Проблем с инсталация на Windows (0x0000007B)

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Проблем с инсталация на Windows (0x0000007B)

Мнение от Da Edd »

Предисторията: днес се наложи да изчистя от вредители (скромните 50 троянеца и вируси) от персоналния компютър, който ползват родителите ми. Гадините бяха изключително корави и не се предадоха лесно, та се наложи да ударя един формат на C: през Hiren's Boot CD.

Останал с надеждата, да инсталирам на чисто едно прясно XP, се сблъсках с въпросния проблем - тръгва инсталационният диск на XP, зарежда драйверите, появява се "Starting Windows" и излиза син екран с грешка STOP 0x0000007B(0xF78DA63C,0x0000034,0X x0000000,0x0000000

1. Добавяйки с дискета драйверите за Raid и Storage Controllera по време на инсталацията, отново се появи въпросната грешка
2. Пробвах с XP SP2 и SP3 - проблемът не е във версията или в инсталационния диск
3. BIOS-ът няма възможност да симулира SATA->IDE

Никога досега не се бях измъчвал толкова :angry:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Проблем с инсталация на Windows (0x0000007B)

Мнение от sawo »

Нещо не се е получило зареждането на драйверите от дискетата. Най-добре си свали копие на XP със вградени SATA драйвери /hint: zamunda search windows xp sata/
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Проблем с инсталация на Windows (0x0000007B)

Мнение от Da Edd »

Ще пробвам, но SP3 няма ли вградени драйвери за SATA?

Edit: Не, няма; Пробвах с версия с вградени драйвери и отново се показва същата грешка :roll:
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Проблем с инсталация на Windows (0x0000007B)

Мнение от didka »

За да си сигурен къде е проблема в компютъра,или инсталационния диск(драйвери)си и сталирай един windows 7 и ще разбереш.Хоум Премиум,ако е по-слаба машината.Става за 20минути.
Dog drags - no tracks...
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Проблем с инсталация на Windows (0x0000007B)

Мнение от Da Edd »

Въпросният компютър съм го преинсталирал вече 2 пъти и не е правил проблеми досега. Има ли възможност за вирус в BIOS-а?

Иначе ресетнах биос-а, смених SATA порта, проверих твърдия диск за лоши сектори - резултатът е нулев. Интегрирах сам драйвери към една инсталация на SP3 и отново нищо не стана. :|
Сега ще пробвам с Windows 7 - машинката е слаба (Sempron 1,8Ghz, 256K cache + 512+256-64MB RAM), но поне за известно време ще закрепя положението.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Проблем с инсталация на Windows (0x0000007B)

Мнение от sawo »

Може нещо с boot sector-a да не е в ред. Пише из нета, че може проблема да е от вирус в boot sector-a, но аз поне не съм виждал такива от поне 10 години. По-скоро нещо със самия диск е станало, пробвай с някаква друга програма от hirens-a да изтриеш целия диск и виж setup-a на windows дали няма да го захапе.
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Проблем с инсталация на Windows (0x0000007B)

Мнение от Da Edd »

И аз си мисля, че ако форматирам целия хард и разделя наново дяловете, ще се оправи.
За съжаление нямам време, да правя backup на информацията. В момента инсталирам 7-цата, ще пиша после за резултата :)
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Проблем с инсталация на Windows (0x0000007B)

Мнение от Da Edd »

Равносметката - Орязаната откъм Aero и други изгъзици Windows 7 върви неочаквано добре на въпросната машина, но със сигурност не по-гладко от XP.
Проблеми с драйверите почти нямаше. Не мога да подкарам DOS-овската програма на НАП за ДДС-то - тръгва, но като прозорче и орязва немалка част от буквите.
Възможните решения на този проблем не проработиха при мен:
1) Windows-кият емулатор на XP не се поддържа за Home дистрибуцията.
2) Пробвах различни емулатори за DOS, но има проблеми с кирилицата.
3) Инсталирайки Windows XP като виртуална машина с VMWare, отново се сблъсках със синия екран на смъртта.
4) Изненадващо успях да инсталирам Windows 2000 като виртуална машина без допълнителни драйвери. За съжаление не успях да подкарам DOS под цял екран, т.е. докарах същата функционалност като при 7-цата. FAIL.

Временното решение е Mini Windows XP, подкарано от Live CD.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Проблем с инсталация на Windows (0x0000007B)

Мнение от niggaz_nature »

Големи проблеми с този комп .

1. И 7 може да се нагласи да работят програмите под дос
2. Windows XP не може да не стане , ти бъркаш някъде .

Друг е въпроса дали ти се дават пари някой да ти го нагласи, ако искаш може да ми пишеш и в skype да ти помогна , ако не ти се занимава аз мога да ти го направя срещу заплащане.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Проблем с инсталация на Windows (0x0000007B)

Мнение от Da Edd »

Voila! Подкарах инсталацията на XP от CD-R носител. Предишния път работих само с DVD-R носители, понеже нямах налични СД-Р подложки. Не мога да си го обясня засега, но важното е, че си реших проблема.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Проблем с инсталация на Windows (0x0000007B)

Мнение от didka »

Четененето на сд и двд от у-то става по различен начин от там може да чете добра сд-та,а двд-та не.
Dog drags - no tracks...
Публикувай отговор