Здравословни храни?Някой с рецепти?

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Здравословни храни?Някой с рецепти?

Мнение от mupk0 »

Здравейте.От известно време ям определени неща и си спортувам активно.Въпроса ми е ,че едно и също доста бързо омръзва.Та се чудя дали тука има някой дето яде по подобен начин?Какво си готви и яде?При мене има някакво разнообразие,но реално се ядът следните неща:
Филийка с извара и яйце(аналога на приценцеса със сирене)
Яйца варени
Варени миксове от зеленчуци
Пилешки гърди
Бяла риба филе
Гъби
Мляко(прясно и кисело)
Черен чай и отскоро зелен.

Калориите на ден са около 1500 до 1700(да малко е,но само така ще отслабна до желаното тегло :D

Което има нужда се гарнира с зехтин/лимонов сок от лайм и соев сос като цяло.Готвя си тука в общежитието на тефлонов тиган без мазнина.Млечните работи са Meggle,рибата на Daniel97,пилето на Градус,а яйцата и зеленчуците Clever.И така една седмица ми ляга около 20 до 30лв като пари.Какво да добавя примерно,че ми втръсват тея работи вече :D
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Здравословни храни?Някой с рецепти?

Мнение от The enD »

Не виждам плодове в "менюто" ти.
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Здравословни храни?Някой с рецепти?

Мнение от mupk0 »

Ябълките не ги броя.Иначе си хапвам.Като цяло точно сега никви хубави плодове няма.Таратор рядко си правя ама с тея краставици е гаден.
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Здравословни храни?Някой с рецепти?

Мнение от Zac »

Сиренето е супер, не качва и много калориите. И рибата може да увеличиш. Общо взето, за сваляне и като цяло за здравословен живот, трябва да си набавяш нужните на ден мазнини, въглехидрати, белтъчини. Сладкото много т'вари, както и твърдия алкохол. :D
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Здравословни храни?Някой с рецепти?

Мнение от mupk0 »

Алкохол не пия от над 6 месеца като изключим 2-3 дена около НГ,но не и да се отрязвам :)

Точно това и аз доста четох и консултирах с хора,занимаващи се с това.Гледам да спазвам достатъчно количество от 3те фактора,но малко по-ниски от необходимото.Всеки ден тренирам с гирички и ходя пеш по 2-3км тука из байрите в Габрово.Доста по-трудоемки са отколкото до центъра в СтЗ :D А през учебно време ходя на фитнес.
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Здравословни храни?Някой с рецепти?

Мнение от Zac »

mupk0 написа:Алкохол не пия от над 6 месеца като изключим 2-3 дена около НГ,но не и да се отрязвам :)

Точно това и аз доста четох и консултирах с хора,занимаващи се с това.Гледам да спазвам достатъчно количество от 3те фактора,но малко по-ниски от необходимото.Всеки ден тренирам с гирички и ходя пеш по 2-3км тука из байрите в Габрово.Доста по-трудоемки са отколкото до центъра в СтЗ :D А през учебно време ходя на фитнес.
Ако искаш да отслабваш и да го виждаш как става, тичай ама в режим. Не да тичаш 3 дена като луд и после 1 седмица почивка. Иначе не се лишавай от нужните ти съставки. Има и шейкове, добавки и т.н. дето могат да ти помогнат да си ги набавиш.
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Здравословни храни?Някой с рецепти?

Мнение от mupk0 »

Съгласен съм.Сега в този сняг обаче няма къде да бягам,което е и кофти малко.Във фитнеса на университета няма пътека,а колела и симулатор на гребане.Като изключим бягането из гората май друга алтернатива нямам :D

Говорих с един познат относно тея фетбърнари и дали си заслужава...та мисля да пробвам 1 "цикъл".И другият ми въпрос е,че съм гладен,но пък имам една лека тежест в корема(газове най-вероятно),която се появява супер избирателно и не постоянно.Ако взимам Мезим Форте примерно както пише в листовката дали ще е проблем.
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Здравословни храни?Някой с рецепти?

