Има ли Линукс общност в Стара Загора?

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
Аватар
Halleck
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Дек 30, 2012 19:46 pm

Има ли Линукс общност в Стара Загора?

Мнение от Halleck »

Нов съм в този форум и това ми е първия пост, и нещото което ме провокира да се регистрирам, беше това, че във форума има раздел за Линукс и във връзка с това, ми се прииска да повдигна тази тема. По другите градове(като София, Видин, Русе и др.) съм забелязал, че от време на време се провеждат някакви събития организирани от местните Линукс общности(събития като инстал фест примерно) и ми стана интересно, дали в нашият град нямаме нещо подобно(аз поне не знам да има). Забелязах, че Линукс раздела не е много активно място(за изминалата 2012 г. има само една нова тема), но все пак очаквам мнения от всички интересуващи се от Линукс в този форум. Освен това искам да пожелая на всички весело посрещане на новата 2013 година.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Има ли Линукс общност в Стара Загора?

Мнение от sawo »

Събития май като цяло почти няма, общо взето всеки си чопли по машините и не вдига много шум, поне по мои наблюдения :)
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Има ли Линукс общност в Стара Загора?

Мнение от admin »

Преди години се опитваха да правят нещо подобно в отворено общество, каниха разни "светила" от софия които честно казано дъвчеха разни стари теми и на мен като цяло не ми беше интересно, а и аз по това време се бях гмурнал в друга матрица BSD и по специално OpenBSD и много много не ми бяха интересни. Може би и защото повечето се правиха на големи капацитети - тесни специалисти, а самата стойност на материала не беше развита с разбиране, а по скоро само преведена ... както и да е. После въпросното общество имаха разни проблеми с местни лихвари май и бомби им залагаха за да може да ги разкарат от сградата и след като го направиха не знам какво стана с тях. Иначе преди се събирахме с приятели на по бира - две и обсъждахме подобни теми то по скоро някой има въпрос друг ако се е занимавал в тази насока казва до къде е стигнал и така. Без някой да ти се "кара" от защо си го пипал до едва ли не, че той го е измислил. Интеренет доставчици вече почти не останаха в града, а тези които са останали ги администрират от софия и хората избягаха.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
Halleck
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Дек 30, 2012 19:46 pm

Re: Има ли Линукс общност в Стара Загора?

Мнение от Halleck »

Много малко хора се отзоваха, явно Линукса не е много популярен в Стара Загора или хората са все още под масите след празниците и не са успели да се включат в дискусията. :wink: Да, проблемът с "големите капацитети" е ясен, но не смятам, че е голяма пречка(могат да се намерят и по-читави хора). Все пак под Линукс общност аз нямах предвид само група от системни администратори и "светила" от София, които да са гост лектори. В последните няколко години смятам, че някои дистрибуции станаха доста юзър-френдли и има известен приток на потребители към Линукс(включително и в България), които на са компютърни специалисти(като мен например). И под Линукс общност в Стара Загора имах предвид събиране на точно такива хора(+ разбира се и специалистите в тази област), може и в неформална обстановка(на по бира), и обсъждане на определени теми, а защо не и организиране на фестова и запознаване на повече хора с тази прекрасна среда и с различните дистрибуции(а защо да не се включат теми и за BSD). В крайна сметка мисля, че има хора в Стара Загора които ползват Линукс, но просто не се познаваме помежду си.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Има ли Линукс общност в Стара Загора?

Мнение от admin »

Със сигурност има доста хора които използват линукс в Стара Загора и то в доста голям аспект от възрастови граници. Винаги може да се пробва да се организира нещо на по бира, а полека лека може да се получи нещо повече.
"There is no 'patch' for stupidity."
Публикувай отговор