Русия vs. ЕС

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Русия vs. ЕС

Мнение от muhogon »

Някой русофил ще ми обясни ли защо Россия произвежда само 2% от световния БВП , а владее 16.7% от общата територия?!
Ето това дава обяснение, на цялата злостна, антируска кампания! Впрочем, същото важи и за другите неудобни за Фашингтон управници по света - откъде-накъде някои ще владеят големи територии (разбирай - и ресурсите под тях), и няма да ги дадат доброволно, да се експлоатират от "демократите"? Е, дребна подробност е, че любимият ни господар САЩ "произвежда" около 10%, а потребява над 50% от същия БВП, и че единствено се крепи да не се срине, от международните разплащания, като нефта, които са все още в долари! Впрочем, дори и тия 10% са много спорни, все пак, на Уолстрийт едва ли се създава нещо реално, само финансови машинации, водещи до перманентни кризи! Ха да видим сега, кой е по-вреден за света - лошите руснаци, или добрите американци? Коментарът е излишен!

Колкото до това, че територията на Русия е 16.7%, ами, има една наука, казва се история, нека такива псевдоавторитети се допитат до нея, там са отговорите, пък тогава да пишат простотии и небивалици! Там също ще научат, че който е посегнал на руска територия, добро не е видял! И ако искат, и 0.001% ще произвеждат, то си е тяхна работа!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Русия vs. ЕС

Мнение от System_error »

sawo написа:
System_error написа: @sawo...твоя пост беше дълъг и аз се хванах за това, което ми се стори най-нередно. И аз не си падам по дълги спорове. Едно предложение. Дай да подходим практично. Правим един списък по точки. С кое единия модел превъзхожда другия и в кое му отстъпва. Да не кажеш че пропускам нещо - давай ти първо. Сбито и без да се разпиляваме. Кво ще кажеш? Не можеш да ме убедиш, че в запада виждаш само лошото, както и аз не мога да кажа същото за Русия, нали?

А за селото се хванах, щото наистина с думи явно не може да се опише. Като казвам село, го наричам така, щото тва ми беше асоциацията, а иначе си е град колко нашия. И за мен хора живеещи с килими вместо стени наистина не могат да са пример за "по - добър живот". Всеки си има културата, привичките и традициите, ама да ми кажеш, че са по-добре от нас... е няма как да го възприема... А 2500 се печелят и в Стара Загора, не само в Москва и то от инженерен труд и без да е свързан с тецовете - повярвай ми...
Отделни хора печелят 2500 и в Ст. Загора, отделни хора сигурно живеят и с килими вместо стени, но това не е показателна информация като цяло. Същото важи и за заплатите. Факт е, че като цяло стандарта им е по-добър от нашия и по-горе го написах с цифри, за да се добие някаква представа колко точно по-добър. Това, че отделни хора печелят 2500 и в Ст. Загора не променя факта, че средната заплата реално е около 500-700лв като махнем тецовете - около 5 пъти по-ниска от Москва и по-ниска от средната за Русия изобщо.
Трудно можеш да ме убедиш, че стандарта в Русия (изключвам Москва!) е по-висок от нашия. Дай няква статистика.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Русия vs. ЕС

Мнение от sawo »

System_error написа:Трудно можеш да ме убедиш, че стандарта в Русия (изключвам Москва!) е по-висок от нашия. Дай няква статистика.
Москва изобщо няма какво да я коментираме :) Там разликата с България като цяло е над 3 пъти. ППС не е ли достатъчна статистика? Аз поне го предпочитам, защото е на базата на реални цифри и дава доста добра представа. Може да се провери навсякъде.
Има една интересна статистика тук която показва всяка руска област или република, съпоставена с друга държава по БВП (вземайки в предвид ППС). От 80 такива обекта, ние сме на 35то място, като зад нас са само най-малките и западнали райони и републики (около 10% от площта на Русия), които формират нещо като нашата северозападнала България.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Русия vs. ЕС

Мнение от System_error »

Какво е ППС? Я дай линк...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Русия vs. ЕС

Мнение от sawo »

Ето какво е ППС http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0% ... 1%81%D1%82

Линк с конкретни данни съм дал в предния пост.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Русия vs. ЕС

Мнение от muhogon »

http://europe.actualno.com/V-Islandija- ... 62189.html


Интересно четиво, любопитното е, защо нашите, проеврогейски медии не го отразиха? А, да, Русия е виновна, Исландия да се оттегли, там управляват кагебисти! Или просто, еврогейския съюз се срива, бавно и безславно, и вече не е мечтата на глупаците! Сега очаквам САЩ и еврогейските им пудели да спретнат един исландски майдан, или направо "пролет"?


