Изчезване на звука при включване на интернет

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
csbl
Новак
Новак
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Дек 13, 2007 11:50 am

Изчезване на звука при включване на интернет

Мнение от csbl »

Значи проблема ми е следния когато включа интернет след извесно време ми изчезва звука на компа и се появява това Изображение при рестарт всичко се оправя освен това при изключен нет също няма проблем....???
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

Re: Изчезване на звука при включване на интернет

Мнение от boyzone »

csbl написа:Значи проблема ми е следния когато включа интернет след извесно време ми изчезва звука на компа и се появява това Изображение при рестарт всичко се оправя освен това при изключен нет също няма проблем....???
изписва ти за даден проблем в папката с windows-a и че ако си по средата на даден процес или отворено приложение ,ще се загуби дадената информация ,понеже приложението трябва да бъде затворено и т.н. От кога го прави този проблем? Ако е отскоро ,опитай да си инсталираш нови драйвери за аудио картата.В краен случай -преинстал на оперативната с-ма би трябвало да реши проблема.
csbl
Новак
Новак
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Дек 13, 2007 11:50 am

Мнение от csbl »

ами след преинсталация на windows 2-3 дена нямаше проблем...после отново се появи...проблема е от както си включих нет
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

Мнение от boyzone »

csbl написа:ами след преинсталация на windows 2-3 дена нямаше проблем...после отново се появи...проблема е от както си включих нет
другата евентуална причина,за която се сещам в момента е LAN картата ти,не знам дали ползваш вградената или отделна,може и от нея да е.Ако към диска с драйверите към дъното имаш драйвери за PCI ,ги инсталирай .Ако можеш кажи по-конкретно кога точно се е появил този проблем с звука и нета и дали си сменял нещо на компа-хардуер, драйвери и т.н.?
csbl
Новак
Новак
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Дек 13, 2007 11:50 am

Мнение от csbl »

значи пролема се появява само при включен нет и то всеки път различно може и след 1 мин може и след 1 час....не сам сменял нищо дори не съм инсталирал и нови драйвери...а за LAN картата не знам каква е...но мисля че е вградена
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Явно е някаква атака по мрежата включи си firewall-а ако пак не помогне инсталирай някой външен.
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

Мнение от boyzone »

ок,отиваш на control panel> add or remove programs>realtek AC'97 Audio (например),след което даваш да го ънинсталнеш.Може да ти поиска рестарт на компа,после инсталирай нови аудио драйвери на чисто и ще се види дали пак ще го има този проблем.Както каза по-горе @sawo ,може и да е външна атака,да видиш дали ти е активирана защитната стена.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Почти със сигурност е това още от времето на win2000 правиха мизерии по мрежата и този процес се прекратяваше, а в твоя случай явно и звука зависи от него затова изчезва.
Аватар
etso
Потребител
Потребител
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 12:44 pm
Местоположение: 6000
Обратна връзка:

Мнение от etso »

оправя се с един Hotfix, качен ми е в директорията в датата ама не ми отваря store1
http://valid.x86.fr/3yqhl3
csbl
Новак
Новак
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Дек 13, 2007 11:50 am

Мнение от csbl »

оправя се с един Hotfix, качен ми е в директорията в датата ама не ми отваря store1
-------------------------------------------------------------------------------------

може ли малко подробности за този Hotfix
Аватар
etso
Потребител
Потребител
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 12:44 pm
Местоположение: 6000
Обратна връзка:

Мнение от etso »

http://valid.x86.fr/3yqhl3
csbl
Новак
Новак
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Дек 13, 2007 11:50 am

Мнение от csbl »

ето го линка http://etsopc.data.bg/Software/WindowsX ... 86-ENU.exe но не oтваря Store1


http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

засега няма проблем вече около 5 часа.......ще видя до утре как ще е но мисля че няма да има проблем..... :D
CrashAndBurn
Новак
Новак
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 17:28 pm

Re: Изчезване на звука при включване на интернет

Мнение от CrashAndBurn »

csbl написа:Значи проблема ми е следния когато включа интернет след извесно време ми изчезва звука на компа и се появява това Изображение при рестарт всичко се оправя освен това при изключен нет също няма проблем....???
Аз пък бих си жертвал звукът само и само да ми тръгне интернета :twisted:
csbl
Новак
Новак
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Дек 13, 2007 11:50 am

Мнение от csbl »

Аз пък бих си жертвал звукът само и само да ми тръгне интернета
-----------------------------------------------------------------------------------------

е аз сега имам и двете :D
Публикувай отговор