Съдомиялна машина ?

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Публикувай отговор
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Съдомиялна машина ?

Мнение от mupk0 »

Каква ползвате и сте доволни?Не знам защо но родителите ми искат да си вземат и ми викат да поразпитам а у някой с мнение ...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Съдомиялна машина ?

Мнение от sawo »

Само марка ли те интересува, или конкретен модел? У нас ползваме zanussi (купена от технополис) и работи доста прилично - тиха, икономична... Модела който имаме е от пълния размер - т.е. колкото стандартна пералня.
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Съдомиялна машина ?

Мнение от mupk0 »

Може и модел.Като цяло бюджета не е ограничен.Стига да ни хареса на фона на конкуренцията.Вярно,че няма да вземем такава за 5000лв(ако има де),но да му прилича.Засъхнали съдове предполагам не мие?Може да кажеш и какъв препарат ползвате.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Съдомиялна машина ?

Мнение от realprofesora »

Ako искаш добра евтина-Мидея. Шурето я ползва повече от година и е много доволен.
Ако искаш някоя по-завъртяна марка-гледаш колко пари имаш на сърце и си вземаш за тези пари най-скъпата. После си спокоен, че си дал пари и не ти се е свидело и ако има петна по чинийте -псуваш немците или италианците ......ако си купил евтината Мидея и нещо се развали- псуваш себе си че ти се е досвидяло някой лев за "маркова". Ако не се развали си викаш "Малии колко пари си спестих и пак се кефя.
Поне аз така ги купувам нещата.
Popopopopo
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Съдомиялна машина ?

Мнение от didka »

http://forum.setcombg.com/%D0%B1%D1%8F% ... D1%8F.html

Е тука има материал за три дни четене поне... :cute:
Dog drags - no tracks...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Съдомиялна машина ?

Мнение от sawo »

mupk0 написа:Може и модел.Като цяло бюджета не е ограничен.Стига да ни хареса на фона на конкуренцията.Вярно,че няма да вземем такава за 5000лв(ако има де),но да му прилича.Засъхнали съдове предполагам не мие?Може да кажеш и какъв препарат ползвате.
zanussi-то което взехме не е никак скъпо и не си струваше да се взима някаква нискобюджетна марка заради малката разлика в цената.
Има режим изплакване, който може да си пускаш след дозареждане със съдове докато се съберат за цялата машина, така няма да засъхнат и да се чудиш после как да ги миеш. Водата която се ползва е доста малко, понеже се пръска, а не се излива като от чешмата.
samoaz
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 16:02 pm

Re: Съдомиялна машина ?

Мнение от samoaz »

Освен изплакване е хубаво да има отложен старт и 1/2 зареждане. И задължително да е за 12 комплекта /от по-големите/ за да се събират нормално тавите и тенджерите.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Съдомиялна машина ?

Мнение от System_error »

samoaz написа:Освен изплакване е хубаво да има отложен старт и 1/2 зареждане. И задължително да е за 12 комплекта /от по-големите/ за да се събират нормално тавите и тенджерите.
+1 Нашата си седи настроена за късните часове и си работи всяка вечер. Беко на 4-5 години е и работи безпроблемно за сега.
Относно петната и неизмитото - не е от голямо значение толкова машината, колкото препаратите, които ползваш. Такъв уред обаче е от must have окомплектовката, без които домакинството не може (като хладлника и пералнята), особено ако сте повече хора. (Аз бих включил и сушилнята в тая група, особено зимните влажни месеци). Не е лошо да разгледаш и "марковите" уреди, пък ако ще и втора ръка като Миеле примерно.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Съдомиялна машина ?

Мнение от sawo »

Да - наистина е хубаво да се взимат качествени таблетки за да не вадиш половината съдове зацапани или на петна. А отложен старт и половин зареждане почти всяка машина го има вече. Има и еко режими и други подобни като екстра.
Не знам дали още я има тази промоция, но със zanussi-то в технополис ти дават безплатно доволно количество таблетки както и талони с които може да получиш още такива. Сега не се сещам точно за името на таблетките, но бяха от най-скъпите.
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Съдомиялна машина ?

Мнение от mupk0 »

Какви таблетки ползвате?Взехме https://www.technomarket.bg/products/09 ... fa-8m14-eu и с таблетки Calgon мие добре.Но и кат цяло нищо сериозно все още не сме пробвали с нея.
paco
Потребител
Потребител
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 23:22 pm
skype: paco_picha
Обратна връзка:

Re: Съдомиялна машина ?

Мнение от paco »

имах съдомиялна Crоwn миеше добре но беще шумна ползвах таблетки от най -хубавите на калгонит и сомат и почти винаги оставаха петна от варовика,сега имам електролукс от тия дето ги рекламират със сателитната система за изплакване нея я карам с прах (2кг-8лв за около100измивания от най-евтиния с търговска марка кауфланд) отделно се слага гланц и сол, солта пак е евтина и съм адски доволен, първо е по -евтино ,второ по-добре измива
Ползвал съм почти всички продукти на пазара и скъпи и евтини ,гелове ,таблеткии др . На Калгонит и Сомат продуктите са най добри но най- скъпи и съм категоричен оставам на прах,сол и гланц от евтиния в кауфланд:D
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Съдомиялна машина ?

Мнение от sawo »

mupk0 написа:Какви таблетки ползвате?Взехме https://www.technomarket.bg/products/09 ... fa-8m14-eu и с таблетки Calgon мие добре.Но и кат цяло нищо сериозно все още не сме пробвали с нея.
Calgonit!
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Съдомиялна машина ?

Мнение от Nirvana »

Аз съм с Bоman (немска, купена от магазина до Бисер Олива) към складовете. Има добри попадения и са с гаранция.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Съдомиялна машина ?

Мнение от mupk0 »

Така вече е свързана..да попитам за последно това онова преди да я пусна.Нямаше инструкции на български,а ми се нложи да търся на английски в интернет.Сега след като сме с таблетки какво трябва да поставя?Разбрах,че солта е задължителна.При първото пълнене пише да налея съда до горе с вода и да сложа 1кг сол?Така ли е?Отделно като съм с таблетка няма нужда от гланц или се бъркам?
Публикувай отговор