Toрмози ме някъкво вирусче

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Toрмози ме някъкво вирусче

Мнение от Zac »

Значи от долу в Тray ми излиза едно надписче че ми бил заразен компютъра и да си дърпам някви антивирусни и автоматично ми отваря некви страници с анти вирусни.BitDefender 9 намери някъкъв троянец ама тва си продължава.С какво да го махна.Winbose XP Sp2 съм
Аватар
angel
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 15:17 pm
Местоположение: The Dark Side Of The Moon
Обратна връзка:

Мнение от angel »

И аз скоро имах същия проблем.
Реших го с формат
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Zac »

е мама му неща вече ебати...
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Мнение от John3V »

Най-ламското решение, е да влезеш под сейф моуд и тогава да сканираш за гадини - изтребваш ги до крак, след което си поочистваш от ненужни записи в регистри (виж какво се стартира примерно) после и от ненужни процеси и сървиси. И всичко това, без антиворуса - РЪЧНО, а не с някой прехвален софт, дето бил оправял всичко.
Аватар
Lexx
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 16:41 pm
Местоположение: Града на ЛИПИТЕ и красивите жени
Обратна връзка:

Мнение от Lexx »

John3V написа:Най-ламското решение, е да влезеш под сейф моуд и тогава да сканираш за гадини - изтребваш ги до крак, след което си поочистваш от ненужни записи в регистри (виж какво се стартира примерно) после и от ненужни процеси и сървиси. И всичко това, без антиворуса - РЪЧНО, а не с някой прехвален софт, дето бил оправял всичко.
Миналата седмица се сблъсках с такова нещо на ПЦ то на мой френд.Spy .....незнам какво си.Излиза в долу в дясно едно съобщение че имаш вирус и може да го махнеш само изтеглиш еди какво си .Да ама не. John3v
по тоз метод не става играх си 1 час и под Save mod и пак таз гадина не се махна . Загнездва се в папката кадето глупавия WINDOWS си записва нещата за визстановвяване на машината и не ти дава да го триеш.Има някъв FIX в нета.Напиши името на таз гадина в чичко GOOGLE.COM и той ще ти каже как да се справиш с нежелания гост.Успех
Аватар
x6x
Потребител
Потребител
Мнения: 251
Регистриран на: Съб Юли 12, 2003 13:31 pm
skype: ivan_nedialkov
Местоположение: Тhe Pacific Ocean 4 8 15 16 23 42

Мнение от x6x »

Някой гадини са наистина упорити.
Локализира ли процеса поне?
Дай му заглавието на троянеца.
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Zac »

Бяха 2.Единия беше Trojan.Donloader.Zlob... Другия нещо от сорта на Fake Alarm.E изчистих ги.Spyware Doctor 3.8 дойде на помощ след дълги опити с други програми.235 файла бяха инфектирани, процесите бяха 2 не си спомням кои точно, но бяха в system32 папката.
Публикувай отговор