Windows 8 Consumer Preview (x32/x64) - Дискусия

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Windows 8 Consumer Preview (x32/x64) - Дискусия

Мнение от PTS »

http://zamunda.net/details.php?id=301494&hit=1

Някой ако го е пробвал да изрази някакво мнение. Знам, че е Бета, но заслужава ли си да се тества?
tarlyo
Потребител
Потребител
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Юли 22, 2007 17:37 pm

Re: Windows 8 Consumer Preview (x32/x64) - Дискусия

Мнение от tarlyo »

Нищо, че е бета, стабилен е Вина. Инсталацията е като на на 7-цата, само се въвежда продуктов ключ по време на инсталацията. Новото е Метро интерфейса. Предполагам удобен за таблети и прочее устройства с тъчскрий екрани, но (поне за мен) страшно неудобен и объркващ за мишка и клавиатура. Самата идея на 8-цата е една ОС на всякъде - в къщи на ПЦ-то и навън на смартфон, таблет и тн. Драйверите на 7, вървят и на 8. Проблеми с програми не забелязах, но не съм инсталирал и много. Портейбълките само половината ми тръгнаха. Лично аз си оставам на 7-цата, засега.
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Re: Windows 8 Consumer Preview (x32/x64) - Дискусия

Мнение от John3V »

Идеално средство за забавление!
Каквито са таблетките и телефонките.

За нормални приложения не е особено удобен.

Уж на основата на севън - ама не точно.
Очаквахме новата файлова система - ама не.
Дерт при продължително гледане на филми с хардуерно ускорение от видео картата.
Добрия познат таск мениджър - обновен до неузнаваемост, изключително приличащ на тоя в убунту - много показва, ама нищо не я ясно.
По стар М$ обичай - операционните им системи биват, ама през една. Най-вероятно ще си отстоят на това.
Но поне има начин да се махне трамвай интерфейса и да заприлича на досегашните.


Hint: не всичко е в замундя - това е официален рилийз, който се тегли задължително не от р2р с неизяснен характер.
Публикувай отговор