Избор на нов телефон

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Избор на нов телефон

Мнение от muhogon »

Да пусна и аз една тема, извън злободневните :mrgreen: ! Започнах да избирам нов телефон, че сегашният ми, е на почти 3 години, и вече прави магарии, та чак ми идва да го тресна у земята понякога! Но пък, какво да очаквам, даже много издържа, особено пък, като му строших и тъча!

Явно, съм поизостанал в новите модели, 3 години не съм търсил нищо ново, та сега ми е трудно да се ориентирам, има и нови марки, съвсем непознати за мен! Леново и Хуавей са вече доста масови, но са ми тъмна Индия, отвсякъде, доколко са качествени и надеждни? Сега имам Самсунг, но мисля да посменя десена, най-вече, за разнообразие! Та въпросът ми е, предложете конкретни марки и модели, за не повече от 4-500 лв, с две симкарти? Желателно е, да са с микросим карта, че тия наносим нещо не ми вдъхват доверие, какво още да се реже от тая миниатюрна карта? Разбира се, ще прегледам и добрите модели с наносим! Друг въпрос е, дали всички телефони поддържат новата, 4G връзка? Ако не, как да го разбера?

Като цяло, предпочитам от по-традиционните марки, като Сони, НТС, Самсунг, но съм отворен, и за други предложения!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Избор на нов телефон

Мнение от didka »

За този бюджет мога да ти препоръчам Хуауей P9 lite. Доста добре се държи, сносна камера, добра батерия, fhd IPS дисплей, слот за две сим, или една + microsd, nanosim (няма какво да те притеснява), 4g, с метална рамка е, добра сглобка, много добър спикър. Най-ниската цена в момента без план е във Виваком-491лв. с карта виваклуб.
Dog drags - no tracks...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на нов телефон

Мнение от realprofesora »

Halo добре дошъл при новите технологии. Аз няма да ти препоръчвам телефон, а самолет. Да, това не е телефон, а болид. Става въпрос за телефон, който притежавам повече от година и съм се убедил в качествата му. Представям ти Lenovo P70. http://shop.lenovo.com/bg/bg/smartphones/p-series/p70/
Човеко, няма такъв телефон за тези пари. Никога досега не ми е запецнал или блокирал. Работи много бързо, има голяма памет, а батерията 4000 mA му е просто...шампион. Навигацията му е с много бързо позициониране, камерата му е прилично добра и прави учудващо добри снимки, всички нови игри на него вървят без насичане и пре. Мога да ти кажа само едно-ако нещо се случи с телефона ми пак такъв ще си купя.
И знай-много хора ще ти дадат ъкъл. но никой няма да ти даде пари. Ако някой ми извади на тази цена по-добър телефон, съм готов да ги сборим.
P.S Ако за тези пари си купиш марков-Сони, самсунг ....ще имаш едно куцо дърво в ръцете си.
Popopopopo
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Избор на нов телефон

Мнение от nike718 »

Айде и аз да препоръчам нещо нестандартно Blackview bv5000 , ударо и прахо устойчив IP67.
http://www.blackview.hk/blackview-78/

Лошото е че не се предлага в България официално, има го в ОЛХ на цена 260 - 300 лева. Уникална батерия 5000 мАч.
Колегата ми има такъв от половин година, не е мръднал. Сега и аз ще си купувам такъв.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Избор на нов телефон

Мнение от muhogon »

Този -...http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/s ... rketOffers


или този-...http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/3 ... -aqua-dual


Дилемата е доста голяма!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Избор на нов телефон

Мнение от didka »

Няма дилема, нито един от двата не струва. Ако все пак нямаш друг избор-аквата. (Егаси и избора)...
Dog drags - no tracks...
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Избор на нов телефон

Мнение от muhogon »

didka написа:Няма дилема, нито един от двата не струва. Ако все пак нямаш друг избор-аквата. (Егаси и избора)...
:D :D :D

Защо, четох отзивите, не са лоши?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на нов телефон

Мнение от Nirvana »

Аз съм с Oukitel K10000. Няма по-извънземен и мъжкарски телефон за тия пари! Изцяло метален корпус, 10A батерия (5 ден и съм на 50% останала батерия, а сърфирам доста). Уникален е, доволен съм много.
Ако те интересува, ще ти пратя търговеца. Получих го за 2 седмици и то без митница.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Избор на нов телефон

Мнение от didka »

