Мнение за апартамент

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Публикувай отговор
Аватар
AquiLA^
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 559
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 0:48 am
skype: aqu1la
Местоположение: Стара Загора

Мнение за апартамент

Мнение от AquiLA^ »

Здравейте съфорумци! В една новострояща се сграда има много хубав апартамент. Изложението е Изток/Юг. Самия апартамент
е уникален като разположение на стаи. Единственото, което ме притеснява е, че е на предпоследен етаж и над около 40% от жилището има покрив. В тези 40% има 2 тераси. Ако се приспаднат остават около 35%. Над останалата част е жилището на последния етаж. Покривът е от плосък тип. Представлява сандвич от топло и хидро изолации. Има си нужните наклони за отичане на вода. Моля за вашето мнение до колко да ме притеснява това и дали е достатъчна причина, за да не купя апартамента.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Мнение за апартамент

Мнение от didka »

Според мен, не е малък недостатък. От друга страна пък вероятно цената за м2 е по-ниска от останалите... Имам познат, който живее на последен етаж с керемиден покрив, взе го тънко, но сега леко съжалява. Едно, че таваните му половината са скосени ине е много приятно за окото, друго, че има проблеми с течове.
Dog drags - no tracks...
Аватар
AquiLA^
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 559
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 0:48 am
skype: aqu1la
Местоположение: Стара Загора

Re: Мнение за апартамент

Мнение от AquiLA^ »

Тука сличаят е друг. Апартамента си е нормален на пред последния етаж. Просто върху него няма апартамент на 100%. Цената на м2 не е по-ниска заради това. Даже е малко по-висока от цената на долния етаж.
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Мнение за апартамент

Мнение от nike718 »

Ако ти харесва, не се чуди. Ако си личи читаво строителство, вземай го.Поразпитай за строителя, дали строи качествено и има ли оплаквания от други сгради които е строил.
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Мнение за апартамент

Мнение от stivans »

Ако е възможно да направиш покрив над откритата част, след като го купиш няма да има проблем с течове.
skype: stivans
Стара Загора
tarlyo
Потребител
Потребител
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Юли 22, 2007 17:37 pm

Re: Мнение за апартамент

Мнение от tarlyo »

Такива покриви са леко незаконни вече. А, ако направи, проблем с течове няма да имат съседите му отдолу.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Мнение за апартамент

Мнение от admin »

О такива гладки ... бягай от тях. От първи и последен етаж бягай.
"There is no 'patch' for stupidity."
georgi_1986
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 10:12 am

Re: Мнение за апартамент

Мнение от georgi_1986 »

admin написа:О такива гладки ... бягай от тях. От първи и последен етаж бягай.
Кaкви сa минусите нa първия етaж?
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: Мнение за апартамент

Мнение от zvezda »

Аз се сещам за:
- никой не те топли отдолу зимата
- може да е малко по-натоварено в общите части и може да идва повече шум от там
- по-достъпни са за крадци, макар че от първи до първи етаж има разлика
Но нека и админът каже неговите съображения.

Все пак мисля, че за първи етаж е по-реално да направиш компромис, ако много ти харесва. Но това с последните етажи е много сериозен минус и си мисля, че мен лично може би единственото, което би ме склонило на подобна сделка (освен че трябва апартаментът да ми допада доста), е да имам някаква увереност, че вземам качествено строителство. И все пак е доста комплексно... освен вътрешно разпределение, изложение, цена, удобно местоположение, близост до магазини, градинки и т.н. Ако смяташ, че това е апартаментът спрямо другите ти критерии, помисли колко би ти коствало потенциален проблем (каквито не са рядкост) и съответно дали си струва.
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Мнение за апартамент

Мнение от nike718 »

zvezda написа:Аз се сещам за:
- никой не те топли отдолу зимата
- може да е малко по-натоварено в общите части и може да идва повече шум от там
- по-достъпни са за крадци, макар че от първи до първи етаж има разлика
Но нека и админът каже неговите съображения.

Все пак мисля, че за първи етаж е по-реално да направиш компромис, ако много ти харесва. Но това с последните етажи е много сериозен минус и си мисля, че мен лично може би единственото, което би ме склонило на подобна сделка (освен че трябва апартаментът да ми допада доста), е да имам някаква увереност, че вземам качествено строителство. И все пак е доста комплексно... освен вътрешно разпределение, изложение, цена, удобно местоположение, близост до магазини, градинки и т.н. Ако смяташ, че това е апартаментът спрямо другите ти критерии, помисли колко би ти коствало потенциален проблем (каквито не са рядкост) и съответно дали си струва.
Аз пък мисля ,че последен етаж е по-добре ,защото, няма съседи да ти тропат, по-топло е зимата, имаш панорамен изглед.
Аватар
AquiLA^
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 559
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 0:48 am
skype: aqu1la
Местоположение: Стара Загора

Re: Мнение за апартамент

Мнение от AquiLA^ »

Здравейте! Благодаря на всички за мненията и препоръките. В крайна сметка реших да взема апартамента.
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Мнение за апартамент

Мнение от nike718 »

AquiLA^ написа:Здравейте! Благодаря на всички за мненията и препоръките. В крайна сметка реших да взема апартамента.
Ами честито!
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Мнение за апартамент

Мнение от admin »

Честито,
минусите на първият етаж е, че под теб са мазетата, а там е студено.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Мнение за апартамент

Мнение от muhogon »

admin написа:Честито,
минусите на първият етаж е, че под теб са мазетата, а там е студено.
Зависи, понякога, точно мазетата са с най-постоянна температура през годината, неслучайно, ако сте гледали по-стари къщи по селата, че и в града, имат "вкопан" етаж, който се ползва най-много.
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Мнение за апартамент

Мнение от admin »

Дам, постоянна температура под теб на 16-18 градуса и 30 см плоча. Успех с топленето ти пожелавам.
"There is no 'patch' for stupidity."
Публикувай отговор