Въпрос за svhost.exe

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Въпрос за svhost.exe

Мнение от Zac »

Значи имам следният проблем.. както си играя на некоя игрица (най-често иначе се случва докато работя на компютъра) започва яко да насича и като погледна svhost.exe е на 80-100% CPU и достра рам взима. Като дам еnd process ми спира звука (дава ми грешка при саунд драйверите)и трябва рестарт. Пробвах с реинстал на драйверите и пак така..
Някои с идея?
btw имам 4 svhost.exe, за какво служат всичките.
Аватар
ivanov
Потребител
Потребител
Мнения: 162
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 15:46 pm

Мнение от ivanov »

На тъп въпрос - тъп отговор с тъп предмет.
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Zac »

Мерси за инфото. Все още обаче не мие ясно защо почва изведнъж да товари за около 1 мин.. Възможно ли е от проблем в саунд картата.
Аватар
ivanov
Потребител
Потребител
Мнения: 162
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 15:46 pm

Мнение от ivanov »

Zac написа:
Мерси за инфото. Все още обаче не мие ясно защо почва изведнъж да товари за около 1 мин.. Възможно ли е от проблем в саунд картата.
Възможно е, но ме съмнява. Знам, че svchost.exe има основна роля за мрежата, но знам ли...
На тъп въпрос - тъп отговор с тъп предмет.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Не съм чел документация, но мисля че мрежовите сервизи използват svchost (в зависимост от колко имаш ще имаш съответно и толкова процеса svchost) и даже преди няколко дни като сменях звуковата карта нещо се разбъзикаха настройките по мрежата заради някаква програма, предполагам заради nvidia драйверите(какво точно мажат е дълга история но засягат всички устройства включително и мрежовите).
Все пак може и вирус да е припомниси при какви симптоми се е появил проблема някакъв хардуер ли си сменял или някви страници си отварял и т.н.
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Zac »

Проблема се появи когато си играх на Warcraft bnet.. и изведмъж започва да сече и гледам на 100% svhost. Спрях Warcraft-a и ми даде грешка на саунд драйвера. Рестнах - орави се, все пак го преинсталирах.След една седмица пак така само че без грешката.. и почна да става по периодично.
Главно като играя игри. На pro evolution soccera ми закаснява звука и по-някога забива и като погледна svhost пак е на 100%. Навява ми на проблем със саунда. Незнам някакви по-нови драйвери или.. Ac97 са драйверите.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Пробвай дай end task на тварещия svchost и виж ще ти изчезне ли звука
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Zac »

sawo написа:Пробвай дай end task на тварещия svchost и виж ще ти изчезне ли звука
Мда дава ми грешка при драйверите.. това май съм пропуснал да го кажа.
Случвало се е и като примерно пускам некой филм ПРез MPClassic и ми дава аudio swicher out и след рест се оправя.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

И аз имах същия проблем с моето Audigy4 най-добре махни всички драйвери под safe mode, после качи първо тези за дъното, след това за звука и т.н и най-накрая за видео картата.
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Zac »

Ще го направя, но защо под safe mod и safe mod се пущасе от биос-а нали :?:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Не safemode се пуска като натиснеш F8 веднага след като BIOS зареди.
Публикувай отговор