Спичане на портовете ?!

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
Аватар
EXO
Потребител
Потребител
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 14, 2002 8:48 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Спичане на портовете ?!

Мнение от EXO »

Някой да има идея защо се получава така че понякога мога да отварям само страници (порт 80) а всички други портове някак спичат (няма SMPT mail 25, POP3 - 110, няма IRC 6667, SSH - 22 и т.н.). Остава само порта за уеб да работи. Дали е проблем във Верея (SQUID-a?) или при мен Уинбозата нещо спича? Рестарт не помага, а изведнъж се оправя както и е изчезнало. Вирус/червей да е чувал някой ?
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Мнение от John3V »

Аз съм чувал и за кофти конфигурирани fire walls, но това е нещо различно май.
Що реши, че точно портовете спичат?
Пробвай с някоя лайф дистрбуция на лнкс, за да се увериш дали улиндоуса не ти прави кофти шега.
Аватар
SeKSaMiR
Новак
Новак
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Юли 25, 2004 21:46 pm

Re: Спичане на портовете ?!

Мнение от SeKSaMiR »

EXO написа:Някой да има идея защо се получава така че понякога мога да отварям само страници (порт 80) а всички други портове някак спичат (няма SMPT mail 25, POP3 - 110, няма IRC 6667, SSH - 22 и т.н.). Остава само порта за уеб да работи. Дали е проблем във Верея (SQUID-a?) или при мен Уинбозата нещо спича? Рестарт не помага, а изведнъж се оправя както и е изчезнало. Вирус/червей да е чувал някой ?
Същия проблем го имам от 5-6 часа вече преди се е случвало за час два най-много ама вече толкожа мн...
If a nigga don't like it they can suck my dick
Аватар
EXO
Потребител
Потребител
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 14, 2002 8:48 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Мнение от EXO »

Пробвах с Knoppix - същото е както и на Win-a. Явно проблема не е в моя компот.
Но пък звънях във Верея и казах за проблема. В първиа момент бе една жена - каза че ставали тез работи и може би ще ги оправят, но после говорих с някой друг и той каза че няма никакви проблеми във Верея и не режат портове?
Но проблема определено не е при мен. Освен с Knoppix-a, тествах и на другата машина с Red Hat. Отново само страници отваря а за останалото - тц :(

А иначе наистина проблема се появи някаде към 4-5 слодобед днес. До тогава нямах проблем и си бачках перфектно с Cpanel на домейна (порт 2082). Ръчках и един SSH - вървеше и към 4-5 ... всичко замина.
Аватар
Baev
HOOLIGAN
Мнения: 1812
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 20:14 pm
Местоположение: Old Trafford
Обратна връзка:

Мнение от Baev »

viewtopic.php?t=15327

Като цялата работа им е батак , к`во да ти кажат :evil:
Аватар
Barbarian
Потребител
Потребител
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Авг 30, 2002 16:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от Barbarian »

Мдааааам днес към 16:00-16:30 нещо някъде се скапа и/или изгърмя(то даже до кум 18:30-19:00 нямаше никакъв нет) и явно на никой не му се е захващало днес.Да се надяваме че утре ще го оправят.
Good strategists seize oportunities.Great strategists make their own.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Доста е дълго за обяснение, общо взето проблема не е при теб и ще бъде оправен.
Публикувай отговор