Проблем с видеото/графиката при Windows 7

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Аватар
z3us
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 15:48 pm

Проблем с видеото/графиката при Windows 7

Мнение от z3us »

Такааа имам следния проблем: компа ми не е нищо особено - Intel Dual Core 2.2 GHz, 2 GB RAM, Radeon HD3450 256 MB. През целия му живот(около 6 години) е бил с Windows XP, с който е нямал проблеми, но наскоро реших да му сложа седмица. И от първия ден видеото във vbox и най-вече в youtube насича мощно и чак когато се зареди напълно тогава тръгва нормално. При стрийминга (например мачовете в БНТ онлайн) също се забелязва леко насичане. Когато гледам видео в KM Player долавям малко разминаване между звук и картина. И последното което е - на моменти в Мозилата надписите се размацват и когато ги маркирам се оправят - прилагам и снимка, на която се вижда как категорията Купува/Продава на 3 от редовете е размазана. Та извода е, че всички тези проблеми са свързани по някакъв начин с графиката, въпроса е какво да направя, за да се оправят? Като инсталирах уиндоуса той си дръпна там някакви драйвери, сред които мисля че имаше и за видео картата, а отделно аз като видях тези проблеми му сложих и AMD Catalyst, но и това не помогна.
Изображение
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Проблем с видеото/графиката при Windows 7

Мнение от niggaz_nature »

дай снимка на device manager a
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
z3us
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 15:48 pm

Re: Проблем с видеото/графиката при Windows 7

Мнение от z3us »

niggaz_nature написа:дай снимка на device manager a
На кое подменю точно?
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Проблем с видеото/графиката при Windows 7

Мнение от niggaz_nature »

драйвера на видеото , и пробвай да отвориш кутията и погледни кондензаторите на видеото дали няма някой надут.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
z3us
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 15:48 pm

Re: Проблем с видеото/графиката при Windows 7

Мнение от z3us »

Ето скрийна. Иначе това за кондензаторите първо че не разбирам и няма да успея да установя ако има проблем и второ че не мисля, че от там става мизерията защото проблемите се появиха точно от момента, в който сложих 7-цата.
Изображение
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Проблем с видеото/графиката при Windows 7

Мнение от niggaz_nature »

Обади ми се в понеделник ще го погледна и ще ти кажа от какво е . Координатите са ми в подписа или на ЛС.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
z3us
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 15:48 pm

Re: Проблем с видеото/графиката при Windows 7

Мнение от z3us »

Тия дни работя до късно и едва ли ще намеря време, но ще те имам в предвид за по-нататък, мерси :)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Проблем с видеото/графиката при Windows 7

Мнение от sawo »

Щом се хваща на скрийншот, значи доста вероятно това не са хардуерни артефакти на видео картата. Ако на XP не си имал проблем, вероятно е драйвера на картата да прави проблема. Отвори Run, напиши вътре dxdiag и на таб-а Display виж навсякъде enabled ли пише в долната част на прозореца. Ако има някъде not available, това е сигурен признак за проблем с драйвера. Ако всичко изглежда Ок, може да пробваш и с по-стара версия на драйвера за видео картата.
Аватар
z3us
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 15:48 pm

Re: Проблем с видеото/графиката при Windows 7

Мнение от z3us »

sawo написа:Щом се хваща на скрийншот, значи доста вероятно това не са хардуерни артефакти на видео картата. Ако на XP не си имал проблем, вероятно е драйвера на картата да прави проблема. Отвори Run, напиши вътре dxdiag и на таб-а Display виж навсякъде enabled ли пише в долната част на прозореца. Ако има някъде not available, това е сигурен признак за проблем с драйвера. Ако всичко изглежда Ок, може да пробваш и с по-стара версия на драйвера за видео картата.
И на 3те е Enabled. Как да намеря по-стара(и коя по-точно, за да е читава) версия на драйвера на видео картата...ако може направо едно линкче :oops: Както казах картата ми е ATI Radeon HD3450.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Проблем с видеото/графиката при Windows 7

Мнение от sawo »

за настолен компютър ли е? за pci-e или agp?
Аватар
z3us
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 15:48 pm

Re: Проблем с видеото/графиката при Windows 7

Мнение от z3us »

За настолен компютър е да, PCI e.
Аватар
z3us
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 15:48 pm

Re: Проблем с видеото/графиката при Windows 7

Мнение от z3us »

z3us написа:За настолен компютър е да, PCI e.
:roll:
Аватар
kiltox
Потребител
Потребител
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 15:46 pm

Re: Проблем с видеото/графиката при Windows 7

Мнение от kiltox »

Ето по-стари драйвери . Ама нещо не ми се вярва от това да се оправи проблема , но поне може да опиташ. Картата ти е 2008 година виж от драйверите 2011 г.
Аватар
z3us
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 15:48 pm

Re: Проблем с видеото/графиката при Windows 7

Мнение от z3us »

Инсталирах ги, но наистина не се оправи...Други предложения?
Аватар
kiltox
Потребител
Потребител
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 15:46 pm

Re: Проблем с видеото/графиката при Windows 7

Мнение от kiltox »

z3us написа:Инсталирах ги, но наистина не се оправи...Други предложения?
Извади и пак сложи кабела за видеокартата към монитора /ако в монитора е на букса и от там/. Ако няма промяна извади видеокартата , почисти контактите и ако пак няма промяна ще ти намеря карта за 20лв.
Публикувай отговор