избор на пералня

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Публикувай отговор
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

избор на пералня

Мнение от nike718 »

Здравейте,
малко помощ при избор на пералня, евтина, без втора употреба.

http://densi.bg/peralnja-snaige-sn-644t

или
http://www.technomarket.bg/products/091 ... -wm-es1000

или

http://zora.bg/crown/alba-al-600/18299
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: избор на пералня

Мнение от realprofesora »

NEO ,защото е на 1000 оборота. Останалите на 600 оборота е все едно переш с Перла 05...с други думи пълна глупост. 24 години се занимавам с пране и перални.
Popopopopo
genkogenev
Потребител
Потребител
Мнения: 155
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 21:19 pm

Re: избор на пералня

Мнение от genkogenev »

За още малко пари си вземи финлукс или хотпойнт на Аристон- лелееее , каква тишина е Аристона.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: избор на пералня

Мнение от realprofesora »

genkogenev написа:За още малко пари си вземи финлукс или хотпойнт на Аристон- лелееее , каква тишина е Аристона.
Дай да видим колко са тези "още малко пари" , Всеки дава ъкъл никой не дава пари.
Popopopopo
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: избор на пералня

Мнение от didka »

Голяма грешка.
За този бюджет се търси Miele,AEG.
Втора употреба.Ако не,се примиряваш
нео-то,или краун-а,или беко-то да те перат
най-много 2години,колкото е измислената им
гаранция.Извинявам се предварително за нежелания съвет.
:) :)
Dog drags - no tracks...
genkogenev
Потребител
Потребител
Мнения: 155
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 21:19 pm

Re: избор на пералня

Мнение от genkogenev »

realprofesora написа:
genkogenev написа:За още малко пари си вземи финлукс или хотпойнт на Аристон- лелееее , каква тишина е Аристона.
Дай да видим колко са тези "още малко пари" , Всеки дава ъкъл никой не дава пари.

50-100 лева .
И можеше да си спестиш забележката за акъла и парите .... не ставаш по-интересен с това .
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: избор на пералня

Мнение от realprofesora »

genkogenev написа:
realprofesora написа:
genkogenev написа:За още малко пари си вземи финлукс или хотпойнт на Аристон- лелееее , каква тишина е Аристона.
Дай да видим колко са тези "още малко пари" , Всеки дава ъкъл никой не дава пари.

50-100 лева .
И можеше да си спестиш забележката за акъла и парите .... не ставаш по-интересен с това .
@генкогенев Дай линка да я видим тази перална за още малко пари 50-100лв., че и ти да станеш интересен.
@ ДИДКА , Милене 12 година карам Беко на 1000 оборота с отделно нагласяне на оборотите и отделно на температурата. Като сложа чаша с вода пълна догоре -пералнята си центрофугира без да тресе-12та година повтарям. Тази година смених четките на мотора- 4 лв.
@Найка718 пак ти казвам-всеки ъкъл ще ти дава, пари няма да ти даде. Ела в нас да ти пусна Бекото да видиш как пере и центрофугира.
Popopopopo
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: избор на пералня

Мнение от didka »

Съгласен съм със мненията по-горе
и със мненията,които ще бъдат написни
по-надолу.:)
Пералня,дет струва 150€ във веригите,
няма вложено повече от 40€ в "завода"...
Всеки има право на демократично мислене.
Dog drags - no tracks...
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: избор на пералня

Мнение от zvezda »

Аз пък за Аристон съм чувала кофти неща.
Миелетата втора ръка в софийския магазин (а то в Стара Загора май няма, има някъде около Карлово, ако не се лъжа) почваха от 350 като ходих преди 2-3 месеца. И тежат доста. Ама като качество би трябвало да превъзхождат повечето неща на пазара.
За нова ми бяха препоръчали да се ориентирам към Беко като марка. Доколкото знам те са и сравнително по-евтини, макар че явно бюджетът е доста ограничен и не знам дали биха се вписали (в смисъл не помня какви са им цените).
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: избор на пералня

Мнение от stivans »

Питането е за евтина и добра пералня.Аз съм за NEO WM-ES1000.И напълно подкрепям Професора.
Преди няколко години ми се наложи да си сменям пералнята и доста прочетох по темата. Всики модели незаисимо от марката вече не са това което е било преди 20 години.При перални на цени до 1200 лв. всичко е направено да си изкара гаранцията от 2 до 5 год.,а някои и по-малко.Имаше един модел Миеле който получаваше 100% одобрение ,но цената беше над 3000 лв,така че 320 лв. си е добра цена ,и да се наложи ремонт пак ще е по евтино от някой по-скъп модел.
Имам климатик NEO- 12-ка,работи си 10 год. без проблем, а цената му беше 450 лв. с монтажа,а климатик инвертор Hitachi за 2000 лв. по същото време за 1 година ходи 3 пъти на ремонт. 14" телевизори ги правиха с кинескопи на Samsung.Така че се надявайте на късмета си.
Последно промяна от stivans на Сря Мар 26, 2014 23:19 pm, променено общо 2 пъти.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: избор на пералня

Мнение от realprofesora »

Aбе хора , говорете за неща които сте ги изпитали на гърба си. Аз поне се старая да давам мнения само от личен опит, не от доколкото знам и така чух ит.н.
@ дидка Милене, тръгваме по тема за добавени стойности и маркетинг и реклама. Колко е вложено и колко струва може да ти каже само икономическия мениджър на компанията, нека ние да си пускаме дрехите да сипваме праха и натискаме копчетата.
Преди 12 години пералнята ми струваше към 500лв, колко са вложили в нея не знам ,но си пере и до днес. просто някой да донесе бира и мезе и да му пусна дрехи да види за какво става въпрос.
Останалите приказки са си чиста проба пълнене на темата.
Мога да насоча автора на темата към Финлукс-имат 3 години гаранция за цена на която другите не си я позволяват.
П.С. @ Стиванс, братко за 320 лв за 3 години гаранция ,вземаш я на изплащане за 3 години по 10лв на месец и след 3 години просто я изхвърляш ако нещо стане с нея. Е това ти е стандарт. Всичко друго си е набутване.Самия призводител ни го "казва" но няма кой да го "чуе". Същата е работата и с автомобилите-5 години и друг да я кара.
Popopopopo
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: избор на пералня

Мнение от nike718 »

Благодаря на всички!
Ще се взима НЕО- то, става въпрос за квартира в София, колкото изкара толкова, да се надяваме че ще имам късмет!
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: избор на пералня

Мнение от realprofesora »

nike718 написа:Благодаря на всички!
Ще се взима НЕО- то, става въпрос за квартира в София, колкото изкара толкова, да се надяваме че ще имам късмет!
Сигурен съм, че ще може и магистратура да се изкара с тази пералня. Със здраве да се ползва.
Popopopopo
Публикувай отговор