Get Ready for WIN10

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1263
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от emzo »

Изображение
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от sawo »

Та кое не е вярно ? :) Просто това може да се спира, за разлика от някои други "екстри", стига обаче всеки да се поинтересува кое какво прави. Сам си отговори дали това ще стане :) Aко някой твой приятел с тази опция пусната се свърже към мрежата ти, всички негови приятели вече имат достъп до мрежата ти :)
Не мисля, че google имат достъп до файловете на компютъра ми, логове какво пиша на клавиатурата си, достъп до ключовете за декриптиране на хард диска ми и т.н. :)
Реално не виждам смисъл да се инсталира OS, която на практика е същата като старата, но с добавени една камара зловредни функции. На всичкото отгоре всичко това ще използва процесорно време, памет, мрежови трафик и т.н. - все ресурси, които може да се използват за нещо по-полезно.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1263
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от emzo »

Виждаш не виждаш, ще стане.

А МС ги боли гъза, че ти не искаш тяхната ОС.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от sawo »

Кое ще стане ? :) Че зомбитата ще наскачат на 10 защото им изскача някакъв popup то е ясно - мен ми е все тая :) Кой каквото иска да го боли, всеки е свободен да се заробва както намери за добре :)

Цяло поколение бози го пропуснах навремето като минах на windows 2000 server, след това windows 2003 сървър, windows 2008 server и в последствие 2008 R2. Модифицирах си ги така, че да са подходящи за клиентска OS и ако се наложи, пак ще започна да правя същото :) XP преди SP2 беше пълна трагедия, vista изобщо не я коментираме, а 7цата нямаше пълно хардуерно ускорение на GDI понеже я преправяха 5 пъти и накрая нищо не излезе.

Аз (и не само) тази OS няма да иползвам, пък те нека си продължават в същия дух, тепърва ще почва да ги боли гъза (справка - тук) - Китай вече ги отсвири, принудиха се да предлагат изцяло безплатно windows там и пак няма напредък :) От безапелативен монополист вече са на път да станат просто конкурент на все по-широк пазар с доста високи изисквания. Определено мина времето, в което те диктуваха правилата. Тепърва ползите от windows ще стават все по-малки - почти не останаха продукти, които са OS-зависими, а реално дори сега мога да ползвам само linux, какво остава след 8-10 години, когато ще спрат поддръжката на версиите под 10.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1263
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от emzo »

Абе плямпай си.

Като ти дойде клиент с пари в ръка и каже искам 10 - ще го върнеш ли ?
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от sawo »

Брех, чак на агресия взе да го караш ;) Aко не знаех къде живеем, щях да си помисля, че работиш за microsoft :D Аргументите ти станаха от никакви на смешно-никакви - кой какво и на кого ще продава няма никаква връзка с изложените факти по-горе :)
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1263
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от emzo »

Меките са ми основен спонсор :mrgreen:

Налагаш категорично мнение. Ша ма прощаваш ама не може по всичко да си вещ.
Ще си говорим след време, живот и здраве.

Кой от панделата - заради 10ката, кой не - заради това, че не е качил 10ка :mrgreen:
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от sawo »

Аз изразявам лично мнение, не налагам на никого нищо ;) На поне 5 места натъртвах какво мисля АЗ, какво ще направя АЗ, без да ангажирам никого ;) Няма лошо да имаш мнение, но все пак е добре да имаш и някакви аргументи, ако искаш да спориш - не просто "абе не е така, те са голяма работа" :) M$ не са ми спонсор, но имам например техен MCP сертификат (98-364), на работа имам досег със на практика всеки един клиентски и сървърен техен продукт, който предлагат в момента и имам доста широк поглед върху тяхното развитие(сега например правя миграция от exchange 2007 към office 365), тенденции за промяна в политиката и т.н. . Не говоря просто ей така, да се намираме на приказка :) Факт е, че microsoft вече не диктуват правилата и са принудени да се съобразяват с пазара, което е изключително добре за крайния потребител, а според мен такива изцепки като тази с win10 ще бъдат коригирани по един или друг начин в последствие :)
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от Magas »

Тъй като ще се снабдявам с лаптоп в скоро време и май ще съм с 10 имам следното питане,някой от вас да е срещал

Код за потвърждение: Избери целия код

 Cortana And Start Menu Show Critical Error
Бъди такъв какъвто си
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от stivans »

Microsoft има доста интересен нов план да ограничи пиратството при РС игрите под Windows 10.
Windows 10 може да засича и спира пиратски игри
https://www.kaldata.com/Игри/Windows-10 ... 03573.html
Компанията току що направи ъпдейт в текста на т.нар. EULA (End User License Agreement) документ за Windows 10 и от него личи, че най-новата операционна система ще има специални мерки срещу пиратството при компютърните игри.
Оказва се, че Windows 10 всъщност има възможност да засича нелицензиран и пиратски софтуер, който работи на машината, и да го блокира.
Компанията уточнява своята възможност да спира пиратски софтуер и хардуер в параграф 7В от текста.
"Можем да правим автоматични проверки на версията на софтуера ви и да нанасяме промени в конфигурацията, включително и такива, които ще ви попречат да влезете в сървърите, да играете пиратски игри или да използвате нелицензирани периферни хардуерни устройства", гласи текстът.
На практика това означава, че всяка една нелегално придобита игра, която върви на вашия компютър, таблет или смартфон с Windows 10 може да бъде напълно блокирана от Microsoft.
Все още не е ясно какво точно се има предвид под "нелицензирани периферни хардуерни устройства", но най-вероятно става въпрос за някакви модифицирани контролери, които биха дали нечестно предимство в игра.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от Magas »

stivans написа:Microsoft има доста интересен нов план да ограничи пиратството при РС игрите под Windows 10.
Windows 10 може да засича и спира пиратски игри
https://www.kaldata.com/Игри/Windows-10 ... 03573.html
Компанията току що направи ъпдейт в текста на т.нар. EULA (End User License Agreement) документ за Windows 10 и от него личи, че най-новата операционна система ще има специални мерки срещу пиратството при компютърните игри.
Оказва се, че Windows 10 всъщност има възможност да засича нелицензиран и пиратски софтуер, който работи на машината, и да го блокира.
Компанията уточнява своята възможност да спира пиратски софтуер и хардуер в параграф 7В от текста.
"Можем да правим автоматични проверки на версията на софтуера ви и да нанасяме промени в конфигурацията, включително и такива, които ще ви попречат да влезете в сървърите, да играете пиратски игри или да използвате нелицензирани периферни хардуерни устройства", гласи текстът.
На практика това означава, че всяка една нелегално придобита игра, която върви на вашия компютър, таблет или смартфон с Windows 10 може да бъде напълно блокирана от Microsoft.
Все още не е ясно какво точно се има предвид под "нелицензирани периферни хардуерни устройства", но най-вероятно става въпрос за някакви модифицирани контролери, които биха дали нечестно предимство в игра.
ИзображениеИзключвате тези опции и ползвате локален вместо Ms Акаунт и нямате грижи :)
Бъди такъв какъвто си
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1263
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от emzo »

Не съм чел , но сигуно иде реч за хбокс игрите само.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от Magas »

Момчета понеже ще си вземам и аз нов лаптоп и вероятно ще го ъпдейтвам до 10 да ви попитам тоя рутер Tp link tl- wr740n ще разпознае ли моята ос.
Бъди такъв какъвто си
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от didka »

Ще.
Dog drags - no tracks...
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от Magas »

Каква е тая съвместимост с усхадуя 10 тогава :)
Бъди такъв какъвто си
Публикувай отговор