Няма да повяравте какво ми се случи!?!

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Публикувай отговор
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Няма да повяравте какво ми се случи!?!

Мнение от admin »

Здравейте,

искам да ви споделя една случка която ми се случи преди 2-3 дни. Ще разкажа малко пред история.

Дойде последният ден от почивката ни и си тръгваме. В Пазарджик обаче нещо се загубихме и спрях в една задънена улица да питам един поп (сега те тука се делят на много видове, които аз не разпознавам, а и не ги знам за това ще го наричам просто поп). Та гледам го аз пред мен спрял едно опелче и мие ръцете на детето си (предполагам). Питах го за пътя, той ме упъти по м/у градския път от Пазарджик до Пловдив. Аз обаче си бях на умил да гоня магистралата. Човека предложи да ме отведе до пътя, след леко разхождане из Пазарджик ми показа на къде да продължа, направи с ръка кръст във въздуха и каза: "Бог да е с вас". Не съм суеверен, но уважавам правото на вероизповедание на всеки един.
Излязохме на магистралата, каркам си аз и на пловдивското хепи спираме за сладолед. Хапваме си ние сладолед и момичето с което бях си прави устата да кара, гледам едни немски джипове карат с по 200 км/ч и заявих, че аз ще карам. Излизаме от хепи, стъпваме на магистралата и си карам нормално със 150 км/ч в най - лявата лента. На отбивката за Пловдив която е еднопосочна, едно пловдивско венто комби бяло на цвят от платното за излизане от магистралата, влиза и застава в най - лявата лента и кара централно с/у мен с поне 100 км/ч. Гледам и не вярвам на очите си. Поглеждам в ляво, виждам след разделителната мантинела, коли се движат в противоположната на мен посока. Поглеждам тоя до мен, той щеше да се отбива към Пловдив ама явно се стъписа защото го видях да се кръсти след това и остана на място, но кара до мен. Имах 2 - 3 секунди да реагирам, скачам на спирачките с леки маневри като имах и самообладанието да натисна клакусна с думите: "Майка ти да е жива и здрава, болест да не я прескача, като стопанска крава!" Разминахме се като по - чудо без удар. Идваше ми да обърна и да го догоня ама тогава джигитите в насрещното щяхме да сме двама. Продължах си по пътя като споменавах и него и майка му.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Няма да повяравте какво ми се случи!?!

Мнение от realprofesora »

Aми какво да ти кажа, аз лично като тръгвам на дълъг път винаги се кръстя и казвам : Господ напред, ние след него.
Пътувам от 1990г по чужбина и из страната и досега не съм имал ПТП. Единствено мин година на 29април дъщерята караше ,аз бях пийнал и я пришпорих да кара бързо и се озовахме в канавката..оцеляхме по чудо, защото нямаше насрещно движение.
Вярвайте, има сила, има Господ. Дано да е с вас и да ви пази.
Popopopopo
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Няма да повяравте какво ми се случи!?!

Мнение от muhogon »

Сигурно се е шашнал, и е объркал отбивките, случва се! Което, не ме учудва изобщо, отдавна съм признал "майните" за най-калпавите шофьори в България.

И само за протокола, модел венто комби няма, най-вероятно ще да е било голф 3 комби. Не, че е толкова важно, но някой път може да се наложи да си спомняш и тези подробности!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Няма да повяравте какво ми се случи!?!

Мнение от admin »

Честно казано не разпознавам марките, но колата имаше W на предната решетка и беше комби ама много много не ми остана време да я огледам, даже номера не видях. Стараех се да не се блъсна в този нещастник.
"There is no 'patch' for stupidity."
Публикувай отговор