vista

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Основните проблеми са от драйверите.Поне по мои наблюдения nVidia в момента се оливат като кифладжии един приятел с 3000+,1GB,6600GT търси цял ден докато подкара всички драйвери и едвам говори в скайп такъв гърч е на моя лаптоп dell със сходни параметри и по-слаба видео карта работи перфектно със легален home premium дося 4-5 пъти да е имало проблем с някаква програма и то поради несъвместимост за която съм бил предупреден преди изобщо да я стартирам...
Да не говорим на какво бях свидетел...
Още първия ден пускам си mIRC и като цъкна с десен бутон - бум крашва целия mIRC.Оказа се че проблема идва от един system info скрипт и след като се затвори програмата windows потърси решение и ми показа едно прозорче в което пишеше че M$ са проверели проблема и ме съветват да сваля новата бета версия която трябва да роботи под виста и ми посочиха точен линк с ъпдейта от автора на скрипта за какво да си говорим повече :)
Досега сериозни проблеми не съм имал с изключение на един случай когато wifi-то упорито отказваше да се активира след като излезнах от stand-by и се наложи рестарт.
Предимствата са доста - например сериозно разширената tablet поддръжка, интегрирания windows mobile център с много повече възможности от activesync,възможноста да избирате сила на звука за всяка програма(може дори да регулирате силата на звука на всеки абонат от skype с който разговаряте), може да обновявате драйверите на видео картата без да рестартирате и още много удобства които бихте забелязали след известно време работа.
Относно работата с ТЕЖКИ програми също съм впечатлен.При 1GB рам винаги ми бяха заети 70-80% като работих с подобни на autocad програми които заемат 300-400MB рам и натоварват доста сериозно системата там windows се справи със завидна лекота въпреки малкото рам памет налична за системата ако това беше XP щях да се гърча доста брутално докато чакам 5 минути да ми покаже някое просто меню - това мога да го кажа от опит.Като цяло vista работи доста по-добре с предоставените ресурси отколкото XP и системата отговаря много по-бързо при голямо натоварване отколкото XP но както казах до голяма степен играят роля и драйверите това което пиша е на основа на оригиналните драйвери от Vista за лаптопа които далеч не са най-новите но просто работят добре.
Естествено при по-добър хардуер нещата ще са по-добре сега с 2GB рам с пусната гореспоменатата програма, photoshop,dreamweaver,skype,icq,mirc,steam и още няколко програми(без да броим side panel-a, сервизните и т.н) заетата памет не стига над 60% като в повечето случаи е около 50.
Да спомена че съм заделил и 1GB от една флаш карта за Ready Boost което си е добра алтернатива за хората с малко рам впредвид цената в момента на флаш паметите(били те USB или SD)
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Мнение от John3V »

Да, да ... по-стабилна е за някои неща, но определено не мога да се съглася, че консумацията на памет е толкова малка.
Само един NFS-Carbon да и пуснеш и лгедай какво става... хвърчат гигабайтчетата за памет.
А относно реди бууст - нещо не е както трябва. Някои приложения дор се бавят (така е и според независими анализатори).
В момента го тествам с 4Гб USB Drive 170x (реална е скоростта - тестван е) и мога да ти кажа, че освен светлинния ефект от мигащия флаш друга файда не усещам.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Гигабайти за карбон просто няма начин сега ще тествам как е без флаш-а впечатление ми направи и че батерията на XP MC Edition държи 2:21 а под Vista е 2:31 при един и същ енергиен план, въпреки че средното натоварване на процесора е по-високо спрямо XP.
ZaeKa
Новак
Новак
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Авг 05, 2007 3:57 am

Мнение от ZaeKa »

Vista .... Angry изключително спекан windowsаз го сложох VISTA ULTIMATE така е натоварен че не е истина с 3.8 Ghz Intel (R) 2 GB RAM и ми сече значи ако да речем с XP отваряш winamp mozilla ff skype на веднъж с VISTA е невазможно щото така ес обозва че си иска просто RESTART-a не я препоръчвам на никой...освен това някой игри правят проблем мърда се по-лошо мишката насича дори и по някой път забива за известно време ТВЪРДО ПРОТИВ VISTA СЪМ
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1274
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Мнение от emzo »

