Препоръчайте ми линукс.

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
The Feeling
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 657
Регистриран на: Вто Фев 11, 2003 15:04 pm

Мнение от The Feeling »

Моята Сусана 64битова не съм я преинсталирал от години и си лети
мога да кажа само разкошен линукс сестрата и на двата компа е със Сусе и им се кефи повече от виндовса :wink: (ше забраиш за антивирусни) относно настроиките за нета при сусе като влезеш в яста имаш мрежови устроиства/ там имаш ДСЛ от там си настроиваш пппое ако ти е необходимо а картата имаш нетуорк адаптер клик на него и готово няма нищо сложно дори е по лесно от бозата :wink:
Аватар
GIGABYTE*
Потребител
Потребител
Мнения: 190
Регистриран на: Сря Май 19, 2004 22:09 pm
Местоположение: BG

Мнение от GIGABYTE* »

инсталнах си убунту 7.0.4 ама не мога да се оправя с пппое-то. Правя всички ДСЛ настроики както ми казва хелпа и когато се опитам да се свържа връзката се разпада след 0.5минути максимум, вика че модема се хенгъп-ва като погледна в лога. Даите няк'ва идея, че за първи път се занимавам с линукс и бавно загрявам още.

пс. опитах се да сейвна лога, ама не мога да се оправя с това да го запиша като .doc вика ми някви грешки там...
The Feeling
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 657
Регистриран на: Вто Фев 11, 2003 15:04 pm

Мнение от The Feeling »

Нещо си се объркал вероятно не си направил настроиката както трябва а и кой метод ползваш ifup или knetworkmanager ? или нещо друго ? тва убунто не съм го разглеждал
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Потърси във форума им за този проблем един приятел също имаше подобен но във форума беше намерил няква тема
Аватар
kitikri
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 552
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 14:50 pm
Местоположение: /dev/null
Обратна връзка:

Мнение от kitikri »

Малко е стара темата ама няма лошо да я съживим :D От тук да има някой дето ползва Beryl/Compiz? При мен върви на ubuntu 6.06.
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Da Edd »

kitikri написа:Малко е стара темата ама няма лошо да я съживим :D От тук да има някой дето ползва Beryl/Compiz? При мен върви на ubuntu 6.06.
Че върви - върви. Че и готино даже :)

/само съм гледал клипчета в youtube на убунту с берил
Аватар
kitikri
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 552
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 14:50 pm
Местоположение: /dev/null
Обратна връзка:

Мнение от kitikri »

Da Edd написа:
kitikri написа:Малко е стара темата ама няма лошо да я съживим :D От тук да има някой дето ползва Beryl/Compiz? При мен върви на ubuntu 6.06.
Че върви - върви. Че и готино даже :)

/само съм гледал клипчета в youtube на убунту с берил
То става най-лесно под убунту. Има си туториал във Wiki-то, само трябва да copy-paste няколко пъти и тръгва :)
Аватар
wiSHmaKeR
Модератор
Модератор
Мнения: 514
Регистриран на: Сря Дек 18, 2002 17:02 pm
Местоположение: Valhalla (Nowhere lands)
Обратна връзка:

Мнение от wiSHmaKeR »

'Ш'то, и с Gentoo нямам проблеми, http://www.gentoo-wiki.com ;)
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми линукс.

Мнение от John3V »

Човешката ОС (убунту) наистина има някви дертове с PPoE, уж всичко си тръгва, но уви, не е точно така.
Относно берил и компиз - вървят си и на 6-ичката, но е мега противно да се налага да изключваш там разните им ефекти, за да гледаш, филм.
Публикувай отговор