@muhogon Няма сони, което да не грее яко(кофти оптимизация и процесор), кофти снимки (от калпав софтуер), не става за игри, лагове в менютата, крехък корпус и не е толкова водоустойчив, колкото трябва да е. Освен това, при "водоустойчивите" апарати звукът в слушалката и от говоритела не е много добър, имай и това предвид.
Dog drags - no tracks...
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Избор на нов телефон

Мнение от The enD »

Nirvana написа:Аз съм с Oukitel K10000. Няма по-извънземен и мъжкарски телефон за тия пари! Изцяло метален корпус, 10A батерия (5 ден и съм на 50% останала батерия, а сърфирам доста). Уникален е, доволен съм много.
Ако те интересува, ще ти пратя търговеца. Получих го за 2 седмици и то без митница.
Мани ги тия китайци, развали ли се нещо се одремваш, нито части има, нито гаранцията може да си ползваш нормално, освен ако не ти се чака два месеца да отиде до там и да се върне, ако изобщо ти я признаят.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Избор на нов телефон

Мнение от muhogon »

didka написа:@muhogon Няма сони, което да не грее яко(кофти оптимизация и процесор), кофти снимки (от калпав софтуер), не става за игри, лагове в менютата, крехък корпус и не е толкова водоустойчив, колкото трябва да е. Освен това, при "водоустойчивите" апарати звукът в слушалката и от говоритела не е много добър, имай и това предвид.

Вероятно да е така, 3 години вече съм с един самсунг, и той си грее здраво, особено ако говоря по вайбър, или го ползвам за навигация, явно не му носи мобилния интернет! Колкото до снимките, преди години бях с К700 и К800, навремето си правеха, може би, най-добрите снимки изобщо, те първи въведоха кибершота! Но пък, съм виждал фотоапарати сони, дето резолюцията им е под всякаква критика, странно защо? Игри няма да качвам, попреминал съм това време, въпреки, че не се знае, какво ще ми дойде на акъла :mrgreen: ! Прочетох за лаговете, от хора, имащи такъв апарат, не били повече от на други телефони, водоустойчивостта на аквата е гарантирана до 1.5м, максимум 2, ако не го държиш дълго там, слушалките им наистина били проблем на някои, имало случаи на неразпознаване, но се оправяли гаранционно! И което още повече ме озадачи, в един сайт, на официално представяне на модела, се посочва, че производителят е ...южнокорейска компания?!? Несъзнателна грешка, или нещо съм пропуснал за тия години, докато бях с Нокиа и Самсунг?

Като цяло, все още не съм решил окончателно, нито марката, още по-малко пък модела, разглеждам и други! Но ми се иска да е нещо, което мога да взема оттук, пък макар и малко по-скъпо, за евентуална рекламация по гаранцията, предвид на това, как се правят нещата в днешни дни! Щом един кран за чешма, 1/2 цола, още при завъртането му, се строши като орех в ръцете ми, смятайте за какво иде реч изобщо?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на нов телефон

Мнение от realprofesora »

Кви кранове имаше едно време еййй
Popopopopo
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Избор на нов телефон

Мнение от admin »

Някой познат ми беше рекламирал някакъв от алибаба за 200$ и е много добро. Elephone M3 чукни го в някоя търсачка за инфо и параметри.

- 5.5 Inch 2.5D LG Screen, 1920*1080 Pixel
- MTK6755 2.0GHz Octa Core
- Support Touch ID, Off Screen Wake up
- 3GB RAM + 32GB ROM
- 21 MP Back Camera + 8 MP Front Camera
- Android 5.1 System (Andriod 6.0 will be updated soon)
- USB 3.0 Type-C
- Metal Body, BOX Loudspeaker
- Band: GSM 850/900/1800/1900MHz, WCDMA 850/900/1900/2100MHz, FDD-LTE B1/B3/B7/B20, Support 2G & 3G & 4G LTE Network
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Избор на нов телефон

Мнение от muhogon »

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/5 ... be-k5-plus


http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/5 ... be-s1-lite



http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/37714/lenovo-p70




http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/5 ... a6010-plus


Май, ще бъде някой от тези, отказах се от сонито, много аланкат ми се видя, пък бая надценено! Подбирал съм ги по вид сим карти /микро/, рам и вградена памет, процесор. Но не мога да се спра окончателно на никой, само за Р70 имам отзиви от професора!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Избор на нов телефон

Мнение от didka »

Ще си блъскаш главата скоро с тва леново, ама твоя си работа.
Dog drags - no tracks...
Публикувай отговор