Работа с Windows XP SP2 и Linux openSUSE на 1 машина?

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

Работа с Windows XP SP2 и Linux openSUSE на 1 машина?

Мнение от boyzone »

Някой по-запознат с Линукс като оперативна с-ма да ми каже дали ще има проблем,ако работя с Windows XP SP2 и Linux openSUSE 10.3 на компа,като са инсталирани на различни дялове на харда? Като бозата ще е основната оперативна система,а Linux-а ще е втора на различен дял или дори може да я сложа на 2-я хард за по-сигурно .Питам,понеже досега съм работил само с майкрософтската боза ,а имам интерес към Linux-базираните оперативни с-ми и по-конкретно към Linux openSUSE 10.3,за която съм чувал,че е сравнително лесна за работа и подходяща за начинаещи потребители ?
zlobul
Новак
Новак
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 23:05 pm

Re: Работа с Windows XP SP2 и Linux openSUSE на 1 машина?

Мнение от zlobul »

най добре зада не рискуваш
сложи 2 ри диск
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Работа с Windows XP SP2 и Linux openSUSE на 1 машина?

Мнение от sawo »

Няма нищо за рискуване няма никакъв проблем да са на различни дялове на един диск.
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

Re: Работа с Windows XP SP2 и Linux openSUSE на 1 машина?

Мнение от boyzone »

zlobul написа:най добре зада не рискуваш
сложи 2 ри диск
аз мога и на 2-я хард да го сложа,но ще падне играчка там,че имам доста информация на него и затова питах дали ще е проблем,ако 2-те оперативни с-ми са на различни дялове на един хард...ако няма да бъде проблем това,мисля да направя един инстал на openSUSE-а и да го видя що за "животно " е :)
scre
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Май 16, 2006 1:28 am

Re: Работа с Windows XP SP2 и Linux openSUSE на 1 машина?

Мнение от scre »

няма да имаш грижи по добре втория хард с инфото да не го бараш :) 8) пък и моето предложение което би ти допаднало е да си изтеглиш едно лаив сд и да си го буутваш от сд-рома хем ще ти е по лесну хем няма да си играеш,за момента ще можеш да си правиш каквото си поискаш и кат ти писне хоп рестваш компа и си на win :) може да пробваш сега в началото така и ако ти хареса след време можеш да го инсталнеш ако искаш :roll:
Публикувай отговор