Мнение от Zac »

mupk0 написа:Съгласен съм.Сега в този сняг обаче няма къде да бягам,което е и кофти малко.Във фитнеса на университета няма пътека,а колела и симулатор на гребане.Като изключим бягането из гората май друга алтернатива нямам :D

Говорих с един познат относно тея фетбърнари и дали си заслужава...та мисля да пробвам 1 "цикъл".И другият ми въпрос е,че съм гладен,но пък имам една лека тежест в корема(газове най-вероятно),която се появява супер избирателно и не постоянно.Ако взимам Мезим Форте примерно както пише в листовката дали ще е проблем.
Ами тия газове, поне при мене се получават при нередовно хранене. Трябва да се храним на 2-3 часа и винаги да оставаш леко гладен (или поне да си кажеш "мога още"). А за тия фатбърнари, аз лично не съм ползвал, но ми изглеждат като отвратителна химия. Виж мога да ти дам контакт на лс ако искаш за един курс в Стара загора, където ще ти дадът информация, напълно безплатен е курса. Обяснява се какво е нужно на човешкото тяло за да функционира нормално. При желание се прави метаболитен тест, където можеш да разбереш, колко калории гориш в свободно състояние и др. интерестни неща. Пиши ми на ЛС, ако имаш желание и ще ти дам контакти.
Zvan
Потребител
Потребител
Мнения: 151
Регистриран на: Съб Яну 27, 2007 21:09 pm

Re: Здравословни храни?Някой с рецепти?

Мнение от Zvan »

Миро, отиди в хотел "Верея", в мазето направиха фитнес. Много добре е оборудван, само с американски уреди, а и е евтино. Има и пътеки.
За да си помогнеш при изгарянето на мазнини, по-добре си вземи течен л-карнитин и го пий преди да правиш кардио упражнения, безвреден е и е сравнително ефективен.
Фет бърнър е доста широко понятие, отнасящо се до добавки за отслабване, в което се включват както разни измислени фет бърнери на ниска цена, които няма да ти повлияят особено, така и някои "зловещи" и доста ефективни фет бърнери, които обаче са по-скъпи, имат странични ефекти, а при някои дори и съставки, считани за допинг.
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Здравословни храни?Някой с рецепти?

Мнение от mupk0 »

кофтито е ,че не съм си в Стара Загора.Там ми е ясно как стоят нещата....


Относно фет бърнара....най-вероятно ще е Stack 2 Black Burn на цена от 50лв(промоции) до 70лв редовна.Доста хора ми казаха,че може да взимам ефидрин с аналгин и кофейн.Като погледнеш обаче съдържанието на Стака то е точно това с малко добавки.Проблеми с кръвното нямам и разни други.Полезното нещо за пиене е Омега 3,защото грам мазнини не приемам,което не е много добре.Мезим форте също може да приемам когато се чувствам надут.Като цяло едни 100лв за 1 месец цикъл и после само с омега 3то и фортето евентуално.Ще изкарам 1 месец редовно без нищо и после ще започна 1 цикъл с фетбърнар.След това се надявам да задържа теглото.След още 1 седмица пак ще се тегля и предполагам,че 2-3кг съм надолу.Ако сталя до 3 седмици общо 5-6кг и изкарам 1цикъл с фетбърнара ще стана на желаните от мен килограми(70-75).


Въглехидрати приемам до 15:00.Нагоре само белтъци.Плодовете и те са до това време.От друга страна пък подтискат кортизола,което пак не е много добре.Изварата и киселото мляко ги намалих и така.

Ще пробвам както ми препоръча Мирослав от BIG BOY-a.Да правя ден 1 50гр въглехидрати,2ри 100,3ти 150,4ти 0.
rrusev
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Сеп 29, 2011 10:55 am
skype: blowmagnum

Re: Здравословни храни?Някой с рецепти?

Мнение от rrusev »

Не е задължително да ядеш едни и същи неща, приготвени по безвкусен начин, за са постигнеш резултат. Яж каквото ти се яде, но умерено и на поне 5 хранения дневно. Супите, плодовете и зеленчуците може да преобладават, но според мен е грешно големи лишения да правиш. Вечер задължително една чаша червено вино с едно парче синьо сирене :)
Клуб по плуване и водно спасяване "Августа" набира деца от начална училищна възраст за уроци по плуване. Квалифицирани треньори и гарантиран резултат!
0892 466 015
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Здравословни храни?Някой с рецепти?

Мнение от mupk0 »

За виното ясно.Защо обаче плодове и зеленчуци принципно?те имат доста въглехидрати.Иначе за яденетата...толкова 5-6 ми се събират :D

Гарнирам почти всичко със соев сос и лимонов сок.И на вкус са супер :D
petia11

Re: Здравословни храни?Някой с рецепти?

Мнение от petia11 »

Здравейте! Напоследък доста ровя в интернет и търся някакви здравословни рецепти, защото внучка ми е започнала да се храни здравословно и като дойде вкъщи, иска да ѝ готвя, дайте някакви идеи.
veliqn

Re: Здравословни храни?Някой с рецепти?

Мнение от veliqn »

Разгледай из форума. Има специален раздел здравословни храни, може да си харесаш нещо. Аз доста рецепти съм изпробвал от там.
petia11

Re: Здравословни храни?Някой с рецепти?

Мнение от petia11 »

Оо, чудесно, благодаря :)
Публикувай отговор