Голямо Претоварване

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
Аватар
the_blue_man
Новак
Новак
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 21:13 pm

Голямо Претоварване

Мнение от the_blue_man »

от 5-6 часа компа взе да ми прави някви проблеми.Като си пусна Winamp-a и от време на време ми засича самата музика.Дори имишката ми засича. Като пусна Internet Explorer-а трябва да чакам около 40 секунди за да ми го отвори а пък игра ъпсурд да си пусна.
компа е:
CPU:INTEL Celeron 2.0
RAM:2x256 DDR
Video:Nvidia GeForceMX440 128mb 128bit
и.т.н

Windows-a е:
Windows XP Professional SP2

Пробвах и с TUNEUP Utilites 2006, ама нищо не оправи :(
Аватар
DMXDMX
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 553
Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 23:47 pm

Мнение от DMXDMX »

формат и ще се оправи ;)
Аватар
the_blue_man
Новак
Новак
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 21:13 pm

Мнение от the_blue_man »

а ако форматирам само дяла в които ми е Windows-a ще се оправили или катоиграя игри от другия дял пак ще прави проблеми

и ще трябва да преинстална Windows-a нали
Аватар
DMXDMX
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 553
Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 23:47 pm

Мнение от DMXDMX »

Ами той проблема би трябвало да го няма след преинсталиране, защото пробема е от ОС и ще слогаш свеж Windows.
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Мнение от PoSSeSSeD »

Ами като форматираш дяла с Windows, ще ти отидат регистрите на игрите и затова и те ще се оправят след като ги преинсталираш :wink:
Аватар
DMXDMX
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 553
Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 23:47 pm

Мнение от DMXDMX »

PoSSeSSeD написа:Ами като форматираш дяла с Windows, ще ти отидат регистрите на игрите и затова и те ще се оправят след като ги преинсталираш :wink:
и сейфовете
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Не и ако си ги копира но виж да няма някой процес дето да товари на 100% cpu-то
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Мнение от niggaz_nature »

това я някакъв вид вирус и на мен ми се е случвало и единствения начин е формат открих че се интегрира в процеса svhost само че не знам кка да го махна от там а този процес поддържа всичките по главни работи на ОС
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Мнение от PoSSeSSeD »

DMXDMX написа:
PoSSeSSeD написа:Ами като форматираш дяла с Windows, ще ти отидат регистрите на игрите и затова и те ще се оправят след като ги преинсталираш :wink:
и сейфовете
Еми зависи на кой дял е зададено на играта да сефа по принцип, но повечето ги правят автоматично да сейфът на дяла, на който е Windows. Както каза sawo, търси им папките и си ги копирай.
Аватар
the_blue_man
Новак
Новак
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 21:13 pm

Мнение от the_blue_man »

Преинсталнах Windows-а и се оправи засега вари много добре.намерих начин да го охлаждам с стаиния вентилатор защото си помислих че и от това може да е.Само че искам да пoпитам, ще му стане ли нещо ако е прекалено охладен, защото такива ниски температури каквито са сега никога не е стигал:
HDD 30C
CPU 35C
Internal temp 32C
Remote Temp 31C
Аватар
DMXDMX
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 553
Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 23:47 pm

Мнение от DMXDMX »

the_blue_man написа:Преинсталнах Windows-а и се оправи засега вари много добре.намерих начин да го охлаждам с стаиния вентилатор защото си помислих че и от това може да е.Само че искам да пoпитам, ще му стане ли нещо ако е прекалено охладен, защото такива ниски температури каквито са сега никога не е стигал:
HDD 30C
CPU 35C
Internal temp 32C
Remote Temp 31C
ами моя през зимата върви и на 20*, а сега на 30-35 и все още работи.
Аватар
sinister_shadow
Потребител
Потребител
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 21:19 pm

Мнение от sinister_shadow »

DMXDMX брей 20 градуса, ти да не го държиш на вън през зимата. :P Само че сега щом ти показва толкова малко може и да му е повреден датчика за температурата.
А сега по темата ако друг път имаш
подобен проблем първо почисти всичко в следните две папки C:\Documents and Settings\Там на когото е писан компа\Local Settings\Temp и C:\Documents and Settings\Там на когото е писан компа\Local Settings\Temporary Internet Files, след което му дай Disk Clean Up и Defragment и ако това не свърши работа пробвай да update-нещ windows-а от Automatic updates.Това което ти се е случило е точно това което каза sawo, някои процес дава грешка и ти товари CPU-то на 100%, при което ако не е нещо важно го спираш от task manager-а и на компа ти буквално му олеква.Бъгове от този сорт се получава не само при вируси, но и при повреда на регистри ако не ти е хубаво копието на XP-то.
Аватар
DMXDMX
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 553
Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 23:47 pm

Мнение от DMXDMX »

sinister_shadow написа:DMXDMX брей 20 градуса, ти да не го държиш на вън през зимата. :P Само че сега щом ти показва толкова малко може и да му е повреден датчика за температурата.
Не е повреден, рaботи си перфектно през зимaтa нaй - много 29-30* и то кaто го нaтовaря с тежкa игрa, все пaк е сaс 5-6 вентилaторa.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Не че е повреден просто не отчита правилно :)
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

Aз кaзaх ли ти нещо? :wink:
Ей ся съм в един приятел процесорa му е 1.7 и дa не ти кaзвaм кaк се зaреждa Уиндоус зa 10 сек.
Публикувай отговор