще му помогне и с метематиката. Ами аз ще отговоря да вероятно, както е казал създателя на apple Steve Jobs на лекцията си през 2005 на дипломирането на студенти в Stanford за "Свързването на точките".
Момента можете да го видите тук: https://www.vbox7.com/play:457eef73&p=p ... order=date
Много странен факт е и че, той дори не е завършил университет, а е един от най-успелите хора на планетата, не чрез някакъв комерсиален спорт например, а чрез интелектуален труд.

Леле колко написах... оставам темата, защото явно много се разпалих :) няма лошо всеки да си има мнение и да го изразява, малко по-философски се отклоних но темата ми хареса и реших да си напиша каквото ми е на сърце. :)
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Мини слушалка за преписване

Мнение от Nirvana »

Предлагам микрослушалка тип примка - 10 лв на ден.
Пишете на ЛС.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
alexcheto
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Юни 04, 2018 23:58 pm

Re: Мини слушалка за преписване

Мнение от alexcheto »

Nirvana написа: Сря Яну 18, 2017 10:30 am Предлагам микрослушалка тип примка - 10 лв на ден.
Пишете на ЛС.
Как са се свържа с Вас?
Публикувай отговор