бавен Windows XP

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: бавен Windows XP

Мнение от sawo »

Имал съм лаптоп, играл съм игри, правил съм CAD графики, ползвал съм го и по 20 часа на ден. Със същите пари за които го продадох втора употреба 2 години след като го купих взех десктоп машина, на която CAD-а ми се компилираше вместо за 8 часа за 40 минути, HDTV филмите се конвертираха вместо за 21 часа за 8 часа.
Още 2006-а взех c2quad q6600, който още няма проблем с която и да е игра или компилиране, от тогава съм сменил едно дъно най-висок клас 300лв, едно изгоряло захранване 100лв и сега преди година взех една 6870 за 240лв която просто няма лаптоп до 2000лв който да я бие на производителност. Дисплея е 24 инча дел който беше 770лв преди 3-4 години още и нямам намерение да го сменям, но честно казано нямаше да е зле да е по-голям... Лаптопа беше 17 инча 1920х1200 ultrasharp което е най-доброто което може да се намери, но просто няма база за сравнение.
Най-голямото предимство на лаптопа е мобилност, но за мен варианта без компромиси е евтин лаптоп за офис работа и мобилност и десктоп машина за гейминг и производителност, вместо висок клас лаптоп, който ще е на цената на компютъра и лаптопа и въпреки това ще е компромис в някои отношения.
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: бавен Windows XP

Мнение от zvezda »

Десктопът си е десктоп. И аз мисля като sawo.

Относно дилемата лаптоп или таблет - много зависи за какво ще го ползваш, но съм на мнение, че таблетите не могат да се ползват като пълноценен компютър.
Публикувай отговор