Проблем със мрежата

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
Аватар
DieHard
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Мар 27, 2003 10:23 am
skype: german_sz
Обратна връзка:

Проблем със мрежата

Мнение от DieHard »

Имам един необясним проблем с мрежата.Та значи ....имам 2 компа,единия е сървър а другия клиент.На сървъра съм шарнал ресурсите за интернета и всичко по IPтата сам си го конфигурирал както трябва,нета върви и вътрешната мрежа също си работи докато не стартирам игра,програма,IE или каквото и да било на сървъра.... и дотам с интернета .... нито на сървъра нито на клиентския комп имам нет .Вирус ли е или нещо се бърка незнам.... при следващия рест на сървъра всичко се оправя докато не повторя процедурата с отварянето на някой software.Кажете ми какво да правя (нещо различно от формат и реинсталл на боза :) )
The Feeling
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 657
Регистриран на: Вто Фев 11, 2003 15:04 pm

Мнение от The Feeling »

Млко няма логика да става така но
м-у другото с какво си шерваш нета ?
Аватар
DieHard
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Мар 27, 2003 10:23 am
skype: german_sz
Обратна връзка:

Мнение от DieHard »

Ами със стандартните windows-ки настройки на лан картата за външната мрежа.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Случайно да ти дава cable unplugged?
Сканира ли със някой антивирус или anti-spyware
Аватар
DieHard
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Мар 27, 2003 10:23 am
skype: german_sz
Обратна връзка:

Мнение от DieHard »

Сканирах и нищо... а това за кабела... не ми го дава ...всичко си е ОК.Забелязах че откакто пуснах сървър за CS и от тогава започна да ги прави тия проблеми.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Ако нямаш нищо важно качи бозата наново :?
Аватар
kitikri
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 552
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 14:50 pm
Местоположение: /dev/null
Обратна връзка:

Мнение от kitikri »

Глупости... Явно сървъра му за ЦС прави некви конфликти с Internet Connection Sharing-a (ICS)... :?
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

глупости... сървъра на CS какво може да направи на ICS-а аз преди що нямах проблеми като бях пуснал
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Мнение от John3V »

Виж, ако си задал ръчно ай пи, меск и т.н. е възможно от там да се въни работата, а ако имаш повече лан карти и не си им направил мост пак е възможно това. Погледни си и протоколите - остави само TCP/IP, Client for MS Networks, File &Printer sharring, QoS Packet Scheduler и MS TCP/IP v.6. Ако не се оправи и след това - преинсталирай на чисто и сложи задължителнo Service Pack 2
Аватар
kitikri
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 552
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 14:50 pm
Местоположение: /dev/null
Обратна връзка:

Мнение от kitikri »

sawo написа:глупости... сървъра на CS какво може да направи на ICS-а аз преди що нямах проблеми като бях пуснал
Щото си го бил конфигурирал като хората :mrgreen:
Аватар
DieHard
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Мар 27, 2003 10:23 am
skype: german_sz
Обратна връзка:

Мнение от DieHard »

Може да е и от CS server-a защото на дедикейт сървър ме изхварля и ми изписва user send "drop" или нещо такова.Ще пробвам да махна и излишните протоколи от network-a барем се оправи :)
Аватар
DieHard
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Мар 27, 2003 10:23 am
skype: german_sz
Обратна връзка:

Мнение от DieHard »

Преинсталирах бозата на сървъра и пак същите неща стават ,че и по-зле.Като спра клиентския комп на сървъра си стоят малките компове и ми показва ,че все още има връзка със спрения комп,а не ми излиза Х на мониторчетата че връзката е прекъсната.Като не пипам нищо по сървърския комп,на клиентския нета върви ама иначе ..... :evil: Незнам вече кво става.Драйвърите на лан картите ли не е както трябва или нещо влизат в конфликт....досега не ми е правило така,а със мост връзка не съм пробвал още (ще пробвам и с нея,но едва ли ще се оправи).Другото е ,че като ми спре нета,влизам в настроиките на лан картата за нета,променя нещо по нея и като дам ОК всичко пак тръгва докато не отворя нещо и.... направо се пищисах с таз боза.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

като изпише use send drop значи са излезнали от сървъра.
А пробвай с друг лан аз онзи ден имах проблем с лан карта като кача firewall мине се не мине и постоянно ми е със X и няма нет и се оказа че е точно заради firewall-a обаче като смених лана и се оправи ако имаш друга лан карта пробвай с нея :roll:
Аватар
DieHard
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Мар 27, 2003 10:23 am
skype: german_sz
Обратна връзка:

Мнение от DieHard »

Сложих лана за нета на друг комп и на друг win и се оправи.Мисля че проблема бе6е в драйвърите на картата.
Публикувай отговор