XPde Desktop Environment

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
Аватар
wiSHmaKeR
Модератор
Модератор
Мнения: 514
Регистриран на: Сря Дек 18, 2002 17:02 pm
Местоположение: Valhalla (Nowhere lands)
Обратна връзка:

XPde Desktop Environment

Мнение от wiSHmaKeR »

Преди месец-два намерих нещо много интересно, но беше още една от първите бети. Много ми хареса идеята обаче определено за нищо не ставаше и реших да не пиша реч във форума... пък знам ли може и да съм се обадил :wink: - XPde Desktop Environment. Каква е целта на това нещо? - Да допринесе за уюта на Windows потребитела под Linux, като максимално доближава Linux десктопа до този на Windows, с който повечето от вас са свикнали и едва ли биха харесали нещо доста по-различно като KDE. Това е най-успешния клонинг на Windows десктопа, който някога съм виждал за Linux и определено последната му версия изключително много ме впечатли. Има ужасно голяма част от улесненията, които Microsoft са вложили за потребителите на тяхната ОС. Трябва ви съвсем малко време за да се ориентирате в Linux, когато сте под XPde. Едва ли мога да дам компетентно мнение за този Десктоп, но определено мисля че трябва да се пробва. Писан е на Kylix 3 (Pascal компилатор за Linux, като Delphi но за Windows). Линковете са направени съвсем просто като всеки един стандартен Windows-ки .INI файл и са лесно редактируеми. Засега е в бета 0.4, има и Daily Build-ове, така може да изпробвате и последните екстри.

Сайта на този Desktop e: http://www.XPde.com
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

:)

Мнение от admin »

Aко някой искa дa рaботи в подобнa средa нa Windows под Linux, некa просто дa си остaне нa Windoze. Aз използвaм гол Х с пуснaт xterm :) рaботи супер бързо и всичко си върви идялно. Някой може да попита: "Е как ще си пусна icq и mozilla примерно?" Лесно :)
Стартирате си още един xterm за да ви се отвори нова х конзола и в нея пишете примерно:
$ licq &
символа & означава да зареди приложението "резидентно в паметта"
по същия начин стартирате и мозила ... и най удобното е че ако не ви се занимава да търсите пид номера на приложението за да го килнете и да прекратите използването на услугата просто можете да затворите xterm-а и от там на татък шела ще отрепе всичко напускано в този терминал :)
"There is no 'patch' for stupidity."
The Feeling
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 657
Регистриран на: Вто Фев 11, 2003 15:04 pm

Мнение от The Feeling »

Тъи тъи лесно ти е на тебе админе като го знаеш
аз като си качих линукс колко хора от тия който
имаха или разбираха от линук с доидоха да ми обяснят основните положения
на тая ОС ?
мога да ги изброя на 2та си пръста
wishmaker, [X] spot

П.П.
Не ми харесва бозата ама и линукса оше не ме е спечелил
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

:)

Мнение от admin »

JIVODER: Идеологията на линукс е ти сам да се научиш и да стигнеш до изводите, не някой друг да ти ги обясни. Хората затова си играят да пишат документация "man" вътре си е обяснено кое как работи и най отдолу има емайл на автора ако евентуакно нещо не се справиш да му драснеш няколко реда :)
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
wiSHmaKeR
Модератор
Модератор
Мнения: 514
Регистриран на: Сря Дек 18, 2002 17:02 pm
Местоположение: Valhalla (Nowhere lands)
Обратна връзка:

Мнение от wiSHmaKeR »

Не мислите ли че ако даден Windows потребител се чувства по удобно с новата среда, Линукс ще спечели повече почитатели?
The Feeling
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 657
Регистриран на: Вто Фев 11, 2003 15:04 pm

Мнение от The Feeling »

Админ моя енглиш не е много силен
а аз на линукс не знам как да инсталирам и да деинсталирам една програма е как да работя с това нещо?
ако някой ми покаже елементарните неща в линукса веднага минавам на него
Публикувай отговор