Субуфер 0 или 180 градуса

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Публикувай отговор
Аватар
dushanov
Потребител
Потребител
Мнения: 332
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 17:42 pm
skype: kalin-dushanov
Местоположение: Stara Zagora

Субуфер 0 или 180 градуса

Мнение от dushanov »

Здравейте колеги! Субуфера ми (активен) има превключвател м/у 0 и 180 градуса. При позиция 0 баса е нормален. При 180 значително по-силен и обемен. Доста се разрових из гугъл, прочетох доста неща и мнения из форуми, БГ и чужди. Но накрая не можах да установя Точно разликата, едни казват обръщане на фазата, други на ъгъла (изкривяване на вълните). В повечето търговски сайтове и ревюта съветват да се остави на 0 градуса. При идеално проверени връзки за пол. и отриц. заряд при мен всичко е ОК, но при мен на 180 градуса е много по-осезаем бас-а.
1.Защо при 180 е по-силен (чувствително), от колкото при 0?
2.Каква е точно функцията/разликата на превключвателя?


Надявам се да се изкажат правилни мнения! Да бъдем полезни и на други освен мен! :dancing:
GSM: 0896891102
Skype: Kalin-Dushanov
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Субуфер 0 или 180 градуса

Мнение от System_error »

Аз съм лаик по темата, ама според мен разменяш + и - Ако си разменил кабелите отзад на колоната и искаш и двата гвороителя (ляв и десен) да са свързани еднакво, с тоя ключ си решаващ проблема. Иначе двата говорителя могат да са с разменени посоки на работа на електромагнитите. Т.е. едната думка напред, а другата в обратна посока (най образно казано). От там ти идва и разликата в звученето.
Аватар
dushanov
Потребител
Потребител
Мнения: 332
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 17:42 pm
skype: kalin-dushanov
Местоположение: Stara Zagora

Re: Субуфер 0 или 180 градуса

Мнение от dushanov »

System_error написа:Аз съм лаик по темата, ама според мен разменяш + и - Ако си разменил кабелите отзад на колоната и искаш и двата гвороителя (ляв и десен) да са свързани еднакво, с тоя ключ си решаващ проблема. Иначе двата говорителя могат да са с разменени посоки на работа на електромагнитите. Т.е. едната думка напред, а другата в обратна посока (най образно казано). От там ти идва и разликата в звученето.
Всичко е проверено! Имам 4 колони на които + и - са проверени перфектно!
GSM: 0896891102
Skype: Kalin-Dushanov
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Субуфер 0 или 180 градуса

Мнение от System_error »

Аз не казвам, че не са ти вързани правилно, а че за това служи ключа (вероятно)...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Субуфер 0 или 180 градуса

Мнение от realprofesora »

Oтговора си започвам отпред назад:
2. Функцията на превключвателя е да ти обърне поляритета на субуфера( при едното положение на превключвателя мембраната под въздействие на електромагнитните вълни се движи напред от статичното си положение, при превключване на превключвателя вече постъпателните движения са назад спрямо статичното положение на мембраната(kоето води до генериране на по-ниски честоти, но значително спадат децибелите на звука).
1.Тук вече трябва да разбереш при кое положение на превключвателя се чува по- силно и дали тогава движението на мембраната е напред или назад(обърнато).
Popopopopo
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Субуфер 0 или 180 градуса

Мнение от System_error »

Що не го оставихте, да се вижда глупостта му? Някакво наказание няма ли да последва за човек, търсещ постоянна конфронтация и бълващ злоба и арогантност? С нищо не е по-добър в изказа си от ksdh в активния му тролски период.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Субуфер 0 или 180 градуса

Мнение от realprofesora »

System_error написа:Що не го оставихте, да се вижда глупостта му? Някакво наказание няма ли да последва за човек, търсещ постоянна конфронтация и бълващ злоба и арогантност? С нищо не е по-добър в изказа си от ksdh в активния му тролски период.
То по-голямо наказание от това да ти четем спама има ли? "Лаик съм по темата ама все пак да отговоря."
Разбери ве човек, просто дразниш с тъпите си спамове. Много говориш. но нищо не казваш. Досега не си помогнал на никой от форума с нищо. Изобщо не си мисли, че нещо злобея, просто ти казвам истината и то не за 1ви път, но ти просто си неизличимо болен да спамиш.
Popopopopo
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Субуфер 0 или 180 градуса

Мнение от System_error »

Кажи ми какво по-различно каза от мен, бе умник? Знаеш ли изобщо кво означава спам? Моя отговор е точно по въпроса на човека, а това което ти си написал е тафталогия на моя пост. Кой дразни сега?

Динко, приятелю... потърси проблема в теб самия. Не си от много умните и образованите, ама факта, че има хора с повече способности от теб, явно дълбоко те засяга. Спри да пишеш в тоя фоум като не те кефи. Чакам си отговора кое в моя пост беше "спамове" и кое от написаното не е вярно!!!! Следа като ти пишеш същото като мен, означава ли, че и ти пишеш много, а нищо не казваш?
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Субуфер 0 или 180 градуса

Мнение от sawo »

Следващия от вас двамата който видя да се заяде с другия получава предупреждение. Не сме в детската градина, но явно няма друг начин да спрете да омазвате всяка тема във форума. Ако имате проблеми един с друг, моля от сега нататък използвайте системата за лични съобщения, а НЕ темите във форума!
Публикувай отговор