Наредба от Община Стара Загора?

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Наредба от Община Стара Загора?

Мнение от System_error »

Много зависи в какво живееш. Ако си в панелка, чуваш как комшиите се карат на висок глас и хич не е приятно, особено ако точно тогава си решил да починеш от някоя лудница. Аз за тва отдавна съм се отказал от HiFi техниката у нас и инвестирам в качествени слушалки. Хем ми дъни колко искам качествена музика в ушите, хем на никой не преча.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Наредба от Община Стара Загора?

Мнение от sawo »

И хем оставаш без уши в същото време.
dushanov написа:Ами за това, че вече няма "позволени" часове! Забранено е за ЦЯЛОТО ДЕНОНОЩИЕ!
Това не мисля, че е възможно - как може да се правят тогава ремонтни дейности, например?
Аватар
dushanov
Потребител
Потребител
Мнения: 331
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 17:42 pm
skype: kalin-dushanov
Местоположение: Stara Zagora

Re: Наредба от Община Стара Загора?

Мнение от dushanov »

sawo написа:И хем оставаш без уши в същото време.
dushanov написа:Ами за това, че вече няма "позволени" часове! Забранено е за ЦЯЛОТО ДЕНОНОЩИЕ!
Това не мисля, че е възможно - как може да се правят тогава ремонтни дейности, например?
Е точно пък това ми предстои! Говорих с 1 от общинските съветници и той каза:
1.ПИСМО ЗАЯВЛЕНИЕ В ОБЩИНАТА
2.ПИСМЕНО РАЗРЕШЕНИЕ ОТ ОБЩИНАТА, КОЕТО ТРЯБВА ДА БЪДЕ ЗАЛЕПЕНО ДОЛУ НА ВХОДА ДА СЕ ВИЖДА ОТ ЖИВУЩИТЕ.
Малко безмълвен оставам.
Хм, ще питам роднините си и приятелите кога ще им е удобно да наминат към нас да се съберем да се видим да пийнем, да хапнем (средно 5-6 пъти в годината), за да мога предварително да подам заявление в общината.
GSM: 0896891102
Skype: Kalin-Dushanov
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Наредба от Община Стара Загора?

Мнение от Roshavv »

dushanov написа:
sawo написа:И хем оставаш без уши в същото време.
dushanov написа:Ами за това, че вече няма "позволени" часове! Забранено е за ЦЯЛОТО ДЕНОНОЩИЕ!
Това не мисля, че е възможно - как може да се правят тогава ремонтни дейности, например?
Е точно пък това ми предстои! Говорих с 1 от общинските съветници и той каза:
1.ПИСМО ЗАЯВЛЕНИЕ В ОБЩИНАТА
2.ПИСМЕНО РАЗРЕШЕНИЕ ОТ ОБЩИНАТА, КОЕТО ТРЯБВА ДА БЪДЕ ЗАЛЕПЕНО ДОЛУ НА ВХОДА ДА СЕ ВИЖДА ОТ ЖИВУЩИТЕ.
Малко безмълвен оставам.
Хм, ще питам роднините си и приятелите кога ще им е удобно да наминат към нас да се съберем да се видим да пийнем, да хапнем (средно 5-6 пъти в годината), за да мога предварително да подам заявление в общината.
Тфа сериозно ли е приета тази промяна в закона? Само за Стара Загора или? Къде може един обикновен човек да го прочете? Или като ти бухнат един акт ти обясняват защо ..... Не може да има такъв малоумен закон- ПРЕЗ ЦЯЛОТО ДЕНОНОЩИЕ!!! Че чак и силен говор... ми да си шепнем ли? Като правим секс с момата да и казвам - Тихичко,че ще ни глобят...
Ама щом са ти писали акта очевидно е приет... и кво правим? Нищо?
Аватар
dushanov
Потребител
Потребител
Мнения: 331
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 17:42 pm
skype: kalin-dushanov
Местоположение: Stara Zagora

Re: Наредба от Община Стара Загора?