VIstata си е перфектна, но иска да се изрежат тонове глупости с Vlite, иначе не става.
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

ZaeKa написа:Vista .... Angry изключително спекан windowsаз го сложох VISTA ULTIMATE така е натоварен че не е истина с 3.8 Ghz Intel (R) 2 GB RAM и ми сече значи ако да речем с XP отваряш winamp mozilla ff skype на веднъж с VISTA е невазможно щото така ес обозва че си иска просто RESTART-a не я препоръчвам на никой...освен това някой игри правят проблем мърда се по-лошо мишката насича дори и по някой път забива за известно време ТВЪРДО ПРОТИВ VISTA СЪМ
ей ся си зех един лап топ и ми го дадоха с виста, мн ме дразнеше ама за 1 нощ като че ли и свикнах и да ти кажа върви си перфектно просто ... за сега поне , много е красива , сравнение с ХР ... кофтито е че е малко порамзешана и трябва да търсиш няколко минути кое къде е било ... впечатленията са ми добри и докъто варви по този начин не бих я сменил
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

ZaeKa това дето го казваш просто няма как да стане освен ако некви куци драйвери не си качил или нещо такова.С 2GB рам пусках толкова програми че свят ще ти се завие :)
В момента vista е най-добре да се качва на марков лаптоп защото всички драйвери си пишат и тестват от един производител и производителноста почти със сигурност ще е по-голяма поне по мои впечатления.
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

ми вчера точно докъто я хвалех и ми скъса нервите по ено време с тва "configuring updates" по 20 минути съм я чакал и после след 1-2 рестарта пак блесна и точно че ми беше качена и даже по ено време изках да я сменям вчера и ми викат да не го правя по добре ... и тей... то заради тоя офис пакет най вероятно се сбози ... бяха ми инсталирали някъв Ритейл естествено че аз го махнах и си сложих пиратнята ... кво конфигурира толкова незнам ... както и да сега уж пак е наред зарежда бързо върви бързо общо взето не виждам как не му варви на заека с тоя комп дето го има :P

ми топа ми е с 1гб рам и отварям пове4е от firefox skype winamp .. просто не си я настроил нещо
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1274
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Мнение от emzo »

Излязъл е бета на SP1 za Vista.
Даже ми е на харда вече. :lol:
Аватар
etso
Потребител
Потребител
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 12:44 pm
Местоположение: 6000
Обратна връзка:

Мнение от etso »

emzo написа:Излязъл е бета на SP1 za Vista.
Даже ми е на харда вече. :lol:
я дай насам :) (отде да го дръпна гледам в Demonoid има Vista с интегриран но не ми теглят 2.6 Гб)

Vista-та си е супер OS само дето нещо ми куцат драйверите на Infrared-a но и на ХР-то работят горе долу по същият начин :lol:
http://valid.x86.fr/3yqhl3
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1274
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Мнение от emzo »

От пиратския залив го дръпнах.
В демоноида също го има.
Точно такава е идеята на М$ да го предлагат интегриран направо.

btw май няма активиране ..... засега :twisted:
Аватар
etso
Потребител
Потребител
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 12:44 pm
Местоположение: 6000
Обратна връзка:

Мнение от etso »

emzo написа:От пиратския залив го дръпнах.
В демоноида също го има.
Точно такава е идеята на М$ да го предлагат интегриран направо.

btw май няма активиране ..... засега :twisted:
намерих го , пиратския залиф нещо не ми го отваряше удеве :)
за активирането не ми пука , бозата нема да издържи 30дена само нещо да не ресетна биос-а и да забрая да сверя часа преди да вляза в Windows че след сверяването става купона - Activate Windows :twisted:
http://valid.x86.fr/3yqhl3
Публикувай отговор