Някой знае ли принципа на действие на тази джажа

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Публикувай отговор
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Някой знае ли принципа на действие на тази джажа

Мнение от fantamaniaka »

Става дума за "намаляване на сметките за ток"
Ето го сайта в който се продават
http://www.saverenergysmart.com/
Има много аналогични варианта на различни цени но със същото действие.
Държа да отбележа , че и 1 % от това лично аз не го вярвам че това у-во ще промени сметката за ток.
Но как работи? На какъв принцип ? Предполагам има някаква идея за направата му и за въздействието в/у показанията на електромера или количеството изразходван ток.
Пак казвам : Не питам да си купя подобна глупост или да правя реклама на някой? Просто любопитство.
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Някой знае ли принципа на действие на тази джажа

Мнение от The enD »

Някой беше пускал линк към подобно нещо и по спомен обяснението беше, че променя честотата на тока.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Някой знае ли принципа на действие на тази джажа

Мнение от realprofesora »

The enD написа:Някой беше пускал линк към подобно нещо и по спомен обяснението беше, че променя честотата на тока.
Друг път. Нямате си и понятие от инверторни системи за промяна на честотата на захранването-за какво служат , как изглеждат и колко е себестойността им...
Колкото до тази джаджа тя съдържа няколко кондензатора( които са поставени с цел да оберат пиковете на консумация в момента на пускане на някой консуматор-климатик , хладилник и пре.) и най-много 2-3 съпротивления. ...за нищо не служи, само ще си дадеш парите на вятъра.
Popopopopo
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Някой знае ли принципа на действие на тази джажа

Мнение от System_error »

Имам подобно у нас. И аз бях пълен скептик, но о-чудо. Наистина ми падна сметката с 10-15 процента. Принципа го е обяснил професора. Вече трета години си седи в един контакт и смело мога да кажа, че върши няква работа.

Ето я и старата тема:

viewtopic.php?f=1&t=37405&hilit=%D1%82% ... A&start=15
Публикувай отговор