NAT проблеми с портовете в azureus

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
kori
Новак
Новак
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Май 19, 2005 11:51 am
Местоположение: rasta zagora
Обратна връзка:

NAT проблеми с портовете в azureus

Мнение от kori »

предполагам, че се дължи на routerа, ако е по-примитивен, или просто на firewall-a на цялата мрежа, но все пак, някакво решение?

edit: в този форум е, понеже разбирам, че най-вероятно се дължи на os-a... ако не е така, мрежата е доста куцо блокирана.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Аз поне невиждам обяснение на проблема ти, за останалите незнам.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Нито споменаваш какъв точно е проблема нито какъв точно ти е рутера,мрежата или firewall-а
Дай някакво инфо ако искаш помощ от някой
kori
Новак
Новак
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Май 19, 2005 11:51 am
Местоположение: rasta zagora
Обратна връзка:

Мнение от kori »

ahem.
не виждам какво инфо може да се дава повече от темата, щом е azureus, явно става въпрос за torrents, щом е nat грешка в портовете при слушане, значи външни хора не могат да осъществят връзка с мен, quite simple.

под 'мрежата' визирах мрежата на верея, не домашната си; routerът също е предполагам на верея; и не на последно място, firewalla също идва от там..

предполагам, че или рутерът е по-примитивен и дава два различни leaseа за linux и win съответно, и в първия default портовете, на които слуша torrent clientа не са отпушени, или са запушени от firewalla. аз със сигурност нямам активен firewall на локално ниво.

**
но така или иначе, това няма особено значение за мен, e.g. все пак успешно тегля и бутам през azureus (а и който и да е друг torrent клиент, компилиран тук), въпросът е, че и тракерите ми дават някакви подобни диагнози, и самия клиент, което не ми харесва особено. whatever. не съм пробвал скоро да seedвам, така че не съм сигурен дали тези митични nat грешки ще повлияят на успеваемостта.

have fun и мерси за feedbackа
Аватар
[X]RAVEN
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Апр 09, 2003 0:24 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от [X]RAVEN »

еми ти какво искаш.. при този случай при тракера идва ип-то на рутера ти и тракера казва, че там са файловете, НО при опит другия да вземе от там файловете - то ги няма.. защото те са на твоя компютър, който е с ип - 10.0.0.1 да речем във вътрешната мрежа... и за това не могат да дърпат от теб! Ако искаш да могат трябва да посочиш порта на рутера на който слуша азерус да сочи към твоя компютър и всичко ще е наред.

П.С. ако искаш някой да ти помогне как да направиш това кажи своята ОС и какво ползваш за НАТ и може някой да се отзове...
Човек се учи докато е жив и пак си умира тъпунгер...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Ако мислиш че проблемите са във роутера/мрежата на верея обади се в офиса или на сисадмина, няма смисъл да пишеш във форума.
The Feeling
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 657
Регистриран на: Вто Фев 11, 2003 15:04 pm

Мнение от The Feeling »

Ам при мен няма такъв проблем хем съм с нереално IP
дори нарочно ограничавам ъплоуда
Та като казваш рутера (нали си си поглеждал договора за колко компютъра е :twisted: )
Публикувай отговор