А това, май обяснява и защо, Исландия се хъсва от "евроатлантическите ценности", полезен материал за заслепени соросоиди!

http://www.saprotiva.org/iceland-banks-success/
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Русия vs. ЕС

Мнение от System_error »

sawo написа:Ето какво е ППС http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0% ... 1%81%D1%82

Линк с конкретни данни съм дал в предния пост.
Да де, ама източника ти кой е? Аз си мислих че става дума за някой статистически институт и предположих, че ще ми дадеш линк към статистически данни.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Русия vs. ЕС

Мнение от sawo »

System_error написа:
sawo написа:Ето какво е ППС http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0% ... 1%81%D1%82

Линк с конкретни данни съм дал в предния пост.
Да де, ама източника ти кой е? Аз си мислих че става дума за някой статистически институт и предположих, че ще ми дадеш линк към статистически данни.
Ъъ нещо не схващам... предния линк във wikipedia ти дава данни, от които можеш да си извадиш статистиката - дадени са цифрите за всички региони и може да видиш ние с кой сме приравнени, източника е написан в началото - световната банка. Линка към статистиката е долу в референциите. Там пък можеш да видиш приръста на БВП (ППС) от 99та година до 2014-та например.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Русия vs. ЕС

Мнение от System_error »

Добре... или аз не се ориентирам, или говорим за различни неща. Я да линк, сравняващ различни региони по икономически показатели и нетни приходи...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Русия vs. ЕС

Мнение от sawo »

Ей голямо чудо докато се разберем :)
sawo написа:Има една интересна статистика ТУК...
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Русия vs. ЕС

Мнение от System_error »

Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Русия vs. ЕС

Мнение от muhogon »

САЩ и Великобритания ни спестяват тази злочеста съдба. Именно те са категорично против откъсването на Пиринска Македония от България и даването й на Югославия.
Това добре, ще го приемем за "истина", ама веднага излиза щекотливия въпрос - кой, аджеба, откъсна Западните покрайнини и Беломорието от България? А сега, същите тия са ни "защитили"? След като и самия Чърчил е заявявал, че България трябва да я няма на лицето на земята, взел, че изведнаж се обърнал на 180 градуса, и станал най-върлият българофил? Е, хайде сега, то бива проеврогейска пропаганда, но това вече е смехотворно! И много още примери!
СССР съсипа наченките на българската високотехнологична промишленост
Интересно, каква е била тая "промишленост", и то в края на световна война? Че чак и "високотехнологична"? От хора, живели по онова време, знам, че даже и ботушите за армията ни са се внасяли от Германия, за какво говорим изобщо?

вече е започнал да бълва вършачки и редосеялки, чието качество е такова, че единствено като подарък са склонни да ги приемат в Куба и няколко братски африкански и азиатски държави, поели по пътя на социализма.
Че тия редосеялки и вършачки, чак 70те години ли ги почват? Ами какво е правело тогава това предприятие - гвоздеи за обувки ли? Тоя писач на небивалици, поне да беше посъобразил малко историческите времена, или пък, го е писал, за такива като него, дето мразят да мислят!

Един от шедьоврите на натрапения на България съветско-комунистически ВПК – “Автомат Калашникова” (АК 47) е доста примитивно копие на немската Sturmgewehr 43. Опростяванията действително превръщат АК в нелошо бандитско оръжие, но за сметка на това го оставят далеч от изискванията на съвременните полеви индивидуални бойни системи.
Ха така, хем "примитивно копие", хем пък - нелошо :D ! Последно, какво е? И къде-къде е по-добре да си въоръжен с "небандитското" М16, нищо, че е доста по-калпаво от АК, което е доказано многократно! Ама нали е американско, стреля и убива "демократично", и небандитски!


Е, надявам се, че който може да мисли, е разбрал нелепостта, и пропагандната насоченост, на подобни измишльотини! Не бива да се отрича и изкривява историята, тя е такава, каквато е, и не може да бъде променена! В момента, у нас е същото, което беше и преди 10.11., в политически аспект, само знаците са променени - същите пошли и нагли измишльотини, само дето, сега са в полза на новия биг брадър, иззад океана! Каква е тогава разликата, оти ги ручахме жабетата?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Русия vs. ЕС

Мнение от sawo »

Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Русия vs. ЕС

Мнение от muhogon »

Ето как се става цел, мишена, само защото се угажда на господарите! В случая иде реч за Румъния, но и за България важи абсолютно същото, само дето още не са ни го казали в прав текст!


http://www.vesti.bg/sviat/evropa/kakva- ... im-6039859
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Русия vs. ЕС

Мнение от muhogon »

Честит ден на победата, за тия, които го празнуват!


И за да съм обективен, честит ден и на тия, дето празнуват деня на Гейропа!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Публикувай отговор