Мнение от dushanov »

Roshavv, точно за това става въпрос! Яд ме е не на парите, а за това че ВЕЧЕ ги НЯМА ЧАСОВЕТЕ!
И ТОВА Е НАРЕДБА ПРИЕТА САМО ЗА ОБЩИНА СТАРА ЗАГОРА.
Тоест вие/ние старозагорци, мрете бе,мълчете си бе! Не се веселете, не викайте, не слушайте силно ТВ в собствената си къща.... ЗА ТОВА МЕ Е ЯД!
GSM: 0896891102
Skype: Kalin-Dushanov
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Наредба от Община Стара Загора?

Мнение от nike718 »

dushanov написа:Roshavv, точно за това става въпрос! Яд ме е не на парите, а за това че ВЕЧЕ ги НЯМА ЧАСОВЕТЕ!
И ТОВА Е НАРЕДБА ПРИЕТА САМО ЗА ОБЩИНА СТАРА ЗАГОРА.
Тоест вие/ние старозагорци, мрете бе,мълчете си бе! Не се веселете, не викайте, не слушайте силно ТВ в собствената си къща.... ЗА ТОВА МЕ Е ЯД!
Не виждам за какво те е яд. Просто прави каквото си искаш в къщи, но се съобразявай и не пречи на другите които не желаят да слушат висок говор, надут телевизор и т.н. Който не го кефи да си купи къща на село.
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Наредба от Община Стара Загора?

Мнение от Roshavv »

nike718 написа:
dushanov написа:Roshavv, точно за това става въпрос! Яд ме е не на парите, а за това че ВЕЧЕ ги НЯМА ЧАСОВЕТЕ!
И ТОВА Е НАРЕДБА ПРИЕТА САМО ЗА ОБЩИНА СТАРА ЗАГОРА.
Тоест вие/ние старозагорци, мрете бе,мълчете си бе! Не се веселете, не викайте, не слушайте силно ТВ в собствената си къща.... ЗА ТОВА МЕ Е ЯД!
Не виждам за какво те е яд. Просто прави каквото си искаш в къщи, но се съобразявай и не пречи на другите които не желаят да слушат висок говор, надут телевизор и т.н. Който не го кефи да си купи къща на село.
Това се доближава вече до нарушаване на човешките права... що само в тази община? За едни може за други не....Не казвам че трябва да се вдига яка врява... а и винаги съм се съобразявал със съседите.. нищо че те не го правят..... но както е написана тази наредба едва ли не сме си в затвор в собствените си домове. :mafia:
Аре да не говорим за къщите пък.... аз съм в такава и наистина със съседи идиоти все едно сме на село.... кой си пали огън буркани... друг решава че ще цепи дърва в 22:30 примерно...
Да си признаем че ни липсва доста.. но точно по този начин с Ъпсурдни закони няма да го наваксаме...
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Наредба от Община Стара Загора?

Мнение от System_error »

Абсурден за теб. За мен е правилно решение. Не може всеки на който му щукне да надува главите на комшиите си. За мен тва е нарушаване на човешките права... Нарушават правото ми на почивка и спокойствие в собствения ми дом... Който иска шум, лудница, музика - кеф му кръчми, дискотеки и увеселителни паркове.
eleena
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 9:37 am

Re: Наредба от Община Стара Загора?

Мнение от eleena »

System_error написа:Абсурден за теб. За мен е правилно решение. Не може всеки на който му щукне да надува главите на комшиите си. За мен тва е нарушаване на човешките права... Нарушават правото ми на почивка и спокойствие в собствения ми дом... Който иска шум, лудница, музика - кеф му кръчми, дискотеки и увеселителни паркове.
+100..Направо ми взе мислите :cheers:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Наредба от Община Стара Загора?

