Aз ли съм крив или има нещо гнило в BLIZOO

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Публикувай отговор
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Aз ли съм крив или има нещо гнило в BLIZOO

Мнение от realprofesora »

Хело колеги,
Моля да ми изясните следната ситуация, че нещо съзнанието ми не дава мира-дали аз нещо сбърках някъде или има нещо сбъркано другаде. Та случая с близалките е следния:
Преди седмица преподписах договор и дойде техник и ми настрои всичко както трябва, не ми е сменял цифровото устройство- Топфиелд, всичко си работеше ОК -канали има нета хвърчи. Вчера нещо половината канали се изгубиха на цифровата, нета няма проблеми. Отначало реших че нещо не съм платил и затова е този проблем, но след като днес спряха всички канали на цифровата, рестартирах устройството, картата вадих и не се оправи. Обадих се на прословутия телефон на Близу 070043700 и след като почти 4 мин чаках да се свържа с оператор накрая щастието ми проговори в лицето на операторката Елеонора. След като уточни имената и адреса ми и изслуша проблема ми тя ме накара да извадя картата и да й продиктувам серийния номер. След това серийния номер и на устройството. Накара ме да извадя захранването и след малко пак да го вкарам в контакта.
Проблема остана. Операторката учтиво ми каза че трябва да влеза в менюто и да избера Настройки-заводски настройки и да потвърдя с ОК. Устройството започна да си търси каналите , след това се рестартира само и се показа Канал1, но останалите БТв Нова и други ги нямаше.
Операторката ме накара да извърша същата процедура-ефект нулев. Операторката ме накара да извадя контакта за 1 мин и след това пак ме накара да пов....да потретя процедурата- :evil: ефект нула. Операторката започна да ми обяснява за ръчни настройки....но беше станало време да тръгвам за работа. Благодарих и затворих телефона.
От работа написах мейл до Близу в който обяснявам ситуацията и че съм провел 16минутен разговор без да има някакъв ефект и ги питам защо ме карат 3 пъти да върша едно и също нещо, да ми губят времето и колко точно ще ми струва разговора с тях( а той можеше и да продължи още дълго време).
Отговор все още чакам( срока е 24 часа).
Но за мое учудване се обадиха от гореспоменатия телефон и Елеонора пак ми заговори в ухото. Обясни ми ,че не сме правили "пренастройка" и трябва да я направим, но аз й казах, че в момента не съм на адреса, а работя. И я попитах защо пак трябва да правим пренастройка след като 3 пъти подред я правихме( тя ми каза че "пренастройка" не сме правили, но аз споменах,че разговорът ни е записан и не я лъжа(всички разговори на тела ми се записват) и няма ли техници да ми оправят проблема ами мен ме занимават и ми губят от времето, длъжен ли съм да правя една и съща процедура 3 пъти подред???
Та питам ви скъпи съфорумци-Аз ли нещо съм сдухан или просто се опитват да ме държат на този телефон "на цената на един градски разговор" , а телефона си чука стотинки на минута според тарифния ви план и хич не го боли и да имате безплатни минути не ви топлят. (справка тук http://www.segabg.com/article.php?id=653231 ДА СЕ ПРОЧЕТЕ ОБЕЗАТЕЛНО!!!)
Изчислих, че ако на моя план към Вивател ми вземат по 0,123 лв на минута към фиксирани телефони, то за 16:58 мин са ми взели близо 2лв. Да са живи и здрави.
Popopopopo
elekom
Потребител
Потребител
Мнения: 127
Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 10:17 am

Re: Aз ли съм крив или има нещо гнило в BLIZOO

Мнение от elekom »

И аз имах същият проблем,само че на HD приемника,обадих се на телефона и от там оператора ми каза някакъв код да вкарам и проблема се реши.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Aз ли съм крив или има нещо гнило в BLIZOO

Мнение от realprofesora »

След получен мейл със стандартен отговор, реших сам да се заема с настройките. Влязох чрез кодове в ръчните настройки и там видях че сигнала ми е слаб. След профилактика на буксата на кабела, сигнала се стабилизира в оптимални стойности и направих вече така дерзаните настройки. Сега всичко е наред, а аз почти станах квалифициран специалист....и представяте ли си това всичкото само за почти струващ 2 лева разговор. Извода какъв е - Нас ни клатят, а ни е кеф.
Popopopopo
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Aз ли съм крив или има нещо гнило в BLIZOO

Мнение от admin »

Другият път пак се вържи на тях :)
Явно не са много квалифицирани в центъра им за обслужване на клиенти.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Aз ли съм крив или има нещо гнило в BLIZOO

Мнение от didka »

Буря от мехурчета в чаша с газирана вода...
Dog drags - no tracks...
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Aз ли съм крив или има нещо гнило в BLIZOO

Мнение от besniaa »

Blizoo са цървули, още преди време аргументирано го написах, с подобен на този случай.
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Aз ли съм крив или има нещо гнило в BLIZOO

Мнение от didka »

Тракия кабел съм ги карал да ми обясняват по телефона какво да направя при един възникнал проблем (защото мразя разни техници да ми влизат в къщи с обувките), но не и не...След 10 минути звънят на вратата... :lol:
За близу един положителен коментар нито съм чул,нито съм видял, не знам защо е така, но е факт де.
Dog drags - no tracks...
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Aз ли съм крив или има нещо гнило в BLIZOO

Мнение от System_error »

didka написа:Тракия кабел съм ги карал да ми обясняват по телефона какво да направя при един възникнал проблем (защото мразя разни техници да ми влизат в къщи с обувките), но не и не...След 10 минути звънят на вратата... :lol:
За близу един положителен коментар нито съм чул,нито съм видял, не знам защо е така, но е факт де.
Че помоли ги да се събуят. Колкото пъти са идвали, винаги съм го молил и момчетата винаги се отнасят с разбиране. Тук не си ли личи да си от най-срамежливите сякаш... :mafia:
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Aз ли съм крив или има нещо гнило в BLIZOO

Мнение от didka »

Сякаш...мякаш...който ме познава лично знае най-добре.
Относно техниците, по цял ден са с работни обувки и не на всеки от тях му е удобно да се събува и да разнася разни аромати. Затова и не ги моля, а не за това, че се срамувам...
Но да се придържаме по темата.
Dog drags - no tracks...
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Aз ли съм крив или има нещо гнило в BLIZOO

Мнение от System_error »

didka написа:Сякаш...мякаш...който ме познава лично знае най-добре.
Относно техниците, по цял ден са с работни обувки и не на всеки от тях му е удобно да се събува и да разнася разни аромати. Затова и не ги моля, а не за това, че се срамувам...
Но да се придържаме по темата.
Много си изфинен.. Хем сърби, хем боли... Кокона ще излезеш...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Aз ли съм крив или има нещо гнило в BLIZOO

Мнение от realprofesora »

Относно събуването на обувки-техниците от Близу си слагат сини найлонови чехали върху обувките. Не, че ми е проблем, в къщи и аз понякога ходя с обувките и не съм забранил на децата.....защото те чистят де :haha:
Popopopopo
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Aз ли съм крив или има нещо гнило в BLIZOO

Мнение от muhogon »

То, в Близу, всичко им е гнило, откакто са се пръкнали! Лошото е само, че тая "гнилоч" е заразна, и другите оператори въртят подобни схеми!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Публикувай отговор