Get Ready for WIN10

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от sawo »

Ами ти кажи каква е, а така и така си почнал, може и да разясниш усхадуя какво е :D
Magas написа:Момчета понеже ще си вземам и аз нов лаптоп и вероятно ще го ъпдейтвам до 10 да ви попитам тоя рутер Tp link tl- wr740n ще разпознае ли моята ос.
Със сигурност няма да го разпознае. Това е така, защото няма какво да му разпознава. Мрежовото оборудване ползва определени технологии, които не се влияят от това с каква OS си. Работа на разработчика е да направи OS съвместима със съответните протоколи и стандарти.
Аватар
GeRgY
Потребител
Потребител
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 21:28 pm

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от GeRgY »

Чудя се и се мая........ как МС ще взема информация от своите потребители?!?... На мен какво може да ми вземе? Акаунта в Дота/Лига/Уаркрафт? +това съм съгласен за пиратството и това е в тяхна полза.
Не мога да си представя как дадена компания с тяхна операционна система ще остане "анонимна". Звучи ми като ИЛЮМИНАТИ!
Абсурд е МС да събират каквато и да е информация за потребителя (говоря за строго лична такава) без значение!!! Знаем за така наречената защита на личните данни нали?
Видях един пост за чичо Гугъл и съм твърдо зад това :)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от sawo »

GeRgY написа:Чудя се и се мая........ как МС ще взема информация от своите потребители?!?... На мен какво може да ми вземе? Акаунта в Дота/Лига/Уаркрафт? +това съм съгласен за пиратството и това е в тяхна полза.
Не мога да си представя как дадена компания с тяхна операционна система ще остане "анонимна". Звучи ми като ИЛЮМИНАТИ!
Абсурд е МС да събират каквато и да е информация за потребителя (говоря за строго лична такава) без значение!!! Знаем за така наречената защита на личните данни нали?
Видях един пост за чичо Гугъл и съм твърдо зад това :)
Няма какво да се чудиш и маеш, просто прочети писаното назад :) Въпроса е принципен, а не само какво точно ТИ имаш на компютъра си като лични данни.
edit:
Ето вече са лепнали и старите версии на windows - http://www.webcafe.bg/id_879618009
Аватар
GeRgY
Потребител
Потребител
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 21:28 pm

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от GeRgY »

sawo написа:
GeRgY написа:Чудя се и се мая........ как МС ще взема информация от своите потребители?!?... На мен какво може да ми вземе? Акаунта в Дота/Лига/Уаркрафт? +това съм съгласен за пиратството и това е в тяхна полза.
Не мога да си представя как дадена компания с тяхна операционна система ще остане "анонимна". Звучи ми като ИЛЮМИНАТИ!
Абсурд е МС да събират каквато и да е информация за потребителя (говоря за строго лична такава) без значение!!! Знаем за така наречената защита на личните данни нали?
Видях един пост за чичо Гугъл и съм твърдо зад това :)
Няма какво да се чудиш и маеш, просто прочети писаното назад :) Въпроса е принципен, а не само какво точно ТИ имаш на компютъра си като лични данни.
edit:
Ето вече са лепнали и старите версии на windows - http://www.webcafe.bg/id_879618009
Nice one :D but i dont give a .... :P
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от didka »

Някой нещо за W10 mobile? Нокиите кога ще видят ъпдейт.
Dog drags - no tracks...
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от didka »

Изображение
Dog drags - no tracks...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от sawo »

GeRgY написа:
sawo написа:
GeRgY написа:Чудя се и се мая........ как МС ще взема информация от своите потребители?!?... На мен какво може да ми вземе? Акаунта в Дота/Лига/Уаркрафт? +това съм съгласен за пиратството и това е в тяхна полза.
Не мога да си представя как дадена компания с тяхна операционна система ще остане "анонимна". Звучи ми като ИЛЮМИНАТИ!
Абсурд е МС да събират каквато и да е информация за потребителя (говоря за строго лична такава) без значение!!! Знаем за така наречената защита на личните данни нали?
Видях един пост за чичо Гугъл и съм твърдо зад това :)
Няма какво да се чудиш и маеш, просто прочети писаното назад :) Въпроса е принципен, а не само какво точно ТИ имаш на компютъра си като лични данни.
edit:
Ето вече са лепнали и старите версии на windows - http://www.webcafe.bg/id_879618009
Nice one :D but i dont give a .... :P
Като не даваш, защо си правиш труда да пишеш ? ;)

