Опасност за HDD при инсталация на Linux

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Аватар
Baev
HOOLIGAN
Мнения: 1812
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 20:14 pm
Местоположение: Old Trafford
Обратна връзка:

Опасност за HDD при инсталация на Linux

Мнение от Baev »

Искам да попитам има ли опасност за HDD при инсталация на Linux?

Онзи ден занесох PC-то да ми сложат Linux в един старозагорски компютърен офис. След известно време ми се обадиха и ми казаха , че има опасност за HDD-то , и по-добре да си купя един по-малак и да си го сложа отделно.

HDD-то ми е 160 GB и е разделено на четири / C , D , E , F /
F-a ми е 30 GB. Мога ли да го сложа там и има ли вероятност да си пецакам харда както ми казаха?

Linux-a е по-стара версия :arrow: Suse 9.0
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Мнение от John3V »

Абе тия ще ме уморат от смях ... имало опасност за харда ... хахахахха ... мнооооо са яки да знаеш. А може би знам кой е сервиза, опааа офиса де и да взема да им се присмея лично ли :twisted: :twisted: :twisted:

Ай стига с хумореските, няма никва опасност за харда, освен да стане по-бърз ;-) Може да ти се инсталира на който и дял искаш, стига да са достатъчно грамотни "инсталировачите" (не бих заложил на тях след това изказване) и после трябва да ти инсталират задължително GRUB или LILO за да можеш да избираш как и коя ОС да ти зарежда при старт на компотя.

АЙ, прати им много здраве от мене :-)
KaiserSuSE
Потребител
Потребител
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 14:56 pm

Мнение от KaiserSuSE »

хе хе хе!
По-яко виц не бях чел!
А ти по-добре вземи сам да си инсталираш линукса, че тези "майстори" като нищо да ти затрият нещата от диска! Те друга май няма да могат да направят!
Аватар
Baev
HOOLIGAN
Мнения: 1812
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 20:14 pm
Местоположение: Old Trafford
Обратна връзка:

Мнение от Baev »

Хаха , супер :) Щом е така , аз сам ще си го инсталирам :) John3V да , на прав път си за сервиза :)
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Мнение от John3V »

:angry: baev, не са казвали че има опасност за харда ти, а за данните в/у него, вслушвай се занапред какво ти казват ората, те не са от утре в бизнеса.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Няма такава опасност.
Аватар
crazy_dog
Потребител
Потребител
Мнения: 425
Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 21:35 pm
Местоположение: WWW
Обратна връзка:

Мнение от crazy_dog »

тия в този офис са се правели на много умни :!:
Аватар
Baev
HOOLIGAN
Мнения: 1812
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 20:14 pm
Местоположение: Old Trafford
Обратна връзка:

Мнение от Baev »

Как да му задам да се инсталира в F-a ? При инсталацията иска да ми раздели на дялове целия HDD. Данеби първо да трябва да му направя таблица с Partition Magic-a ?
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

http://www.distribuciata-koqto-se-opitw ... stall.html

Нищо не трябва да правиш предварително, в мениджъра на инсталацията се конфигурира кой диск да използваш с какъв партитишан.
Аватар
Baev
HOOLIGAN
Мнения: 1812
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 20:14 pm
Местоположение: Old Trafford
Обратна връзка:

Мнение от Baev »

Suse 9.0 - по-горе съм я споменал.
Аватар
[X]RAVEN
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Апр 09, 2003 0:24 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от [X]RAVEN »

гл'ей с'я: повечето дистрибуции като искаш да ги инсталираш - като им тръгне инсталацията си имат Partition Manager в повечето случаи подобен na Fdisk (не знам дали си си инсталирал 98 на нов хард... ама т'ва се позваше...) и от там си нагласяш партишъните... до сега не съм позлвал SuSe, но предполагам, че ще е като повечето Линукси трябват ти 2 партишъна - за ОС и Суоп (второто е кат на уиндоуса виртуалната памет). И тва е общо взето :) по-подробно не виждам как мога да ти го обясня. Ако те е страх да се мъчиш с партишън мениджъра който си върви с инсталацията. направи си тези партишъни с Partiton Magic. а най-добре послушай админ и намери документацията.. там винаги описват поне по 2 - 3 варианта...
П.С. За коя фирма става въпрос, че ми стана интересно и забавно :roll: вече имам няк'ви предположения к'ат спомена че е сервиз ама още не ми се вярва, че е възможно да се излагат така к'ат кифладжии :)
Човек се учи докато е жив и пак си умира тъпунгер...
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Мнение от John3V »

[X]RAVEN написа: П.С. За коя фирма става въпрос, че ми стана интересно и забавно :roll: вече имам няк'ви предположения к'ат спомена че е сервиз ама още не ми се вярва, че е възможно да се излагат така к'ат кифладжии :)
John3V написа::angry: baev, не са казвали че има опасност за харда ти, а за данните в/у него, вслушвай се занапред какво ти казват ората, те не са от утре в бизнеса.
!
Аватар
[X]RAVEN
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Апр 09, 2003 0:24 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от [X]RAVEN »

John3V написа:
[X]RAVEN написа: П.С. За коя фирма става въпрос, че ми стана интересно и забавно :roll: вече имам няк'ви предположения к'ат спомена че е сервиз ама още не ми се вярва, че е възможно да се излагат така к'ат кифладжии :)
John3V написа::angry: baev, не са казвали че има опасност за харда ти, а за данните в/у него, вслушвай се занапред какво ти казват ората, те не са от утре в бизнеса.
!
е к'ва е опасността за данните можеш ли да ми кажеш John3V ?! ако има достатъчно свободно място не виждам къде ще се загубят данните :roll:
Човек се учи докато е жив и пак си умира тъпунгер...
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Мнение от John3V »

дай си харда да ти покажа, как могат да се загубят данните :lol:
ай стига сме ръфали по темата, че взе да придобива безмислен оттенък.
Аватар
[X]RAVEN
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Апр 09, 2003 0:24 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от [X]RAVEN »

John3V написа:дай си харда да ти покажа, как могат да се загубят данните :lol:
ай стига сме ръфали по темата, че взе да придобива безмислен оттенък.
тъй ще кажеш :lol:
Човек се учи докато е жив и пак си умира тъпунгер...
Публикувай отговор