Windows Update

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
peterstamov
Новак
Новак
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 21:22 pm

Windows Update

Мнение от peterstamov »

Налага ми се доста често да преинсталирам компютри - на работа, приятели, личния комп. Праблема ми е когато дойде момента за ъпдейт. Чака се да се свали доста време и после да се инсталират примерно последно бяха 74 ъпдейта.
Въпросът ми е имали начин тези ъпдейти да са примерно в някакъв пакет да си ги запиша на диск и да ги инсталирам ръчно - поне повечето то е ясно че постоянно се обновават?
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Мнение от John3V »

Има файда от ъпдейтите разбира се.
Виж повече от тук.
peterstamov
Новак
Новак
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 21:22 pm

Мнение от peterstamov »

Благодъря ще разгледам това . Мисълта ми беше за по бърз начин за ъпдейт на Windows щото много време отнема по нета.
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Мнение от John3V »

'Ми туй де, туй е начина. Ъпдейт-пак се нарича. Само гледай да си направиш уин-овете genuine ;)
peterstamov
Новак
Новак
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 21:22 pm

Мнение от peterstamov »

Намерих нещо на рича се AutoPatcher_XP_Nov06_ENU_Full.exe 330 МВ е и мисля че ще свърши работа.
Има и AutoPatcher_XP_Jan07_ENU_Update.exe -12 МБ
AutoPatcher_XP_Feb07_ENU_Update.exe - 28 МБ
Явно правят в края на годината един пакет а другите излизат месечно
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Мнение от John3V »

Най-добре си отвори най-големия и виж, какво включва - ако има Windows Genuine .... ала-бала, си го направи на ръка, че прави "поразии"
След което - забраняваш автоматичните ъпдейти и заключваш акаунта (от админски към да речем пауър лузър), слагаш му парола и го указваш да се логва автоматично за да не вижда потребителя, че има и админ на тая система.

П.С. Естествено админския и други акаунти им слагаш добра паролка.
Аватар
Lexx
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 16:41 pm
Местоположение: Града на ЛИПИТЕ и красивите жени
Обратна връзка:

Мнение от Lexx »

Ако питаш мен като направиш чиста инсталация на WIN XP SP2 му спираш всички ъпдейти от сървисите направо и си бомба.Така ОС кара доста повече време без преинсталация (От личен опит съм достигнал до тоз извод)
peterstamov
Новак
Новак
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 21:22 pm

Мнение от peterstamov »

има нещо вярно в това
Аватар
ivanov
Потребител
Потребител
Мнения: 162
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 15:46 pm

Мнение от ivanov »

Съществува едно нещо, наречено RyanVM Update Pack. Toва е пакет, съдържащ всички по-важни ъпдейти от излизането на SP2 за XP до сега. RyanVM Update Pack се обновява ежемесечно и може да се интегрира в Windows инсталациятя. За целта копираш на хард инсталационното CD на Windows и интегрираш въпросния пакет обновления с nLite или с RyanVM Integrator. Така може да си създадеш Windows инсталация включваща всички ъпдейти до май месец примерно.
На тъп въпрос - тъп отговор с тъп предмет.
peterstamov
Новак
Новак
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 21:22 pm

Мнение от peterstamov »

Пробвах и това и е добре - несам преинсталирал комп още с него ама и това ще стане. Само се чудя този че RyanVM Update Pack 44 мб а този AutoPatcher е 330 мб само до декември 07. Можеби има излишни неща?????
Аватар
ivanov
Потребител
Потребител
Мнения: 162
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 15:46 pm

Мнение от ivanov »

peterstamov написа:Пробвах и това и е добре - несам преинсталирал комп още с него ама и това ще стане. Само се чудя този че RyanVM Update Pack 44 мб а този AutoPatcher е 330 мб само до декември 07. Можеби има излишни неща?????
Сам може да видиш тук, че AutoPatcher включва и Addons - над 30 програмки и инструменти. Нормално е размера да е по-голям.
На тъп въпрос - тъп отговор с тъп предмет.
peterstamov
Новак
Новак
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 21:22 pm

Мнение от peterstamov »

вече си правя и собствени addons но немога да направя на net framework 2. незнам защо не става. AutiIt използвам за направата на скрипт и не става. Ad on Maker използвам и пак не успях. Въпроса ми е някой пробвал ли е да вгради net framework 2 чрез nLite.
Публикувай отговор