Лаптоп "Правец"?

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Публикувай отговор
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Лаптоп "Правец"?

Мнение от vkv »

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Лаптоп "Правец"?

Мнение от Bul-Dog »

Да. И дъвки "Идеал"! :haha:
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
genkogenev
Потребител
Потребител
Мнения: 155
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 21:19 pm

Re: Лаптоп "Правец"?

Мнение от genkogenev »

И таблет " Велико Търново " или Респром
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Лаптоп "Правец"?

Мнение от stivans »

Сайта на производотеля: http://www.pravetz.bg/
Информация от собственика на сайта Бойко Вучев.
Една легенда се завръща! След 30-годишна пауза на пазара отново ще излязат компютри с марката "Правец". Шокиращата новина, че интернет адресът pravetz.bg е зает, се появи в социалните мрежи.
На адреса грее снимка на лъскав сив преносим компютър "Правец 64М". Описани са и базови характеристики - собствена операционна система, офис пакет, съвместим с "Майкрософт офис", мощен процесор на "Интел" и т.н.
Да, всичко това е истина, а не шега, заяви собственикът на сайта pravetz.bg Бойко Вучев, с когото "Труд" се свърза по телефона. Оказа се, че той е компютърен специалист и управител на сервиз за лаптопи. Роден е в Дупница през 1972 г. и е завършил Техническия университет в София.
Миналата година подадох документи за марката "Правец", която от 1991 г. не е защитена от "Микропроцесорни системи", обясни Вучев. Регистрацията излязла преди няколко месеца и вече брандът е негов.
Свързах се с производители от Тайван и им поръчах да ми произведат два прототипа по мой дизайн, обясни Вучев. В момента той тествал лаптопите и доуточнявал старта на производството. Засега отказва да каже името на компанията, с която работи, но признава, че става дума за един от най-големите производители в Тайван.
Продължавала и работата по операционната система. Тя е изцяло на български език и е разработена на базата на софтуер с отворен код, обясни компютърният специалист. Програмата вече е на тестов етап и работата по нея се очаква да приключи съвсем скоро.
Частите ще са вносни, но машините ще се сглобяват в София, каза Вучев. Според него идеята му е била плановете за новото производство да бъдат обявени официално около Нова година.

Освен че се занимава със сервиз на лаптопи, Бойко Вучев е спретнал в офиса си и своеобразен музей на компютрите. В него има куп ретро машини, включително и първата родна гордост - "ИМКО-1".
Вярвам в марката "Правец" и мисля, че това е една добра традиция, която не трябва да се хвърля на вятъра, категоричен е новият собственик на бранда. Вучев засега отказва да съобщи кога точно новият 64М ще се появи в магазините за битова електроника и каква ще е цената му. Хванахте ме малко рано, но това беше моя грешка, каза той.
skype: stivans
Стара Загора
fruitcake
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Пет Дек 03, 2010 0:51 am

Re: Лаптоп "Правец"?

Мнение от fruitcake »

Аз разбрах, че "цената щяла да бъде със сигурност под 1000лв."
Първо не е никакъв български лаптоп, щото частите ги вкарват отвън.И аз ще сглобя някво подобие на компютър от знайни и незнайни марки и ще го нарека ИЗОТ и готово :) Само за 666лв :)
Второ, ако могат да ми дадат причина да не си купя Dell, Lenovo или подобен, вместо Правец?
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Лаптоп "Правец"?

Мнение от stivans »

fruitcake написа:Аз разбрах, че "цената щяла да бъде със сигурност под 1000лв."
Първо не е никакъв български лаптоп, щото частите ги вкарват отвън.И аз ще сглобя някво подобие на компютър от знайни и незнайни марки и ще го нарека ИЗОТ и готово :) Само за 666лв :)
Второ, ако могат да ми дадат причина да не си купя Dell, Lenovo или подобен, вместо Правец?
За DELL,Lenovo ще платиш още 300-400 лв. мито и за това че се казва DЕLL,SONY или lemovo.90% от компютрите се сглобяват в Китай и далечния изток.IBM ги купиха китайците и сега се казват LENOVO.
Почти всички десктоп РС-та за домашна употребе са сглобени от знайни и незнайни фирми,но хората си ги ползват и им вършат работа.Това че е правен у нас не го прави по-калпава от другите марки.Процесори дъна и видеокарти и RAM не съм видял да се прават по гаражите.Филипс също имат заводи в Китай но това не го прави по-калпав.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Лаптоп "Правец"?

Мнение от admin »

Абе малко майтап ми се вижда това, не съм попадал на андроид за пс и някои други ос-и който бяха изписани на флаера ... някой си прави такашак като разтяга локуми и гледа кой ще му се върже ... мое лично мнение.
"There is no 'patch' for stupidity."
fruitcake
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Пет Дек 03, 2010 0:51 am

Re: Лаптоп "Правец"?

Мнение от fruitcake »

stivans написа:
fruitcake написа:Аз разбрах, че "цената щяла да бъде със сигурност под 1000лв."
Първо не е никакъв български лаптоп, щото частите ги вкарват отвън.И аз ще сглобя някво подобие на компютър от знайни и незнайни марки и ще го нарека ИЗОТ и готово :) Само за 666лв :)
Второ, ако могат да ми дадат причина да не си купя Dell, Lenovo или подобен, вместо Правец?
За DELL,Lenovo ще платиш още 300-400 лв. мито и за това че се казва DЕLL,SONY или lemovo.90% от компютрите се сглобяват в Китай и далечния изток.IBM ги купиха китайците и сега се казват LENOVO.
Почти всички десктоп РС-та за домашна употребе са сглобени от знайни и незнайни фирми,но хората си ги ползват и им вършат работа.Това че е правен у нас не го прави по-калпава от другите марки.Процесори дъна и видеокарти и RAM не съм видял да се прават по гаражите.Филипс също имат заводи в Китай но това не го прави по-калпав.
Ясно ми е, че Малайзия, Китай и Тайван са "водещите производители" на техника вече.Но аз не виждам причина да си купя Правец вместо Леново, ако са на една и съща цена.
Аватар
DMXDMX
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 553
Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 23:47 pm

Re: Лаптоп "Правец"?

Мнение от DMXDMX »

admin написа:Абе малко майтап ми се вижда това, не съм попадал на андроид за пс и някои други ос-и който бяха изписани на флаера ... някой си прави такашак като разтяга локуми и гледа кой ще му се върже ... мое лично мнение.
От доста време има Android за x86.. Работи горе-долу прилично, обаче ако го сложиш на виртуалка нещо се троши...
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: Лаптоп "Правец"?

Мнение от zvezda »

Правец ОС ще е базирана на Линукс.
Иначе това с Андроида вероятно го има, защото някъде четох/чух, че човекът възнамерява да прави и таблети.
Публикувай отговор