Мнение от sawo »

System_error написа:Абсурден за теб. За мен е правилно решение. Не може всеки на който му щукне да надува главите на комшиите си. За мен тва е нарушаване на човешките права... Нарушават правото ми на почивка и спокойствие в собствения ми дом... Който иска шум, лудница, музика - кеф му кръчми, дискотеки и увеселителни паркове.
Така е, само дето шума не е дефиниран като силна музика. Съседите могат например да решат, че бебето ти вдига много шум, в такъв случай подготви се за чести актове в първите няколко години :)
Странно ако е приета такава наредба кога точно е станало, защото следя новините от града и не съм видял нищо такова. Щом са толкова ербап защо не накарат циганите да спрат да дигат севера всяка нощ на главата си? :haha: Има безброй подписки, сигнали, оплаквания - ефект никакъв. При всеки сигнал отговора е, че патрула не е чул шум :confused2:
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Наредба от Община Стара Загора?

Мнение от System_error »

Ей за тва страдаме и се появяват такива наредби. Всеки решава сам да си тълкува понятията и ще извади от 9 кладенеца вода, само и само да е на въпреки... Щом е закон или наредба, значи е нещо лошо. Държавата - мащеха. Нямаме съзнание и манталитет, и за тва и ще се появяват такива наредби. Като не се сещаме сами да се съобразяваме с околните, ще се появяват и абсурдни за някои наредби.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Наредба от Община Стара Загора?

Мнение от sawo »

Наредби трябва да има, но да са адекватни и най-вече изпълними. Затова преди да се пише наредба се мисли за всички възможни ситуации, които може да обхване. Не може под прозореца ти цял ден да бучат коли, а тeб да те глобяват, защото бебeто ти плаче или телевизора ти е усилен. Такива абсурдни ситуации създават предпоставка за корупция, защото акта е до 500лв, а полицаите имат право да ти направят само предупредителен протокол и то повече от веднъж. В същото време обаче целия север трябва да служа сватбите и пиянските запои от циганската махала и абсолютно нищо не се прави по въпроса (писането на наредби не помага с нищо, в предвид че и старите не се налагат).
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Наредба от Община Стара Загора?

Мнение от The enD »

От къде е изкарана информацията в първият пост? Как така само СтЗ няма да се регулира от държавните закони и ще си определя нейни.
Аватар
dushanov
Потребител
Потребител
Мнения: 331
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 17:42 pm
skype: kalin-dushanov
Местоположение: Stara Zagora

Re: Наредба от Община Стара Загора?

Мнение от dushanov »

The enD написа:От къде е изкарана информацията в първият пост? Как така само СтЗ няма да се регулира от държавните закони и ще си определя нейни.
Лично ходих при адвокат. И той каза: ТОВА Е НАРЕДБА НА МЕСТНА ПОЧВА. НЕ Е ЗАКОН.
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
http://www.starazagora.bg/bg/proekti-na ... ed-10-2013
GSM: 0896891102
Skype: Kalin-Dushanov
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Наредба от Община Стара Загора?

Мнение от Roshavv »

sawo написа:
System_error написа:Абсурден за теб. За мен е правилно решение. Не може всеки на който му щукне да надува главите на комшиите си. За мен тва е нарушаване на човешките права... Нарушават правото ми на почивка и спокойствие в собствения ми дом... Който иска шум, лудница, музика - кеф му кръчми, дискотеки и увеселителни паркове.
Така е, само дето шума не е дефиниран като силна музика. Съседите могат например да решат, че бебето ти вдига много шум, в такъв случай подготви се за чести актове в първите няколко години :)
Странно ако е приета такава наредба кога точно е станало, защото следя новините от града и не съм видял нищо такова. Щом са толкова ербап защо не накарат циганите да спрат да дигат севера всяка нощ на главата си? :haha: Има безброй подписки, сигнали, оплаквания - ефект никакъв. При всеки сигнал отговора е, че патрула не е чул шум :confused2:
Това имах предвид че е АБСУРДНО... СИСТЕМ ЕРОР не говоря за силната музика а за - силен говор,телевизор .... това е абсурдно!!!!
Вероятно като са писали наредбата са искали нещо да се промени горе в маАлата... но уви пак българите ще му ядем главата а мангалята ще се стреснат от актове ли? Няма ги платят и готоо.. както всичко останало.....
Публикувай отговор