Windows XP на лаптоп HP Pavilion...проблем и с WIFI картата-решен

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Windows XP на лаптоп HP Pavilion...проблем и с WIFI картата-решен

Мнение от realprofesora »

Колеги помагайте! Лаптопа е нов и явно от HP вече нямат настройки в Биос за сата симулацията и ХР не може да се инсталне. Имате ли някаква идея как може да стане или да не се мъча напразно. Разправят че с някой релийз на ХР който има драйверите вградени, може и да тръгне инсталацията, но май е само градска легенда.
Последно промяна от realprofesora на Сря Юли 12, 2017 15:58 pm, променено общо 2 пъти.
Popopopopo
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Windows XP на лаптоп HP Pavilion...проблем

Мнение от didka »

Имам спомени, че подкарах някакъв лаптоп преди години с вградени сата в инсталационния. Без тях не тръгна. Ама къде, как...отдавна беше.
Dog drags - no tracks...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Windows XP на лаптоп HP Pavilion...проблем и с WIFIкартата

Мнение от realprofesora »

Като не става, слагам му 7ца 64битов на БГ и ок.
Сега пък друго излезе, WIFI нещо много слабо хваща. При положение че съм на метър от рутера и моя лаптоп му е пълен сигнала, на този НР павилион, сигнала му е едва една чертичка, а снощи даже не искаше да се върже. Дали е нещо от настройки(не съм ги барал след преинстал) или нещо картата не я бива?
Popopopopo
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Windows XP на лаптоп HP Pavilion...проблем и с WIFI картата

Мнение от nike718 »

Много вероятно е картата да е калпава. Сложи една USB външна WIFI карта.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Windows XP на лаптоп HP Pavilion...проблем и с WIFI картата

Мнение от didka »

Може да отвориш капачката отдолу и виж двата кабела дали са закопчани добре за платката, антената.
Dog drags - no tracks...
bleksuel
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 17:00 pm

Re: Windows XP на лаптоп HP Pavilion...проблем и с WIFI картата

Мнение от bleksuel »

Имаш РМ.
На този свят има само трима мъже, които са готови да те подкрепят безусловно в труден момент: това са Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Изображение
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Windows XP на лаптоп HP Pavilion...проблем и с WIFIкартата

Мнение от stivans »

realprofesora написа: Вто Юли 11, 2017 12:16 pm Като не става, слагам му 7ца 64битов на БГ и ок.
Сега пък друго излезе, WIFI нещо много слабо хваща. При положение че съм на метър от рутера и моя лаптоп му е пълен сигнала, на този НР павилион, сигнала му е едва една чертичка, а снощи даже не искаше да се върже. Дали е нещо от настройки(не съм ги барал след преинстал) или нещо картата не я бива?
В началото на годината имах подобен проблем с WIFI на лаптоп с инсталиран Windows 8.1. На сайта на производителя имаше драйвери само за Windows 8 и 10.След инсталирането на Wifi сигнала до рутера беше на две чертички и скоростта на връзката беше много слаба. Пробвай в "Диспечер на задачите" избери от мрежовите устройства WIfi картата и му задай с десен бутон "Актуализиране на драйверите" -> "Автоматично търсене на актуализирани драйвери". При мен си намери автоматично новия драйвер и проблема се реши.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Windows XP на лаптоп HP Pavilion...проблем и с WIFIкартата

Мнение от realprofesora »

Лаптопа досега е бил с Линукс и не се споменава за проблеми с интернета. Вчера му сложих 64битова седмица , направи ъпдейти и....като заби, излиза логото и до там. Днес борбата продължава.
Не мога да го отварям понеже е гаранционен уж. А батерията му е скапана до последно. Изобщо интересна машинка.
Popopopopo
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Windows XP на лаптоп HP Pavilion...проблем и с WIFI картата

Мнение от realprofesora »

Проблема с картата се реши след като инсталнах 8ца и актуализирах драйвера на картата, сега всичко е ок. Благодаря за помоща!!!
Popopopopo
Публикувай отговор