Тампони за климатик

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Публикувай отговор
Аватар
dushanov
Потребител
Потребител
Мнения: 331
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 17:42 pm
skype: kalin-dushanov
Местоположение: Stara Zagora

Тампони за климатик

Мнение от dushanov »

Здравейте колеги! Преди седмица ми монтираха климатици, но без тампони м/у външното тяло и стойката. Резултата е сещате се. От къде мога да си закупя такива тампони и да качествени разбира се. Ориентировъчна цена?
GSM: 0896891102
Skype: Kalin-Dushanov
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Тампони за климатик

Мнение от fantamaniaka »

3-4 лв
магазин специализиран за части и консумативи за климатици.
Горе на улица Спортна.
Намира се от стадион берое продължаваш посока бензиностанция Енерджи.Продължаваш напред има 2 гърбици минаваш ги и пътя прави лек завой надясно.Караш се направо и вдясно се оглеждаш за магазин за климатици.отпред дори има изкаран на стойка едно външно тяло.
Ако не ме разбра ще потърся в мапс адреса
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
Аватар
dushanov
Потребител
Потребител
Мнения: 331
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 17:42 pm
skype: kalin-dushanov
Местоположение: Stara Zagora

Re: Тампони за климатик

Мнение от dushanov »

Много добре те разбрах! В понеделник след работа ще ги намеря и ще пиша за развитието на темата ми! Благодаря много! :cheers:
GSM: 0896891102
Skype: Kalin-Dushanov
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Тампони за климатик

Мнение от mupk0 »

Стават и тампони за скоростна кутия на БМВ там 316/318.Само дето са по 10тина лв броя.. :D
Аватар
dushanov
Потребител
Потребител
Мнения: 331
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 17:42 pm
skype: kalin-dushanov
Местоположение: Stara Zagora

Re: Тампони за климатик

Мнение от dushanov »

Мирко стават и гумените тампони от биалетките на на Голфа ми... Вчера ги сменях 14лв 2бр с отстъпка! :)
GSM: 0896891102
Skype: Kalin-Dushanov
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Тампони за климатик

Мнение от didka »

Не се занимавайте с глупости.
На евтин климатик-и от порше кайен тампони да му сложиш,
ще има вибрацийки,които идват от не добре балансирана перка
на вентилатора.
Няма изход от ситуацията.
Полза няма не се заблуждавайте.
Dog drags - no tracks...
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Тампони за климатик

Мнение от fantamaniaka »

другото място където продават такива неща е перла сервиз.Намира се по патриарха надолу.Като стигнеш мостта(който е над славянски) преди него в блока в дясно :)
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
Аватар
dushanov
Потребител
Потребител
Мнения: 331
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 17:42 pm
skype: kalin-dushanov
Местоположение: Stara Zagora

Re: Тампони за климатик

Мнение от dushanov »

Както каза колегата с Фанта в ръка:
fantamaniaka написа: магазин специализиран за части и консумативи за климатици.
Горе на улица Спортна.
Намира се от стадион берое продължаваш посока бензиностанция Енерджи.Продължаваш напред има 2 гърбици минаваш ги и пътя прави лек завой надясно.Караш се направо и вдясно се оглеждаш за магазин за климатици.отпред дори има изкаран на стойка едно външно тяло.
И така купих си въпросните тампони по 2лв/бр. Сложих ги и поне едно 30-40% от шума при високите обороти на външното тяло спадна. Бяха 2 вида в магазина, според продавачката, тези които купих били по-ефикасни. Прилагам снимка: http://dushanov.snimka.bg/other/maslo.5 ... 723446.big Нямам автофокус. Високи са 3см. Не гледайте шайбите отдолу, че се наложи нова невилация поради "качествено" монтиране от техниците преди 2 седмици. Надявам се да съм бил полезен на форума.
GSM: 0896891102
Skype: Kalin-Dushanov
Аватар
Dred77
Новак
Новак
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 10:45 am

Re: Тампони за климатик

Мнение от Dred77 »

Не гледайте шайбите отдолу, че се наложи нова невилация поради "качествено" монтиране от техниците преди 2 седмици. Надявам се да съм бил полезен на форума
Извинявайте за лекия спам ,според мен външното тяло трябва да има съвсем лек наклон-обратно на компресора/компресорната част да е по високо/,за да не може зимата водата да се събира и замръзва под него.
джоли
Новак
Новак
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Ное 24, 2013 8:25 am

Re: Тампони за климатик

Мнение от джоли »

........
Нямам автофокус. Високи са 3см. Не гледайте шайбите отдолу, че се наложи нова невилация поради "качествено" монтиране от техниците преди 2 седмици. Надявам се да съм бил полезен на форума..................

Много си полезен,щото и на мен ми трябват,ама да питам-това чудо има ли гаранция и ако е така,защо се занимаваш.а пък шайбата е точно на място/тези "техници"не са ли ги слагали /.Я кажи,ако може,фирмата коя е,че и при мен са си оставили ръцете,трещи и вибрира при -5,-10 гр./на 2 год.е/,но е в гаранция и затова не пипам.Всички гайки са стегнати,ама такова изпълнение ,все едно аз съм сложил тампоните.
Със здраве.......
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Тампони за климатик

Мнение от didka »

При отрицателни температури вибрира от натрупване на лед,а не от това,че няма тампони,даже и да има,няма да усетиш кой знае каква разлика.
Dog drags - no tracks...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Тампони за климатик

Мнение от realprofesora »

:imsorry:
Popopopopo
джоли
Новак
Новак
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Ное 24, 2013 8:25 am

Re: Тампони за климатик

Мнение от джоли »

didka-При отрицателни температури вибрира от натрупване на лед,а не от това,че няма тампони,даже и да има,няма да усетиш кой знае каква разлика.[/quote]
.................
Да,така е,ама когато го усетих и видях през януари,тцъ,обледяване видимо нямаше /Генерала си разкрежава доволно/,само дето беше изпаднал в някакъв резонанс и бучеше,но и температурите бяха доста надолу.А пък Осаката си ми става на ледено блокче понякога,но такова кандилкане не съм виждал.Със здраве.......
Публикувай отговор