Get Ready for WIN10

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от sawo »

http://it.dir.bg/news.php?id=20840721
Windows 10 трие програми без предупреждение
Логиката подсказваше, че операционната система на Microsoft ще прибягва до подобна мярка със съгласието на потребителя, който да получи известие и право на избор – дали да изтрие или да остави съответното приложение.

Но с най-свежото обновление на Windows 10, което излезе по-рано този месец, много потребители започнаха да се оплакват, че от компютрите им без предупреждение изчезват предварително инсталирани програми, пише VentureBeat.com, цитиран от technews.bg.
Факт е, че с преминаване към Windows 10 потребителите се съгласяват операционната им система да изтрива автоматично пиратски софтуер от компютрите им.

След по-задълбочено прочитане на новото лицензионно споразумение обаче става ясно, че Microsoft няма да изтриват всеки пиратски софтуер от вашия Win10 - ако имате нелегална Call of Duty или Photoshop няма защо да се притеснявате - Microsoft ще изтрива пиратските версии само на софтуер с неговата марка - като Office пакета например.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от didka »

Офис пакета си го ползвам (инсталиран е преди около 2 години) и не мисля, че може да му се случи нещо.
Ако пък стане нещо такова да ми изчезне, със сигурност ще отиде в коша (уиндоуса). :bigboss:
Dog drags - no tracks...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от sawo »

Тези изчезвания са започнали да се получават след последния свеж ъпдейт - нещата стават все по-свежи в 10-ката :crazyeye:
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от Magas »

Аз го актинирам в локален ядмин с kmspico и нямам проблеми :)
Последно промяна от Magas на Чет Ное 26, 2015 16:47 pm, променено общо 1 път.
Бъди такъв какъвто си
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от sawo »

Това няма връзка с типа активация.
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от Magas »

sawo написа:Това няма връзка с типа активация.
Има защото освен ОС може да активираш офис пакета с него :)
Бъди такъв какъвто си
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1263
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от emzo »

sawo написа:Тези изчезвания са започнали да се получават след последния свеж ъпдейт - нещата стават все по-свежи в 10-ката :crazyeye:
Стига си хейтвал по десятката ве :mrgreen:
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от sawo »

Magas написа:
sawo написа:Това няма връзка с типа активация.
Има защото освен ОС може да активираш офис пакета с него :)
Тази активация минава до първата сверка онлайн и след това оп... греда :) Доста време ползвах един стар kms активатор който не го хващаше, но напоследък почна да гърми на машините една по една...
emzo написа:
sawo написа:Тези изчезвания са започнали да се получават след последния свеж ъпдейт - нещата стават все по-свежи в 10-ката :crazyeye:
Стига си хейтвал по десятката ве :mrgreen:
Да ве баси яката ОС, че и все по-яка става :lol: :cheers:
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от Magas »

emzo написа:
sawo написа:Тези изчезвания са започнали да се получават след последния свеж ъпдейт - нещата стават все по-свежи в 10-ката :crazyeye:
Стига си хейтвал по десятката ве :mrgreen:
Остави го много ясно,че ще ги махнат старите версии четох ,че CCleaner също е бил засигнат,обаче преди две седмици го инсталирах до преименувам една програма и нямаше проблем деинсталерах я със собствената си ръка :)
Бъди такъв какъвто си
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от sawo »

Това е станало след последния ъпдейт - прочети отново статията :) И кое точно му е "много ясното" ? Коя операционна система ти деинсталира софтуер автоматично без да те пита ? А ако съм платил лиценз и просто чакам обновление ? Ясно е, че клиентските версии на Windows се правят все повече и повече като за олигофрени, но това вече е прекалено.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от didka »

Добре де, така и не разбрах на някой изтрила ли му е ОС нещо от компа, или всичко е още в сферата на догадки и конспирации. Моя всеки ден чеква за ъпдейти, инсталира си ги, пълна свобода (то май и няма опция да ги забраниш) и всичко си е на мястото до момента. MSOffice също е на автоъпдейт, кракнат.
Dog drags - no tracks...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от sawo »

На теория, според лицензното споразумение могат да ти изтрият доста неща по тяхна преценка, но досега не се беше случвало. Доста хора обаче почнаха да получават неприятни изненади. На какъв принцип M$ решават на кой ще трият и на кой - не, това вече още не е ясно :)
Аватар
GeRgY
Потребител
Потребител
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 21:28 pm

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от GeRgY »

Много съм доволен !!!!! Мислех, че както всеки нов Уин и този няма да ми хареса но уви... изумявам се колко по-бърз и лек е от другите. Продължава да буутва за не повече от 10 секунди студен старт и не ми е дало абсолютно никакви индикации за проблем/забавяне :) :dancing: За момента нямам проблем с кракването на конкретни програми (Офис пакета примерно... ;) ).
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от realprofesora »

Aз си карам със Седмицата и след изчитане на темата бих възкликнал: Оти да си местим куро у десния крачол, като у левио си му е удобно!?
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от sawo »

GeRgY написа:Много съм доволен !!!!! Мислех, че както всеки нов Уин и този няма да ми хареса но уви... изумявам се колко по-бърз и лек е от другите. Продължава да буутва за не повече от 10 секунди студен старт и не ми е дало абсолютно никакви индикации за проблем/забавяне :) :dancing: За момента нямам проблем с кракването на конкретни програми (Офис пакета примерно... ;) ).
Не е нито по-бърз, нито по-лек, за съжаление :) Същата си е бързината като на win8 :)
Публикувай отговор