Get Ready for WIN10

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Аватар
GeRgY
Потребител
Потребител
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 21:28 pm

Get Ready for WIN10

Мнение от GeRgY »

Здравейте,

Колеги, вашите компютри получиха ли предложение за безплатен ъпгрейд до Windows 10?
Сега е времето да обсъдим плюсовете и минусите с които потребителите на новото издание от Microsoft ще се сблъскат! :dancing:
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от didka »

Получих и се записах. Чака се 29 юли. А за обсъждането и евентуални минуси е твърде рано... засега са теории на вероятностите. Доколкото знам и бета няма още.
Dog drags - no tracks...
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от admin »

Интересно ми е пиратските винове какво ще правят..
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
kiltox
Потребител
Потребител
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 15:46 pm

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от kiltox »

admin написа:Интересно ми е пиратските винове какво ще правят..
Ще да има има още такива въпроси .
Аватар
GeRgY
Потребител
Потребител
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 21:28 pm

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от GeRgY »

Знаете каква е разликата от пиратския до оригиналния Windows. Аз съм много надъхан да видя безплатна пълна версия на Windows! Със сигурност ще бъде милион пъти по-добре от пиратка :grin2:
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от Веско »

От 29 юли съм с win 10, доста по-добре е от win 8.1
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от realprofesora »

Веско написа:От 29 юли съм с win 10, доста по-добре е от win 8.1
Хело колега, можеш ли да споменеш поне не три ,а две поне неща които са ПО-ДОБРИ от 8.1 win!!!
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от sawo »

Четете поне малко, мислете много. Новия Windows10 е много по-добър, но за microsoft. Вече офицално ще ви следят все едно сте в затвора.
Ето за какво говоря - http://imgur.com/9DoVoix

Ето някои от ключовите подобрения:
-microsoft не само ще знаят паролата на wifi рутера ви, а ще я споделят и с вашите приятели във facebook.
-ще изпращат произволни файлове от компютъра ви за "анализ". ако деактивирате тази функция, след "известно време" microsoft ще я активират автоматично отново.
-ще събират какво пишете, какви събития отбелязвате в календара си, имената на контактите ви във Skype и Outlook и т.н. Според официалния текст на microsoft те няма нужда да искат разрешението ви за предоставяне на контактите в Skype и Outlook, защото това са техни продукти.
-ако криптирате хард диска си с техен продукт, microsoft ще съхраняват автоматично ключа на собствени сървъри.
-ако решат, че може би нарушавате закона (например ползвате пиратско копие на софтуер), могат да прехвърлят файлове от компютъра ви, имейл кореспонденции и друга лична информация към съответните власти.

Това е малка част от това, което ви очаква, ако минете на новия windows, който на практика е със старото ядро, но е модифициран за да помага на microsoft за пълен контрол над вас и вашите устройства.
По-голямата част от горните екстри не могат да се деактивират постоянно, или ако могат, то това е възможно само в най-разширените версии на windows (enterprise). Горното не е някаква параноична измислица - написано си е в прав текст като обяснение към всяка услуга вътре в windows или в правилата за използване.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от admin »

На някой дойде ли му актуализацията ? Аз пуснах на лаптопа да се свали и без това не го използвам за нищо да го разгледам как е ама още няма ни вест ни кост от тях.
"There is no 'patch' for stupidity."
Mikk
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 20:21 pm

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от Mikk »

admin написа:На някой дойде ли му актуализацията ? Аз пуснах на лаптопа да се свали и без това не го използвам за нищо да го разгледам как е ама още няма ни вест ни кост от тях.
Аз пуснах да се актуализира, ама не дочаках, свалих от Замунда и инсталирах. При инсталацията въведох номера си от Win 8, обаче не го прие, скипнах въвеждането на номера и финиширах инсталирането без да въвеждам CD Key.
След като зареди 10ката състемата беше активирана, явно имат "отпечатък" на системата ми и знаят че имам валиден CD Key. Което води до извода че и други работи знаят за мен и дигиталния ми живот.
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от zvezda »

И един блог пост за личните данните и Вин10: http://gatakka.eu/?p=1635
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1263
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от emzo »

sawo написа: Ето някои от ключовите подобрения:
-microsoft не само ще знаят паролата на wifi рутера ви, а ще я споделят и с вашите приятели във facebook.
-
Tова не е точно така, както го описваш !
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от sawo »

Знаех си, че някой ще го каже :) Хайде сега опиши го точно, за да знаят и другите :) Това, че всичките ти приятели във facebook ще могат да се свързват с твоя wireless без да въвеждат парола и без да те питат е само една част от новата "функционалност" :)
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от didka »

За това съм на 99.9% сигурен, че няма да стане без мое съгласие. Не знам защо, но всичко де що мърда е воинствено настроено срещу майкрософт при всяко едно излизане на нова ОС на пазара. Имам чувството, че живеем все още в миналия век. Конспирации до дупка... ОС като всички останали, щяло да се следи за набирането по клавиатурата и темподобни неща, ами ще се следи, като всеки иска предвиждане на думи при писанр няма как да не се следи... Аналогично е с останалите неща. А и какво толкова тайно и уникално имате по компютрите си не ми е ясно, но както и да е. Нека всеки ползва каквото си иска със здраве и усмивка на лицето!!! ☺
Dog drags - no tracks...
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1263
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от emzo »

sawo написа:Знаех си, че някой ще го каже :) Хайде сега опиши го точно, за да знаят и другите :) Това, че всичките ти приятели във facebook ще могат да се свързват с твоя wireless без да въвеждат парола и без да те питат е само една част от новата "функционалност" :)
Ами това просто не е вярно.


Иначе това, което МС искат да събират от вас/нас - Гугъл го имат отдавна :)
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Публикувай отговор