И какво излиза сега-пешеходците са царе

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Публикувай отговор
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

И какво излиза сега-пешеходците са царе

Мнение от realprofesora »

Според закона за движение по пътищата, ако някой скоро го е чел, има текстове които са толкова изостанали, че направо се шокирах като си ги припомних. Например Раздел двадесет и първи

Правила за движение на пешеходците.


Чл. 113
Когато пресичат платното за движение, пешеходците са длъжни:
1. ако наблизо има пешеходна пътека, да я използват; Излиза че това е доста субективно понятие НАБЛИЗО и ако няма наблизо могат да си пресичат където им е удобно. Еми няма какво да им се сърдим -такъв е закона
2. преди да навлязат на платното за движение, да се съобразят с разстоянията до приближаващите се пътни превозни средства и с тяхната скорост на движение;
3. да не удължават ненужно пътя и времето за пресичане, както и да не спират без необходимост на платното за движение.
Popopopopo
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: И какво излиза сега-пешеходците са царе

Мнение от admin »

Е то това наблизо е доста разтегливо понятие, може и на 500 метра да е, може и ако не му е под краката. Като цяло пешеходците имат доста права ама с това си оправят проблемите по пътя, че няма маркировка на всякъде и съответно тази която има не е нужно да се поддържа.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: И какво излиза сега-пешеходците са царе

Мнение от sawo »

Ако очите ти виждат пешеходна пътека (включително и кръстовище) - значи имаш пътека наблизо :) Останалото са оправдания, които няма да минат в съда.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: И какво излиза сега-пешеходците са царе

Мнение от muhogon »

sawo написа:Ако очите ти виждат пешеходна пътека (включително и кръстовище) - значи имаш пътека наблизо :) Останалото са оправдания, които няма да минат в съда.
Ами, ако си късоглед? Тогава какво, няма ли да се води пък дискриминация?

Най-добре си е, при все, че е с предимство, пешеходеца да се огледа внимателно, преди да тръгне да пресича, не се знае, може пък шофьора да не го е забелязал навреме, всичко става, хората не сме съвършени! Имал съм случаи, при един, насмалко да ме сгази един опел, на Славянска, пешеходната пътека при Станционната градина, добре, че го наблюдавах до последно! Кел файда, че съм бил с предимство, като ми натроши кокалите, върви го съди, здравето с присъда не се връща!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: И какво излиза сега-пешеходците са царе

Мнение от realprofesora »

В белите държави никой не се оглежда като мишка като пресича на Пешеходна пътека...но и никой не пресича там където я няма.
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: И какво излиза сега-пешеходците са царе

Мнение от sawo »

muhogon написа:
sawo написа:Ако очите ти виждат пешеходна пътека (включително и кръстовище) - значи имаш пътека наблизо :) Останалото са оправдания, които няма да минат в съда.
Ами, ако си късоглед? Тогава какво, няма ли да се води пък дискриминация?

Най-добре си е, при все, че е с предимство, пешеходеца да се огледа внимателно, преди да тръгне да пресича, не се знае, може пък шофьора да не го е забелязал навреме, всичко става, хората не сме съвършени! Имал съм случаи, при един, насмалко да ме сгази един опел, на Славянска, пешеходната пътека при Станционната градина, добре, че го наблюдавах до последно! Кел файда, че съм бил с предимство, като ми натроши кокалите, върви го съди, здравето с присъда не се връща!
Ако си късоглед трябва да носиш очила :) Това не е оправдание.
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: И какво излиза сега-пешеходците са царе

Мнение от The enD »

realprofesora написа:В белите държави никой не се оглежда като мишка като пресича на Пешеходна пътека...но и никой не пресича там където я няма.
Или трябва да си прост или самоубиец да не се огледаш, не ме интересува каква държава.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: И какво излиза сега-пешеходците са царе

Мнение от muhogon »

Ако си късоглед трябва да носиш очила :) Това не е оправдание.
А не може ли лещи? Добре, ще перифразирам въпроса - ами ако си зрително увреден по начин, некоригиращ се с механични средства, като очилата? И това ли би било неоснователно оправдание? Като цяло, темата е много обширна, не ми се задълбава...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
kashalot
Новак
Новак
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 18:09 pm

Re: И какво излиза сега-пешеходците са царе

Мнение от kashalot »

Ако си зрително увреден по някакъв начин, който пречи на шофирането,лекаря не би трябвало да ти даде нужните документи за изваждане на книжка.
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: И какво излиза сега-пешеходците са царе

Мнение от The enD »

kashalot написа:Ако си зрително увреден по някакъв начин, който пречи на шофирането,лекаря не би трябвало да ти даде нужните документи за изваждане на книжка.
И аз това щях да пиша, но после се сетих в коя държава живеем.
Трябва сам човек да се осъзнае, че не е годен за пътя и да не застрашава живота на другите, изобщо да не става шофьор.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: И какво излиза сега-пешеходците са царе

Мнение от vkv »

То, че пешеходците са(сме) царе....няма две мнения.Днес се прибирам и....по средата на платното при пазен и наличен тротоар две
"царици" си шляпат по асфалта .Най-учтиво ги помолих да ползват тротоара...гледат ме като издоена овца за юмрук.....било им по - удобно,а и не съм бил аз човекът който ще им каже къде да се движат.Вярно е, `e сме малък но особено прост народ.
Колите ползват тротоарите да паркират,пешеходците ползват пътното платно ....no comment
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: И какво излиза сега-пешеходците са царе

Мнение от muhogon »

kashalot написа:Ако си зрително увреден по някакъв начин, който пречи на шофирането,лекаря не би трябвало да ти даде нужните документи за изваждане на книжка.
Имах предвид пешеходеца, не шофьора, там е ясно!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: И какво излиза сега-пешеходците са царе

Мнение от sawo »

muhogon написа:
Ако си късоглед трябва да носиш очила :) Това не е оправдание.
А не може ли лещи? Добре, ще перифразирам въпроса - ами ако си зрително увреден по начин, некоригиращ се с механични средства, като очилата? И това ли би било неоснователно оправдание? Като цяло, темата е много обширна, не ми се задълбава...
Ами ти вече задълба много повече, отколкото имаше смисъл. Ако не можеш да виждаш ползваш куче водач, някой те води или си намираш какъвто ти е удобен начин. Хората, които ходят по улицата и пресичат неправилно имат умствено увреждане или недостиг на споменатия ум, а не проблем с очите. Дори кучетата вече се научиха да пресичат на пешеходните пътеки. Много рядко съм виждал куче да пресича извън пешеходна пътека - дори тази вечер се случи пред очите ми. Тъжно, но факт...
Публикувай отговор