Вентилатор за баня

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Публикувай отговор
Аватар
dushanov
Потребител
Потребител
Мнения: 332
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 17:42 pm
skype: kalin-dushanov
Местоположение: Stara Zagora

Вентилатор за баня

Мнение от dushanov »

Колеги, споделете къде тук в града продават качествени вентилатори за баня? Ще сложа същия и в тоалетната.
Изискванията ми са:
-сравнително тих
-мощен (банята е 2 на 2), VC (1 на 2)
-да не умре веднага след края на гаранцията
GSM: 0896891102
Skype: Kalin-Dushanov
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Вентилатор за баня

Мнение от didka »

Търси го безшумен,да не ти надува главата.
Останалото е до къмет. :dancing:
Dog drags - no tracks...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Вентилатор за баня

Мнение от realprofesora »

На Багира има голям избор като цени и асортимент. Гледаш колко му е обмена на въздуха на час или на минута и си го смяташ каква работа ще ти върши.
Popopopopo
Аватар
dushanov
Потребител
Потребител
Мнения: 332
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 17:42 pm
skype: kalin-dushanov
Местоположение: Stara Zagora

Re: Вентилатор за баня

Мнение от dushanov »

Колеги, купих си 2 бр вентилатори САТА SILENTIS 10 и по-големия му брат 12. От технополис на цени 40 и 50лв. Малкия го сложих в тоалетната, големия в банята (в 1-я пост съм дал размерите). Дали съм доволен? Средна работа! Машинките си бачкат, но според мен са шумни. Ako намеря някакви вентилатори с клапи с ниво на шум под 20dB, ще си взема такива (тези с които съм са 40dB). Иначе за около 2ч работа след къпане този в банята дърпа влагата. Самите клапи не ми вдъхват много доверие защото представляват много тънки като крилца на пчела прозрачни пластмаски, които когато ги бута въздушната струя се отварят по време на работа на вентилатора, а когато се изключи в-ра, се прибират в началното си положение. Ами това е с 2 думи. Надявам се да съм бил полезен на читателите!
GSM: 0896891102
Skype: Kalin-Dushanov
Аватар
dobringeorgiev
Новак
Новак
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Окт 09, 2013 16:06 pm

Re: Вентилатор за баня

Мнение от dobringeorgiev »

Колега, аз лично ти препоръчвам да разгледаш тук:
http://vikiwat.com/ventilatori-.html
Има доста голямо разнообразие за всякакви нужди.
Пазарувал съм от там и имат и гаранция. ;)
UU90
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Авг 08, 2015 10:34 am

Re: Вентилатор за баня

Мнение от UU90 »

Добри предложения за вентилатори за баня http://www.8mpay.com/ventilatori-za-banya
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Вентилатор за баня

Мнение от didka »

Брей страхотни предложения, три модела от възможно най-скапаните.
Dog drags - no tracks...
petia11

Re: Вентилатор за баня

Мнение от petia11 »

От скоро в банята ми се появи мухъл. Винаги подсушавам банята и не знам как така изведнъж се появи. Кажете ми какъв вентилатор да си купя, за да се справя с проблема. Готова съм да дам и повече парички стига да е качествен.
veliqn

Re: Вентилатор за баня

Мнение от veliqn »

При избора на вентилатор е много важно да гледаш мощността му. Според мен този модел ще ти свърши перфектна работа http://www.gaudi-ds.com/product/1798/ve ... -byal.html , защото е с мощност 320m3/h , другият плюс е ниската консумация на ток и ниското ниво на шум. Дано съм успял да ти помогна, ако имаш нужда от съвети, може да ми пишеш, защото и аз също като теб имах подобен проблем и именно по-мощният вентилатор спаси положението.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Вентилатор за баня

Мнение от realprofesora »

petia11 написа:От скоро в банята ми се появи мухъл. Винаги подсушавам банята и не знам как така изведнъж се появи. Кажете ми какъв вентилатор да си купя, за да се справя с проблема. Готова съм да дам и повече парички стига да е качествен.
31 години с една и съща врата на банята, без да е изгнила!!! Просто след всяко къпане подсушаваме и оставяме вратата на банята отворена или поне около 20 см отворена !!! Постоянно отворена!!! Сега след основен ремонт на банята сме с душ кабина и момента с подсушаването е изоставен някъде назад във времето, но независимо, че сме с алуминиева дограма на вратата...пак я оставяме леко отворена. Така дори да не е пуснат вентилатора, има движение на въздуха, защото самата аспирация се явява като комин и ефекта е засмукване на въздух в отвора на вентилатора, но ако няма от къде да влиза невлажен въздух, то няма как да го има този ефект.
Така, че оставяйте вратата отворена и няма да имате мухъл в баните.
Popopopopo
petia11

Re: Вентилатор за баня

Мнение от petia11 »

Аз гледам винаги да подсушавам, не знам защо така стана.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Вентилатор за баня

Мнение от realprofesora »

petia11 написа:Аз гледам винаги да подсушавам, не знам защо така стана.
Оставяй вратата на банята постоянно отворена и няма да имаш мухъл, дори да не подсушаваш.
Popopopopo
Lik
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2016 13:05 pm

Re: Вентилатор за баня

Мнение от Lik »

Моп + вентилатор и оставяне на врата отворена ще реши всеки проблем с влага..имам засъжаление сериозен опит с влагата. Успех!
Публикувай отговор