Несъбрани данъци за милиарди левове

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Публикувай отговор
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Несъбрани данъци за милиарди левове

Мнение от realprofesora »

В един град подарили торта на 1вия платил си данъците за 2015г. Естествено това е била една пенсионерка която с мижавата си пенсия си плаща чинно данъците. Едновременно има неприбрани данъци за милиарди левове, но няма сметка да се прибират в хазната....а да се прибират рушвети в нечий джобове.
https://www.youtube.com/watch?v=NEwfvI35kVk
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Несъбрани данъци за милиарди левове

Мнение от sawo »

Тези които наистина дължат едва ли ги има в тези списъци.
За сметка на това заплашват обикновените хора за задължения, които са платени и забравени преди години.

На мен ми пратиха заплашително писмо за задължения от 2010та година, които са били платени в първия възможен ден. Започна едно обикаляне по банки, вадене на справки (за което се заплаща). Кой ще ми възстанови времето, нервите и парите? Като отидох при инспекторката с въздишка ми обясни, че са ги затрупали с искания да разпращат такива писма. Нищо не им коства да си пуснат една справка по бюджетните сметки точно както аз проверих в банката, от която съм направил превода, но пак не го правят, а ни губят времето.
Преди няколко месеца от местни данъци и такси ми изпращат някакъв акт за установяване на задължения по декларация (АУЗД) в който пише, че им дължа данъци за два автомобила, които са били платени преди повече от 3 месеца. И там започнаха едни извинения и оправдания - изглежда работели по някакви хартиени списъци, а не със онлайн система...
Сега последния бисер е отново от тях - пращат ми задължение за автомобил, но са сгрешили регистрационния номер - аз имам два, те са писали грешния. Освен това ми изпратили и задължение за автомобил, който съм продал и отрегистрирал при тях преди почти 5 години, но това не ги е спряло да изпратят същото писмо и на новия собственик. Изглежда се опитват да седнат на два стола, че и на всичкото отгоре някаква лихва ми измислили :)
Събирането на данъци в България е пълна трагедия, затова има толкова несъбрани задължения.
Публикувай отговор