------

Вече новите шпионски добавки в windows започват да добиват смисъл в един по-широк контекст - http://technews.bg/article-84382.html#.VfUsqJew5aQ
Изглежда САЩ се готвят да прокарат нов закон чрез FCC, с който никой в САЩ няма да има право да смени операционната система, с която е дошъл лаптопа, таблета или телефона.
Това значи, че ако лаптопа дойде с windows 10 както идват всички лаптопи от известно време, няма да може да инсталирате никоя друга ОС - нито по-стара версия на windows, нито линукс, нито нищо. Звучи невероятно, но това вече е имплементирано и с няколко ъпдейта може да влезе в ход. Чудите се как ? - чрез новия firmware, който заменя BIOS - UEFI. В него има една опция secure boot. Когато windows се активира, серийния номер се записва във UEFI. От там нататък той проверява всеки път серийния номер на windows спрямо записаното и ако не отговаря - просто не ви позволява да стартирате зареждането на ОС. Ако стартирате друга ОС, серийния номер отново няма да отговаря и се сещате какъв ще е резултата.
В момента тази опция може да се деактивира, но много лесно опцията може да се премахне, а тогава в комбинация с TPM и някои други инструменти на практика ще е невъзможно в САЩ да се промени ОС, с която идва лаптопа.
Това засега се предвижда само в САЩ и доста от методите за следене могат да бъдат изключени, но отново въпроса е принципен - сега повечето неща могат да бъдат заобиколени, но какво ще е положението след 5, 10 години ?
Аватар
GeRgY
Потребител
Потребител
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 21:28 pm

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от GeRgY »

Както ти каза, всеки изказва мнението си! :) Аз съм съгласен с теб и не твърдя обратното... Помня една реплика от един много голям човек (мисля, че сами може да се досетите кой го е казал това нещо..) "Единствения начин да защитите компютъра и данните си е да го спрете!". Въпреки това смятам, че не е нужно да се притесняваме толкова за новият WIndows. Лично аз съм доста доволен от разработката и целия interface е значително по-лек и по-добър от предходните 8 8.1
Поздрави!
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от Magas »

Вече и аз съм в клуба,разучих само за два дни :)
Бъди такъв какъвто си
Diyan1234
Новак
Новак
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Дек 10, 2014 23:26 pm
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от Diyan1234 »

в замундата има доста версии на win 10. Коя да избера?
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от sawo »

Dell и HP: Избягвайте Windows 10:
http://it.dir.bg/news.php?id=20516188
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от didka »

Скоро ъпгрейднах официално до W10. Е няма такава пъргавина... Всичко е на момента и светкавично. Вчера дойде някакъв огромен ъпдейт (не знам точно колко е, но по скоростта на изтегляне съдя е колкото една ОС) като се ъпдейтне ще пиша. Ултрабучето литна направо, то и с 8.1 беше така, но сега е неузнаваемо...
Колкото за следенето, ала бала, все ми е тази, нямам какво толкова да крия, а каквото имам е на друго място.
Dog drags - no tracks...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от sawo »

Освен забързването заради инсталацията на чиста ОС, не виждам какво друго може да усетиш като бързина. Инсталирах вече няколко идентични машини с Win 8.1 и Win 10 - никаква разлика при бързината. Говорим обаче за съвременни машини - i5, 8GB Ram и т.н.
Разликата между 7 и 8 беше значителна, защото при 8 имаше пълно хардуерно ускорение на GDI, каквото при 7 нямаше (голяма излагация, дори ХР го имаше), но между 8 и 10...

http://www.pcworld.com/article/2949894/ ... stest.html
Една камара тестове - реално никакво подобрение в производителността.
Windows 10 seems to offer basically no relevant performance advantage over Windows 8 in mainstream tests, but let’s not be too negative—because there’s no reason to be. With Windows 7, Microsoft updated the scheduler for how the OS dealt with CPUs, which promised improvements and battery life savings for both Intel and AMD CPUs. That wasn’t a check-off item for Windows 10. because Windows 8.1 performance was already very good.
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от zvezda »

sawo написа:Dell и HP: Избягвайте Windows 10:
http://it.dir.bg/news.php?id=20516188
За Dell само мога да кажа, че имам колега с Dell, който се ъпдейтна и оттогава има проблеми, свързани с видеото.
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Get Ready for WIN10

Мнение от Magas »

Diyan1234 написа:в замундата има доста версии на win 10. Коя да избера?
windows 10 pro
Бъди такъв какъвто си
Публикувай отговор